Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • todo_tdo

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1999 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
baieti va rog sa ma ajutati cu o informatie , am o vectra B 2 si miam pus kit-ul de rezistente de la reno pe ambele scaune din fata si miam cumparat si butoane pt bord si leam montat si ca sa vezi si functioneaza, Smile) intrebarea mea este daca ma puteti ajuta prin ami spune unde sub scaun , si care e mufa care vine de la tabloul de sigurante ,cu curent pt incalzire ....... este siguranta in tablou pt incalzire...... m-am uitat in cutiuta aceea neagra care culiseaza de sub scaun dar nu stiu care ar fi mufa pt incalzire ....... mercy de eventualele raspunsuri
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
si eu mi-am pus scaune incalzite.. te prinzi destul de usor care sunt firele pentru ca sunt singurele ne conectate din acea cutie neagra. daca nu ai tis-ul la indemana poti pune butoanele in bord si cu un multimetru vezi pe ce fire ai 12v.
LE: Pe un scaun ai maro si negru cu rosu, si pe celalalt maro si negru cu galben, doar ce m-am uitat in TIS
  • todo_tdo

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1999 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ce vreau sa te intreb .... am gasit in cutiuta aceea neagra care gliseaza o mufa care nu are nimica ce iese din ea . pe o margine este o mufa galbena si pe cealalta parte e una verde , si intre ele e mufa fara nici un fir care iese din ea nu are nici o mufa care sa iasa din ea, maine pe ziua vreau sa verific cu multimetrul daca are curent ,o sa verific din bord de la precablaj unde e butonul si mufa aceea sa vad daca are continuitate ..... eventual o sa fac si niste poze la cutiuta si la mufa daca e ok pe viitor poate o sa foloseasca si la altcineva
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
daca imi aduc bine aminte cea galbena era de la airbag si cea verde de al centura ...... iar cea din cutie ar fi de la scaune ...
  • todo_tdo

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1999 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
da mercy frumos ...a iesit bine incalzirea totul merge foarte bine , sper sa va reuseasca si voua si sa stitii ca merita din plin investitia .... mercy baieti inca o data . toate bune
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR