Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • kokaine'car

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Kadett 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal fratilor am o problema .....cum se pun chederele .....cum le iau la metru sau cum...k par a fi lipite la mine si trebuie sa le schimb ca sunt mancate.....parca nici usa numai sta cum trebuie din cauza lor Sad ce sa fac?...ms bafta
Skip ads

  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ce sa lipesti?chederele se strang putin cu patentul si se bat pe rama cu un ciocan iar daca le gasesti la metru masoara de cat ai avea nevoie si mai pune 1 m in plus si la montaj sa ai grija la imbinari sa fie jos(adica incepi de la prag urci pe stalp , tavan ,stilp si cobori la prag dupa ce ai inchis cercul tai chederul cu foarfeca de tabla)
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
@kokaine`car---intr-adevar,s-a pus o linie vaga de silicon la chedere,si nu peste tot,ci numai pe la colturi..Fii sigur ca profilul chederului pe care il iei e la fel cu ce ai tu.Si intr-adevar,tb.facut cum a zis @cogi,si nu te grabi sa-l tai la sfarsit,bate-l bine,in special pe la colturi,si doar cand esti sigur,atunci bagi foarfeca...
  • Suller Istvan

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: turda
  • Masina: Kadett 1986 1,3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Nu ai incercat sa iei chederele de la magazin de piese, nu se gasesc sau sunt scumpe? incearca si pe la dezmembrari poate ai noroc si gasesti ceva OK..
Skip ads

  • daniel_kadett

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1986 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2006

  • Mesaj Privat
sal,

ai rez cu chederele? ca ma intereseaza si pe mine.
ale mele sunt cam rupte pe jos pe la prag si cand bate vantul se cam aude in interior naspa la viteza mare.
nu stiu unde sa caut noi ca am vazut ca au o margine de plastic si sunt dintr-o bucata, nu sunt taiate nicaieri

multumesc,
  • kokaine'car

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Kadett 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
nu am rezolvat cu chederele k am avut treaba pe la masina cu radiatoru si carburatoru abia ieri am rezolvat....si acum nu mai vreau sa skimb nimic ci doar sa ma plimb cu ea....dupa 1 mai atunci sigur o sa'ti spun ce am rezolvat
  • bac marius

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1980 12
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2007

  • Mesaj Privat
da poti cumpara chedere la metru sau de la dacia berlina au aprox 2m din care vei taia dupa operatiunea pe care ti a descris o cineva mai sus ,atentie daca masina ta e cu 2 usi atunci vei avea de adaugat o bucata de aprox 40 cm pt ca usa e mai mare iar chederul nu iti ajunge dintr o singura bucata solutia : pt 2 usi am cumparat 3 chedere si am montat bucata suplimentara in partea de jos . cu multa grija din partea ta iese ceva frumos .(pt cei din bucuresti la vitan un ceder de dacia berlina face 22-28 ron si este ideal pt rezolvarea problemei doar ca in mod sigur nu va rezista 20 de ani asa cum probabil a rezistat cel inlocuit)
  • daniel_kadett

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1986 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2006

  • Mesaj Privat
pare ok, dar eu m-am uitat la chederul meu si la unul de dacie si mi se par complet diferite, ca profil, grosime (cele de dacie sunt mult mai subtiri), crezi ca vor etansa ok?
  • bac marius

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1980 12
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2007

  • Mesaj Privat
eu am folosit astfel de chedere la masina mea si acum nu mai am probleme.dupa 1 mai voi cumpara si pt alta masina cu 4 usi ,vreau sa l in cerc si pe cel de portbagaj (cel de break probabil pt ca e mai lung).va voi tine la curent cu detaliile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR