Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • bigdopeee

  • Mesaje scrise: 225
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Eu nu am proiectoare pt ceata pe opelul meu....vectra 1,6 Benzina 16v , 1999 - dar ieri noapte s-a aprins beculetul pt proiectoare ceata de cateva ori...dar pt cateva secune (2-3 sec) si apoi s-a stins...care o fi explicatia?
Skip ads

  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
o posibila cauza ar fi ca un fir(de la proiectoare) face contact cu un alt fir sau un element metalic,astfel se inchide circuitul si ti se aprinde becul la bord....parerea mea
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Probabil masina are cablajul tras urmand a fi puse proiectoarele. Uita-te pe sub bara sa vezi daca ai fire. Iar treaba cu aprinsul martoruli din bord undeva a facut contact cu alt fir sau cu caroseria masinii deci a dat la masa.
  • msv_64

  • Mesaje scrise: 862
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am montat si eu ieri proiectoare pe vectra c si la mine nu se aprind k trebuie programata(stie cineva daca asa este).Nu cred k la vectra b sa se aprinda becul in bord fara sa ai proiectoare
Skip ads

  • catalinb

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2008

  • Mesaj Privat
o intrebare am si eu ptr voi.....
oare care e diferenta dintre proiectoarele care au tot geamul "la vedere" si cele care au doar acel rotund din mijloc inconjural de grila neagra din plastic?
Cantitatea de lumina propagata e la fel sau cel "pe rotund" da lumina mai putina?
Vreau sa imi pun si eu si nu stiu ce model la aleg
  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
cele cu sticla mare sunt de vectra b1 iar cele cu sticla mica rotunda sunt de b2 , si cred ca sunt concepute sa vada bine fiecare
  • catalinb

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2008

  • Mesaj Privat
din punct de vedere al felului cum arata mie mi-ar placea sa imi iau din cele "vechi" adica cu tot geamul. Se potrivesc la mine in spoiler. Dar nu stiu, comparativ, ce lumina dau cele tip spot......
  • Lefty

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Fetesti
  • Masina: Vectra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
catalinb a scris:din punct de vedere al felului cum arata mie mi-ar placea sa imi iau din cele "vechi" adica cu tot geamul. Se potrivesc la mine in spoiler. Dar nu stiu, comparativ, ce lumina dau cele tip spot......

eu am din alea rotunde (tip spot) si sunt multzumit de ele...lumineaza destul de bine...si daca ne gandim pentru ce sunt puse pe masina "ceata" din propria experienta pot spune ca sunt exceptionale, pentru lumina poti folosi faza scurta.
  • catalinb

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Mersi. Eu probabil imi voi lua de celalalt tip ca imi plac mai mult, dar asta se va intampla cand o sa dau de cineva care stie sa mi le monteze cu tot cu releu , cablaje, buton etc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR