Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Jacks

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Oradea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2005

  • Mesaj Privat
mda. vorba ta Corvine: pacat ca e locuita. no coment
Skip ads

  • malex

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Corvin a scris:
De atunci am vecini care nici nu imi mai raspund la salut .
Sad


Dreaq te pune sa-i salutzi? Daca-i injuri, iti raspund? Laughing
  • gra

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 z17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Daaaa,imputiti rau majotitatea romanilor care nu au masina sau au vreo rabla...
Eu personal spun tuturor "ce vina are masina" daca ai ceva de reprosat, reproseaza-i proprietarului.
Ce-am patit eu:
Merg acasa la parintii mei (150km distanta) "din an in pasti",si am mers anul trecut la o nunta a unui prieten.Am plecat vineri seara,iar sambata seara era nunta.Sambata ziua am spalat masina (stau la casa),am sters-o calumea (un spalat la mine dureaza cam 2 ore Very Happy ) si seara am plecat la nunta dar fara masina ca sa pot servi si eu ceva.
A doua zi,cand dau coltul casei si vad masina,nu-mi venea sa-mi cred ochilor....Toate rotile erau desumflate,oglinzile date peste cap si farurile semideschise,ultima treaba fiind cea mai naspa,pentru ca am crezut in prima instanta ca mi-au spart masina.Deci cineva(mai tarziu am aflat cine) a stat aprox 10 minute!!! si mi-a lucrat-o in propria curte cu gard si porti de 1.5 m,caine in lant si alarma cu senzor de perimetru in functiune!!!
A stat lejer,a demontat toate capacelele din aluminiu de la roti si cu un batz a apasat ventilele pana ce a iesit tot aerul afara (daca incercati sa vedeti ce zgomot face la 12 noaptea si ce mult dureaza Shocked )Apoi mi-a dat oglinzile peste cap(asta nu e nici o problema)si a reusit sa-mi deschida farurile pe din afara,dar nici pana astazi nu pot sa inteleg cum ca pentru mine este IMPOSIBIL.'Abilitatile' mele de detectiv m-au ajutat sa-l prind.
Deci masina era stearsa absolut STAS de mine,si belitul (ca de fapt era un copil de 12 ani) incercand sa deschida farurile a lasat amprente pe tabla,pe care eu le-am "aburit" cu abur din gura dimineata ca sa vad unde sunt si apoi le-am "prelevat" cu un scotch transparent lat.Erau urme de manutza de copil(belitul de 12 ani este un retardat mintal pe care-l cunosc f. bine)
Bineinteles ca "militienii' au ras de mine(ca doar i-si halesc unghiile si ei din cauza mea) si dupa cateva luni l-am prins pe nemernic si l-am "convins" sa marturiseasca tot,tot.Bine ca am rezolvat totul relativ ieftin(nu am recuperat capacelele)fara daune permanente dar m-am speriat rau pe moment.
Oricum chiar daca nu sunt violent de obicei,cand e vorba de masina mea le-as rupe mainile(nu vreti sa stiti ce a patit "infractorul"...
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
gra a scris:Oricum chiar daca nu sunt violent de obicei,cand e vorba de masina mea le-as rupe mainile(nu vreti sa stiti ce a patit "infractorul"...

Ba chiar vrem sa stim ce-a patzit infractorul ..... Cool
Skip ads

  • gra

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 z17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Laughing Laughing Laughing
Nu am nimic de declarat... Laughing
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Nu am cuvinte. Am vrut sa il omor pe bosorogul suparat ca am parcat masina la 1 m de intrarea in curtea lui si se pare ca nu avea el loc sa intre. Evil or Very Mad

Iar asta este 'opera' mea la Vectra :

Am dat cu spatele seara pe langa un boschet 'neprietenos'. Confused
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am aflat o chestie interesanta de la un coleg care colaboreaza cu o societate mare de asigurari.In cazul in care patiti ca @VectraDTI, deci stiti cine este agresorul, va duceti la politie, reclamati agresiunea (cereti numar de inregistrare, sunt obligati sa va dea) dupa care mergeti la asigurator (daca aveti Casco).Asiguratorul va despagubeste reparatia, dupa care se indreapta impotriva agresorului mentionat in PV-ul intocmit de politie, pentru recuperarea pagubei.Si il linisteste, va asigur! Isi scot parleala pentru mai multe agresiuni de tipul asta de la un singur agresor.Totul este sa aveti rabdarea necesara parcurgerii tuturor pasilor.
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Si eu o sa il repar pe casco, nu prea ma intereseaza de unde isi scoate pirleala firma de asigurari si nici nu vreau sa ii fac mai mult rau acelui dobitoc, si-asa l-a facut viata mult prea prost, chiar insuficient de prost incat sa existe. Daca el atata minte are, asta e, sa fie sanatos !
Skip ads

  • marius radu

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2004

  • Mesaj Privat
De obicei la kestii d'astea, asiguratorii tre sa trimita o scrisoare prin care cer ca vinovatul x sa recunoasca ce a facut. De cele mai multe ori iti spun in fata: "Nene, vrei despagubire mai repede? Ia matale scrisoarea asta, du-te la ala (pf, firma) si pune-i sa semneze si sa stampileze, ca noi o facem prin posta si dureazaaa... si pana avem raspunsu' iti repari masina de 100 de ori..."
Experienta proprie...
  • Ridick

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Mircea KDT a scris:Si mie mi-a tras unu scuipaturi pe geamul lateral. De doua ori....Si am tras concluzia ca e intentionat....
si cu asta as discuta despre hermeneutica si alte teme filosofice...



Ce dracu mananca astia ( cu scuipatu)? Dabea s-a luat la spalat! Shocked
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca cea mai buna metoda este sa-i inmoi oasele daca il prinzi.... la prostime frica prinde cel mai bine.
  • ealex

  • Mesaje scrise: 166
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1990 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2005

  • Mesaj Privat
ultimul eveniment a fost luna trecut. mi-am luat jante noi, si in fata la city mall mi-au disparut toate capacele de pe ventile. si erau d-alea cromate, finutze. acu ce sa fac? chinezariile astea de pe piata nu numai ca se inegresc, dar se mai si gripeaza pe ventil. am patit.
Skip ads

  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
azi am spalat masina. Soc si groaza :bara fata stanga zgariata, bara spate stianga sus zgariata(nu inteleg ce masina avea ala) Masina mea are 2 luni. Cred ca urmatoarea masina va fi un tanc.
  • vectra16

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Ridick a scris:Ce dracu mananca astia ( cu scuipatu)? Dabea s-a luat la spalat! Shocked

Cred ca odata cu scuipatul, le pleaca si bucatele de creier. Si asta-i cam gras Very Happy
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Cea mai adevarata patanie a fost cand un bolnav mintal si-a aruncat ciorba de legume asta vara pe geam. Nu pot sa zic ca numai eu am fost vizat, pentru ca mai aveam 4 colegi de suferinta.Ideea este ca, a trebuit degresata masina si spalata la greu dupa ce soarele si-a facut datoria la 44 grade.Nu mai zic parbrizul cat a durat sa-l spal ca sa pot sa plec cu masina. Ce sa fac cu bolnavul mintal??
  • fiara

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2005

  • Mesaj Privat
@bogdanbratescu
unde ti-ai spalat masina? sa stim si noi sa evitam locatia neprietenoasa.
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
La spalatoria din Aviatiei de langa Apicola. spala bine dar scump.Locatia e undeva in Colentina nu are nici o importamta. Am auzit si alte povestiri cu borcane si ghivece aruncate de la balcon astea le consider criminale. Cand parchezi sub ferestrele conationalilor si gasesti vopseaua arsa de tigara...ce zici
  • fiara

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Bai mie mi se pare sinistra soarta unei masini in bucuresti, mai ales in cartierele astea aglomerate (colentina, pantelimon etc.).
Cand treci pe stradutele astea inguste, asta cand poti pentru ca de multe ori se mai gaseste cate un chetz care sa-si parcheze mertanu balena in mijlocul strazii, stai cu o strangere de inima. Cand vine vorba de parcat, situatia e si mai tragica. Eu cand imi gasesc locul ocupat si trebuie sa parchez in alta parte ma astept la orice. Parca e batalia de la posada pe aici, cad ghivece, mucuri de tigara, bucati de tencuiala chiar si geamuri. De multe ori ma gandesc ca orasul asta mai mult de o dacie nu merita.
Si toate astea afecteaza inevitabil comporamentul oamenilor: scandaluri pentru locuri de parcare, prioritate, zgarieturi, busituri. Nu stiu daca are rost sa intram aici in filosofii sociale, dar mediul nostru de viata este destul de alterat si autoritatile, pentru care mie imi scade respectul pe zi ce trece, nu dau trei ciori degerate pe problemele astea. Spun astea dupa ce am stat vreo 3 luni prin Franta si am constatat ca la 3 camine studentesti erau locuri de parcare cam cat la mall in bucuresti.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR