Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • imo2209

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Sal.
Va intreb pt. un prieten care are o Astra din 1996, motor X16XEL 16valve 74kw si cutie automata.
I s-a aprins un bec in bord, un S incadrat intr-o rotita zimtzata si motrul nu mai trage.
Va multumesc anticipat
  • mitza_viola

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Eu am un astra G tot cu cutie automata si "S" ala inseamna mers mai sportiv sau ceva de genu si butonu pt mers sportiv il am pe schimbator,da faza ca nu trage motoru nu stiu ce legatura ar putea avea.Cel mai bine ar fi sa mearga sa o puna la un test sa nu aibe ceva problema la cutie.
  • kobra_3

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 1995 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2008

  • Mesaj Privat
nu stie nimeni va rog ce inseamna S-ul de pe bord la opel astra x16xel 1,6 16 valve k si mie mia aparut si am aceeasi problema k nu trage motorul va rog daca stie cineva care e problema?o sa merg si la testar sapt viitoare dar mas bucura daca ar stii careva cv si daca nu voi posta eu ce problema am avut eu si ce am facut cu problema!
multumesc
  • imo2209

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
sal Luci...sunt eu Ionut....am deschis topicul asta pt. tine, dar cutiile automate sunt raritati chiar si pt. o familie mare ca a Opel Sad
Sa ne spui ce ai aflat dupa tester....bafta!
  • kobra_3

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 1995 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2008

  • Mesaj Privat
masina a intrat pe faza de avarie!mi se stricase bricheta si am observat k nu se mai incalzea si mam gandit k poate am facut eu un scurt cu vreo cateva zile inainte incercand sa vad ce are!miam dat seama dupa vreo cateva zile de tensiune in care ma gandeam k va trebuii sa o duc la reprezentanta si acolo aruncam bani multi pe tester si reparatii!dar ce sa fie a fost doar o siguranta arsa pe care am dat 50 bani si sa rezolvat masina!merge perfect si sa rezolvat doar cu atat!deci inainte de a face pasul cu reprezentanta sau mecanici verificati sigurantele daca va apare o eroare electrik
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR