Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
mi s-au bulit un `dif `din usa fata stanga ,trebuie luate altele ce firma recomandati si nu prea scumpe ,16cm si cd-ul mp3 scoate 4x55 w, asa la 1-1,5 mil?
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
In primu rand trebuia postat la ICE..... Wink
Personal imi plac cele Alpine....am ascultat 2 difuri ce e drept de 18 si se auzeau suuuper...dar acuma depinde ce anume vrei de la ele... Rolling Eyes

Daca vrei claritate si inalte foarte placute iti recomand niste Sony cu membrana de neomydium pe 2 cai... Embarassed
Daca vrei rezonanta i-ati ceva in genul Alpine, Jvc , MacAudio care scot destul de bine frecventele joase si au si o claritate aparte.... Cool

PS:in 1.5 mil gasesti difuri ok dupa parerea mea....asa ca Ia-le si sa ne zici cum se aud cele noi.... Laughing
  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
gata m-am hotarat la sony xplod xs-gt6034 cu putere nominala 35 w si muzicala 200w .....astept sa-mi vina si va spun cum se aude
  • senator1

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Pãi, mãi omule, spui cã cd-ul tãu scoate 4x55W ºi tu vrei sã pui difuzoare de 35W? Tu trebuie sã te gândeºti sã alegi difuzoare cu putere mai mare de 55W pentru cã altfel riºti sã le arzi. Bine, bine, ºtiu ce vor sã zicã unii, dacã þii cd-playerul dat încet nu se ard. Aºa e. Dar îl poþi da accidental mai tare ºi te-ai ras pe botic. Mai gândeºte-te.
Skip ads

  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
da man stiu treaba asta dar nu cred ca se vor arde nici macar accidental nu am dat pe maxim,nu zic ca nu se poate dar scula e desteapta si cand distorsoneaza se reduce automat unde se aude cel mai bine........asa ca ...........crezi ca originalele la astra f erau mai mari de 35 watti?
  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
cd-playeru' scoate de fapt aproximativ 25 w RMS deci poti sa le pui linistit
  • MadCow

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z20LEH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2004

  • Mesaj Privat
cass-urile de 4X55W au RMS-ul la 27,5 W sau ceva de genul asta, asa ca stai calm, nu arzi nimic.
  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
da ma gandeam si eu ca e destul 35w
la boxe
Skip ads

  • senator1

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2004

  • Mesaj Privat
jonny a scris:cd-playeru' scoate de fapt aproximativ 25 w RMS deci poti sa le pui linistit

jonny, tu de unde ºtii cât scoate cd-playerul în cauzã? ªi, dacã omul zice cã este o sculã deºteaptã, de ce n-aº crede cã este vorba de 55W RMS ºi nu altceva. Poate nu mã pricep eu prea bine.
edy2172, ia zi exact ce aparat ai, ca sã aflãm informaþii cât mai exacte.
  • kire

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Pai domnu senator1, n-ar trebui sa crezi ca exista o asa scula care sa scoata 4x55 w rms. Dc te-ai uita pe siteuri la producatorii de renume, la modele de top chiar, ai observa ca nu trece nimeni de 30 de w rms (eu unul nu am gasit). Dar 55 w rms......
Numai daca te uiti la o statie de 4x50 w rms, ti-ai da seama ca nu ar avea cum sa o "comprime" ca sa o bage in locul cd-playerului. Plus cd-playerul propriu-zis........
  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
kire are dreptate nu cred ca trebuie sa mai explic si eu
  • senator1

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Mãi, vãd cã trageþi din toate pãrþile, dar nu aduceþi ºi argumente palpabile. De ce n-aº crede cã existã o astfel de sculã DEªTEAPTÃ care sã scoatã 4x55W ºi v-aº crede pe voi, kire & jonny, care NU ADUCEÞI NICI UN ARGUMENT. Mãcar dacã edy2172 s-ar învrednici sã ne spunã care este scula aia atât de deºteaptã care face atâtea, dar nu poate avea 4x55W (cã aºa zic unii). Ce argumente, domnule, ...
Skip ads

  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
nu va mai bateti capul cat are rms am `cetit`pe cartzulie si are rms 18w asa ca asta si scula e alpine cda 9855...si tocmai l-am primit de fra` de pe america .........e cadou de ziua mea......ce am acum pe masina e un vdo 2703....si-l voi schimba cand ajung boxele......
  • kire

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2005

  • Mesaj Privat
senator1 ti-am zis sa te uiti pe net la firmele cosacrate in sisteme audio. nu stiu daca te-ai uitat, da vad ca tot insisti sa crezi ca ar exista un cd-player care sa scoata 4x55 w rms. uite niste linkuri catre produsele "de top" ale unor producatori si ai sa vezi ca nimeni nu se apropie de 55 w rms. la fel poti sa te uiti si la alpine, kenwood, etc...


http://www.pioneer-eur.com/...axonomy_id=25-121

http://www.clarion.com/usa/...its/DXZ955MC.html


http://www.blaupunkt.fr/7644815310_main.asp
  • senator1

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2004

  • Mesaj Privat
kire, vad ca tot insisti cu generalitati de la un producator sau de la altul. Eu am tinut sa facem referire EXACTA (daca poti intelege corect termenul) la marca si modelul despre care se vorbeste aici. Mie imi place sa vorbim la concret (nemteste), nu generalitati, ca asa este la unul sau altul dintre producatori. Si, pentru ca omul ne-a dat informatii exacte, atunci si noi putem vorbi la concret si in cunostinta de cauza. Da, Alpine CDA-9855 are 18W RMS si 50W putere maxima (de varf), iar VDO 2703 are 4x55W putere maxima. Daca edy2172 ne spunea si noua de la inceput nu ne mai ciondaneam pe aici.
Si, acum ca stim despre ce este vorba, eu ii recomand lui edy2172 sa treaca pe la Falcon si sa intrebe de difuzoarele MBQuart. Din cate stiu eu sunt cele mai tari difuzoare AUTO din lume. Au luat o gramada de premii. Dar, cred ca mai multe stiu cei de acolo. Sper sa mai importe asa ceva.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu am avut si Sony si Alpine instalate am ales sa le folosesc pe cele din urma... Suna bine si sunt fiabile, eu am cumparat de pe Stirbei Voda ce-i drept nu am auzit de facaturi inca cu numele acestora.
Ieri am fost si la Falcon electronics si am ramas cu gura cascata Smile de toate de la difuzoare la ecrane LCD de dimensiuni mari...
  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
mi-au ajuns difurile sony xplod xs-gt 6034 si le-am montat se aude super de bine pe scula vdo 2703 ,sunt mai mult decat multumit(deocamdata)........le-am luat de pe okazii.ro si sunt noi intradevar si pretul 85ron+7ron taxe postale.........
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ieri am fost si la Falcon electronics si am ramas cu gura cascata de toate de la difuzoare la ecrane LCD de dimensiuni mari...



Spune-mi si mi te rog unde-i gasesc pe baietii astia, o adresa ceva ... Multzam
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
@rapiduletul
Fostul CICLOP de pe Magheru (vii dinspre Universitate spre Romana, treci de Rosetti/semaforul de la Scala si de intrarea in cinema Scala; intrarea e mai in stinga cum stai cu fata la cinema, deci nu cea de linga librarie...) urci o rampa pina la et. 1.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR