Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • deleted-11331

  • Mesaje scrise: 768
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
spuneti si voi ce parere aveti... eu care ma gandeam sa.mi schimb masina... Acum sunt mandru ca am opel... si nu oricare, ci Omega 2,2 dti... uitati.va si voi cum trage camionul... sau tir... nu iti poti da seama... la fel si omega.. nu stiu ce motorizare... oricum mai mica de 2200 16v diesel nu are cum sa fie... si in afara de 2000 benzina... un link catre un site de filmulete... http://www.youtube.com/watc...p;feature=related sper ca nu am gresit cu nimic... astept pareri. salutari !
Skip ads

  • ag10tit

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2007

  • Mesaj Privat
ar putea fi motorul de 2.5 dti cel imprumutat de la BMW.
dar ar putea fi si 2.2dti....am vazut o vectra de 2.2 dti care a scos o dacie berlina dintr-un sant, a luat-o taras, nici macar nu am auzit motor turat imediat a scos-o
  • Jambo

  • Mesaje scrise: 100
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1998 ....
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2009

  • Mesaj Privat
in ori ce caz are fortza Smile
  • kykyn21

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Shocked ...cred ca mai mult a fost pana si-a luat avant Laughing ...zicea ag10tit de o vectra care a scos dacia...dacia e usoara...daca zici k mai avea si motor 2.2....scuze dar...cred ca doar i-a dat un zvac:D
Skip ads

  • GianyP

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Meriva 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Fiindca sunt sofer de TIR si am lucrat pe mai toate tipurile de masini, te anunt ca acest camion este defapt un Mercedes 814 de 7;5 tone, care gol nu are mai mult de 4460 kg. Asa ca este normal sa-l traga cu asa viteza, deoarece nu este cine stie ce. Daca era un Actros cu semiremorca nu prea cred ca reusea ,tinand cont ca la Omega tractiunea este pe spate.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Asta voiam sa zic si eu ca nu e TIR, ca e de 7,5 tone. Dar colegul GianyP care e mult mai cunoscator la masini decat mine mi-a luat-o inainte. Wink
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
interesant oricum e puternica masina. apropo am reusit si eu sa scot cu a mea cu motor de 1.8 un volvo dintr-un sant dar tras in lateral ne-am chinuit oleaca da a mers. as incerca sa trag un tir totusi:)) Laughing
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Da inainte sa incerci cu TIR-ul e bine sa pui deoparte banii de cel putin un disc nou, are acele arcuri puse pentru preluarea socurilor care la o fortare mai puternica risti ori sa se rupa ori sa se taseze si va pleca masina apoi cu tremurat.....e bine de stiut faptul ca limitarea la autoturisme nu vine de la motor ci de la ansamblu ambreiaj,tampoane,articulatii.Din acest motiv discurile de competitii ori tuning nu sunt cu amortizare ci au forma unei cruci de malta ,pleci mai smucit ...dar ai 400CP care distrug un disc normal in 3 scarturi Smile
Skip ads

  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
normal . dar ar fi interesant oricum Laughing
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel a scris:Asta voiam sa zic si eu ca nu e TIR, ca e de 7,5 tone. Dar colegul GianyP care e mult mai cunoscator la masini decat mine mi-a luat-o inainte. Wink


TIR = Transport International Rutier ceea ce poate sa insemne si o dubita de marfa , Camion cu Remorca cred ca este denumirea corecta .
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Autocamion sau tractor cu sau fara remorca/semiremorca.
  • alcapone

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Omega 1994 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2009

  • Mesaj Privat
eu nu ma laud ca am tras tiruri sau altceva. eu am remorcat cu omega x20xev un bmw 535 si l-am dus pe o panta destul de abrupta. are peste 1700kg bmw-ul, parca! Rolling Eyes
Skip ads

  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
GianyP a scris:te anunt ca acest camion este defapt un Mercedes 814 de 7;5 tone, care gol nu are mai mult de 4460 kg.

Acolo scrie ca este DAF...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR