Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Incep acest topic, am dat o cautare dar nu am gasit nimic despre aceasta varianta........
Tatal meu cauta sa cumpere niste piese pentru un utilaj agricol, il suna cineva si ii spune ca are niste roti, care binenteles nu erau ce cauta ala batranu, dar ii mai spune ca ar avea niste motorina Shocked de vanzare, 5 butoaie de 200 l sigilate cica, la pretul de 2.5 ron/l, ca imi face aviz pe ele, ca si cand le-ar duce la alt punct de lucru, ca el din titu, ca sa-i platesc 2 butoaie acum si restul mai tarziu.
Batranul meu nu are nevoie de asa cantitate, ma suna pe mine sa ma intrebe daca iau, eu la randul meu il sun pe socra-meu, care are 2 tractoare, stabilim ca le luam pe toate si vedem noi cum le impartim, si sa-i platim initial 10 mil.
Toata treaba se intampla duminca, ieri. Il sun pe tipul cu motorina, imi zice ca e ok, mi le aduce a doua zi dimineata, i-am spus unde, si ramane sai dau doar o parte din bani, soferului care vine cu ea, ca el e seful. Dupa alte 10 min, ma suna si ma intreba daca e in regula sa mi le aduca acum, eu zic ca da, el imi da numarul soferului sa-l sun sa stabilim ce si cum.
Totul pana aici pare ok, la prima vedere, chiar si pretul nu e dubios de mic pentru motorina pe sub mana, si cu aviz.
Il sun pe sofer, cara imi spune ca incarca butoaiele si acum pleca, chiar se auzeau zgomote de utilaje, dar soferul ma roaga frumos sa ii iau o cartele reincarcabila si sa-i trimit codul Shocked , ca nu mai are credit si sa ma sune cand e prin apropiere, si imi scade din bani pe care urma sa-i dau pe motorina. Cand mi s-a cerut cartela, mi-am dat seama care-i treba si de fapt sunt pe cale sa fiu pagubit asa ca i-am spus politicos ca nu am de unde sa iau cartela, ca sunt la tara, ca il sun eu cand sunt prin apropiere, el nu si nu, ca ii trebuie, ca imi da banii, tot insista, am reusit in cele din urma sa-i inchid, am stat cateva clipe, am realizat ce se intampla de fapt, eu nu cumparam motorina la un pret bun, ci daruiam cuiva cadou o cartele de reancarcare. L-am sunat si pe sef, i-am spus ca eu nu cumpar nici o cartela, el, ca nu, nu ii trebuie soferului, la fel, incerca sa ma convinga..... si pana la urma, nici motorina nu am cumparat, nici cartela nu am daruit Laughing
sef: 0721301892 - dupa voce parea sa aiba peste 40 ani, parea destul de incredere......
sofer: 0723037416 - tinerel si cam nepriceput la vorba
Feriti-va!


Ultima modificare facuta de DB77AAA la Joi 03 Apr, 2008 3:39 pm
Skip ads

  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
e plin de ei, am auzit multe cazuri de astfel de inselaciuni. reclamati la connex acele numere - le va inchide instant pentru tentativa de inselaciune
  • zapartanioan86

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001 ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
am sa sun sa cumpar niste motorina Smile)
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Smile)
mama a fost adulmecata cu asa ceva.
a fost sunata de 1 individ ca e de la orange si a castigat 1000 de euro..si cika tre sa cumpere 5 cartele de 10 $ in 20 de min si sa zica codul de reincarcare..
va dati seama ca era teapa..dar am auzit ca la uni chiar lea mers..Very Happy
am sunat la orange si am dat nr respectiv de pe care sa sunat..mai departe s-au ocupat iei..
oricum..orange,vodafone..nu dau premii in bani!Very Happy
romanul e inventiv..de la tonomatul cu fise pt cafea si tigari..acum ajunge sa faca frauda si pt niste cartele amarate..
sa nu vorbim de ce-i ce fac licitatii pe net..{asa zisi FAKERI}
Skip ads

  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Am si o intrebare (oarecum legata de topic). Urmatoarea situatie intra in categoria inselaciune?
Cand primesc bip-uri cu nemiluita (mai ales la ore nepotrivite) retin numarul respectiv, il las vreo 2-3 zile sa uite pe unde a sunat, apoi revin cu un telefon (numar ascuns sau de pe alt numar) si sub pretextul unui concurs organizat de Vodafone/Orange/Cosmote ii cer datele personale. Evident aceste date sunt folosite doar pentru a-i arata bipuitorului ca la primul apel nepotrivit il bip la el la usa.
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
da faza ta tine...am facuto si eu..am sunat inapoi cam dupa 1 sapt si m-am dat drept operator de telefonie...
faza cu datele nu la toti a mers..dar majoritatea mi-am dat seama ca sunt pusti..care pur si simplu nu au ce face si dadeau bipuri pe tel prin tara!
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
criss_slc si shaftt24 La un numar de minute de convorbire, primite, se dau bonusuri (pentru cartele reincarcabile valabil). Pustii respectivi dau bip pentru a fi sunati inapoi si astfel isi primesc bonusul. Le faceti un bine , chiar daca-i sunati peste o saptamana. Laughing Cel mai bine fiti pregatiti sa raspundeti imediat, daca insista cu beep-urile si astfel le luati voi banul Twisted Evil si scapati si de stres, caci nu vor mai suna.
A mai fost o discutie acum vreo 2-3 luni
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
chiar crezi ca ma pretez la asa ceva..sa stau cu telu in mana non-stop..am abonament oricum..sunt doar niste pustani..prosti..!
sun inapoi pt asa mi firea..nu stii nici odata cine te poate cauta de pe un tel strain..recunosc ca gresesc ..dar nu ma pot rabda!Very Happy
ps..acuma imi ceri nr?:Djoke
Skip ads

  • JURISTU '

  • Mesaje scrise: 237
  • Locatie: TIMISOARA
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2005

  • Mesaj Privat
shaftt24 a scris:Smile)
mama a fost adulmecata cu asa ceva.


Ademenita, nu adulmecata........... Laughing
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
JURISTU ' a scris:
shaftt24 a scris:Smile)
mama a fost adulmecata cu asa ceva.


Ademenita, nu adulmecata........... Laughing


big deal..sunt ardelean nu banatean!Razz ai descoperit si tu gaura in macaroana..era vorba de altceva in topic!mai gresim ...
  • JURISTU '

  • Mesaje scrise: 237
  • Locatie: TIMISOARA
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Ce chestie...........eu sunt banatean Laughing

Ei, nu trebuie sa te superi: a adulmeca e una, a ademeni e alta, indiferent de zona.
Peace ! Wink
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
a adulmeca-in fraza respectiva esta-"a baga dume false"..mai are si alt sens..nu m-am suparat.dar daca te iei sa corectezi toate mesajele de pe forum creka te ia pensia!Razz
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
shafft, in ce zona a ardealului se foloseste "a adulmeca" in sensul precizat de tine?
Mentionez ca prin zona inteleg o entitate geografica de minim 300 km patrati, camera ta, singura, nu se incadreaza Very Happy
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
jE a scris:shafft, in ce zona a ardealului se foloseste "a adulmeca" in sensul precizat de tine?
Mentionez ca prin zona inteleg o entitate geografica de minim 300 km patrati, camera ta, singura, nu se incadreaza Very Happy


ardeal frate... Twisted Evil
de ex la noi in log de oringuri de zice 'colier'!
300 km patrati?lol....eu zic mai mult
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
oring - exprimare tehnica asupra acelui produs
colier - exprimare de pe vremea depanarii Daciei in fata blocului asupra aceluiasi produs .

Adulmeca - unele animale , mai ales cainii se ocupa cu treaba asta Laughing
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
nea Vasile subscrie Wink
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
jE a scris:nea Vasile subscrie Wink


'eie' Laughing
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
bertone a scris:oring - exprimare tehnica asupra acelui produs
colier - exprimare de pe vremea depanarii Daciei in fata blocului asupra aceluiasi produs .

Adulmeca - unele animale , mai ales cainii se ocupa cu treaba asta Laughing


tu ai descoperit gaura in spagheta..: Wink
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Va bateti joc de topicul omului. Sad Este un topic de informare, in nici un caz unul unde sa va bateti, am incercat sa scriu cat mai concis ca sa nu apara intrebari stupide. Se pare ca nu am reusit. Ma asteptam sa vad si alte patani similare ale voastre Crying or Very sad , nu asa ceva.
@bertone
@Je
Cred ca sunteti cam off topic, si mai rau atatati off topicul.


Laughing LE: oring - inel de cauciuc (garnitura) care asigura anumite etanseitati la imbinarile a diferite conducte prin strangere
colier - o bucata de sarma de fier sau plastic sub forma de cerc, care are un dispozitiv de strangere - se foloseste de obicei la conducte
De cand ma stiu asta e definitia mea a acestor obiecte.


Ultima modificare facuta de DB77AAA la Vin 04 Apr, 2008 3:05 pm
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Propun sa-l cenzuram pe jE Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR