Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • JON 13

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 17 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2008

  • Mesaj Privat
salut,sant nou si daca gresesc cu ceva imi cer scuze.Am un astra g din 2002 si ma bate gandul sai pun cumva in bord ceva de genul 2DIN DVD sau alta varianta un monitor iar in locul de sub climatizare sa bag dvd-ul de la monitor. As vre sa pun ceva cu tv si gps incrporat. Am inteles ca singura varianta ar fi scoaterea ventilatoarelor de caldura din bord si atunci ar fi loc findca sar scoate si casul.Ideea e ca nam idei dar vreau sa fac ceva. Va rog sa ma ajutati,daca aveti schite,poze si mai bine si poate stiti unde as putea sa modific consola centrala dupa forma monitorului.
  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
JON 13 a scris:salut,sant nou si daca gresesc cu ceva imi cer scuze.Am un astra g din 2002 si ma bate gandul sai pun cumva in bord ceva de genul 2DIN DVD sau alta varianta un monitor iar in locul de sub climatizare sa bag dvd-ul de la monitor. As vre sa pun ceva cu tv si gps incrporat. Am inteles ca singura varianta ar fi scoaterea ventilatoarelor de caldura din bord si atunci ar fi loc findca sar scoate si casul.Ideea e ca nam idei dar vreau sa fac ceva. Va rog sa ma ajutati,daca aveti schite,poze si mai bine si poate stiti unde as putea sa modific consola centrala dupa forma monitorului.


Cam de anvergura lucrarea ta.De ce nu pui 1DIN cu ecran excamotabil cu touch screen?
  • JON 13

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 17 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2008

  • Mesaj Privat
salut din nou. am vrut sa pun si 1 DIN dar nu este la fel de estetic, si eu am casu sus si ma gandesc ca nu ii va face bine monitorului sa ii tot sufle caldura in spate. daca stie cineva unde pot modifica consola centrala pt afixa un monitor la fix astept pareri. seus
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
sfat personal ... cumpara 1 din. te complici mult cu 2 din ... si nu merita. Ramai si fara gurile de aerisire care sunt super utile, si tre sa tai si din bord. Cumpra 1 din si opreste ventilatia cand scoti monitorul Smile. eu am 1 din de 1an jumate si nu am avut probleme cu el.
Partea estetica ramane la gustul fiecaruia Smile
  • McFly

  • Mesaje scrise: 1,851
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Vezi aici, am facut eu o modificare de genul...
Urmareste threadul respectiv pt ca in cateva zile voi posta si modificarea consolei.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR