Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • valy darie

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1994 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2007

  • Mesaj Privat
salut. am intampinat si eu o problema astazi cu acul la temperatura apei. dintro data a luato razna urcand ba pana sus detot ba coborand aproape detot. si nici caldura numai baga decat f putin. imi puteti spune ce s_ar fi putut intampla? care sa fie problema?ma gandesc ca ar fi de vina indicatorul din bord, dar de ce nu mai baga nici caldura?sa se fi blocat termostatul pe deschis? dar de ce nu merge acul?deci e ceva legat de amandoua. am citit mai toate subiectele legate de acul de la temperatura dar nu am gasit ceva asemanator sa ma lamuresc. multumesc astept ceva pareri.
  • serum

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Verifica toate furtunele de la sistemul de racire, vezi sa nu ai radiatorul spart. Apa in vasul de expansiune, deasemenea verifica.
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
verifica si firul de pe sonda de temperatura si pe cat posibil verifica si integritatea izolatiei acestuia; daca cumva atinge la masa poti avea aceste variatii bruste ale acului indicator
  • valy darie

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1994 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2007

  • Mesaj Privat
gata lam gasit. era firul de la senzorul de temperatura. faza dura a fost ca am gasit firul scos dar nu stiam de unde a iesit. si dai si cauta pe o portiune de 20cm patrati de unde a fi putut sa iasa firu ala nenorocit. pana la urma miam dat si seama ca tre sa caut senzoru de temperatura. oricum 90la suta cu ajutorul vostru. va multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR