Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • ovideos

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
M-ar interesa daca se pot afla km reali ai unei Vectra C care a facut service doar la Di bas Bucuresti. multumesc Rolling Eyes
Skip ads

  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Vino la intalnirile clubului de la Sibiu. Te ajutam sa afli si km reali.
Detalii aici.
  • ovideos

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
ideea e ca inca nu am cumparat masina, sunt in tratative avansate si as dori sa-i aflu km reali inainte sa o iau.
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Poti merge direct la service-ul cu pricina sa ceri istoricul masinii, sau daca vanzatorul accepta, mergi la o diagnoza computerizata la orice service. Sau vino la mine...
Skip ads

  • ovideos

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
treaba sta cam asa : masina o iau din Bucuresti eu sunt din Alba daca ma hoatarasc pot merge doar duminica dupa ea pt. ca in restul timpului lucrez. Si cel care mi-o vinde zice ca e superocupat si oricum n-am timp de stat in Bucuresti pe la serviceuri. As fi interesat daca se poate afla cumva istoricul dupa VIN -ul masinii sau poate are cineva o relatie la serviceul cu pricina ,ca oricum la telefon nu cred ca o sa ma bage in seama mai ales ca nu sunt proprietarul masinii inca.
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Superocupat my ass... asta e vrajeala... daca vrea sa-si vanda masina trebuie sa-si faca timp pentru ca este si in interesul lui. Daca ajungi la Bucuresti am inteles ca in targ la Vitan e un service, care este deschis si duminica (doar e zi de targ) si care poate sa-ti faca o evaluare a starii de "sanatate" a masinii, evident contra cost. Tot acolo poti cere sa-ti spuna daca are km reali.
  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
abc
  • ovideos

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Nu toate modelele de ECU permit stocarea si citirea ulterioara a km si oricum daca masina e "facuta" de un meserias care stie sa-si stearga urmele nu cred ca cei de la un service oarecare mai pot sa-si dea seama ca s-a umblat la km.Starea de sanatate nu e tocmai perfecta la masina ,e rulata prin Bucuresti in aglomeratie si mai este atinsa ici colo dar si pretul e unul destul de convenabil . Ma intereseaza doar km, macar sa stiu daca sunt reali sau nu .Oricum 50.000 in Bucuresti pot face o masina de firma cum e si masina in cauza sa arate mai rau decat dupa 150.000 in Germania. Trebuie sa fie o posibilitate sa verific km direct la dealerul Opel DI BAS unde a facut reviziile . Asta e ce-a mai sigura verificare parerea mea, daca ma poate ajuta cineva in sensul asta va rog.
  • HaRRy_GTS

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 YDTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Mergi la un Dealer ales de tine ... nu de cel care ti-o vinde..k daca e samsar omu sigur are blat acolo .....eu stiu k e 50 de euro sa iti stampileze cartea de service .
Da-mi si mie un privat cu nr de inmatriculare al masinii ....s-ar putea sa fie vb de o masina de la firma la care lucrez eu ......de la 120 de mii i-au facut 50 de mii de km .... cu aia se lucra la paparazzi......iti dai seama ce alergatura .....poate aia e ...Very Happy
  • alexica

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
sunt mai multe tipuri feluri in care poti da km inapoi sau poti merge cu ea fara sa inregistreze in bord kilometrii iar daca s-a facut ultima varianta nu ai cum sa descoperi..
  • relu1406

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
am impresia ca la vectra c (am si eu) doar cu tech 2 poti vedea sau modifica km din ECU cei din bord se modifica mai usor .
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR