Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • mirel28

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut,am un prieten care are un Kadet 1,6D,din 86,si are etrieri fata defecti (intepeniti),si a gasit pe cineva care are un Kadet benzinar de dezmembrat,dar nu stie daca se potrivesc. Rolling Eyes Stie cineva daca sunt la fel?
Skip ads

  • alindel

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: cluj-napoca
  • Masina: Kadett 1989 17d
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2007

  • Mesaj Privat
cred ca sunt la fel, nu sunt sigur dar ar trebui sa fie ca doar e acelasi model de masina numa motorizarea difera. etrierii se pot si debloca , cu "un ciocan foarte mare" cu mult lichid sau spray de gresare si cu multa ambitie. eu am reusit sa ii deblochez.
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Da,se potrivesc,dar sa nu aibe discuri ventilate !Daca vrei si discurile ventilate,tb.sa ai roti pe 14,altfel se lovesc etrierii de jante,cand pui placute noi...Si sa pui etrieri pt.ventilate pe discuri normale iar nu-i bine,ca s-ar putea sa-ti iasa pistonasul cu totul cand sunt placutele mai uzate.Discuri ventilate se gasesc numai pe GSI.Poti pune si de Astra F,sunt identice.
  • Z_Junior

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1986 16DA
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Se potrivesc sigur dar vorba lui SUPERDRAGOS35 sa nu aiba discuri ventilate.ca acum intervine shi marimea etrierului care trebe sa fie mai lat ca discul ventilat este mai lat decat unul normal.
exemlul meu: pe kadett 1.6 D am discuri ventilate shi etrieri de astra f se potrivesc perfect pe r13.bafta alegerea e de partea ta nu mai spun de eficienta franarii ca este cu mult peste sistemul original al kadett-ului exclud GSI-ul
Skip ads

  • mirel28

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Va multumesc deocamdata,deci daca discurile nu sunt ventilate,merg de la benzinar.
  • Z_Junior

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1986 16DA
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2007

  • Mesaj Privat
mirel28 a scris:Va multumesc deocamdata,deci daca discurile nu sunt ventilate,merg de la benzinar.

merg numai ca etrierii pe care ii ei sa nu fi fost folositi la discuri ventilate ca atunci nu o sa mai ai frane Very Happy
bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR