Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • overtaxer

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2005

  • Mesaj Privat
As incepe prin a va ruga sa imi spuneti daca exista vreo modalitate sa aflu seria de la electromotor(am un Kadett 1.8i C18NE)din 1986 2+1 usi,fara a da jos electromotoru.Ideea care e-vreau sa schimb carbunii de la electromotor si aia de la magazin mi au zis sa vin cu seria de la el,de aceea vreau sa va intreb pe voi care v-ati schimbat carbunii si aveti model ca al meu cam ce tip ati folosit,daca exista vreun cod sau ceva de genu asta,ori sa imi dati vreo adresa de net unde gasesc seria de electromotor corespunzatoare modelului meu.Multumesc frumos
  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
se vede greu si cu electromotorul demontat !
-da-l jos daca te pricepi daca nu dute la un meserias si cu unul din carbuni si seria daca o gasesti dute si cumpara carbunii
  • dsand86

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: iasi
  • Masina: Kadett 1991 CN16Z
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2007

  • Mesaj Privat
overtaxer a scris:As incepe prin a va ruga sa imi spuneti daca exista vreo modalitate sa aflu seria de la electromotor(am un Kadett 1.8i C18NE)din 1986 2+1 usi,fara a da jos electromotoru.Ideea care e-vreau sa schimb carbunii de la electromotor si aia de la magazin mi au zis sa vin cu seria de la el,de aceea vreau sa va intreb pe voi care v-ati schimbat carbunii si aveti model ca al meu cam ce tip ati folosit,daca exista vreun cod sau ceva de genu asta,ori sa imi dati vreo adresa de net unde gasesc seria de electromotor corespunzatoare modelului meu.Multumesc frumos

electromotorul este in spatele motorului, cum te uiti cu capota deschisa fix in spate. se vede f bine de sub o rampa. asa am facut eu.
trebuie sa stergi cu o carpa ceva.
de ex la mine scrie"
D6R 32 <-- seria electomotorului
0116842
12 V
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
daca sunt meseriasi la magazin atuncea iti pot identifica dupa seria de la sasiu.

ps. daca nu iti este urgent pe mai tarziu iti dau eu o serie de pe un motor asemanator cu al tau!
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
STARTER, ASSY. (DELCO-REMY TYPE) (NLS.- USE 3471394 12 02 954 OR R1040002 AS REQUIRED) C18NE -14251890 (3471377) KatNo.(12 02 027)

vad ca sunt la fel cu 18E;c18NT;18SE.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR