Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • fnf bogdan fnf

  • Mesaje scrise: 452
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salutare , aseara m-am apucat de demontat lampa de pe plafon ( cea de pe fata )la un opel astra H , o sa revin si cu poze , deoarece nu se aprindea becul cand deschideam usile . Celelate doua becuri de lectura functionau . Am demontat si ce-am descoperit , becul nu era dar lipsea si o lamela ! Se pare ca este rupta , cineva a umblat la ea si a facuto varza !

Intrebarea mea este daca ma poate ajuta cineva cu o schema sau cu o indicatie de unde pot lega becul pe circuit pentru ca nu se vede nici o urma de unde s-a rupt vechea lamela ?
PS : ledurile din butoane nu se aprind , sunt legate in serie si cred ca au legatura si cu acest bec lipsa !

Poate are cineva o schema !

Va multumesc anticipat !
  • vektor

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2007

  • Mesaj Privat
ledurile din butoane e posibil sa fie arse! n-au cum sa fie legate in serie! lampa din pavilion are doar doua fire, unu la un capat a lampi si unul in celalalt.
  • Hordy

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1990 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
aceasi problema o am si eo doar ca becul din mijloc merge pe continuu. Undeva face masa firul cu caroseria nu doar la usi deci fie e inchisa fie nu portiera becul arde intuna.
  • fnf bogdan fnf

  • Mesaje scrise: 452
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
vektor a scris:ledurile din butoane e posibil sa fie arse! n-au cum sa fie legate in serie! lampa din pavilion are doar doua fire, unu la un capat a lampi si unul in celalalt.


Ledurile sunt legate in serie cu o rezistenta , cred ca faci confuzie cu astra G , circuitele sunt complicate diseara o sa atasez o poza !

Merci !
  • LeonteMihai

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2011

  • Mesaj Privat
salut.am si eu o problema.mi-am pus leduri pe lampa din fata , merg ok, nu e nici o pb.azi am incercat sa pun si pe spate .. si nu merg.defapt daca incerc sa le aprind pe amandoua nu merg.daca inchid unu merge celalalt.am obsevat ca se aprinde si becul de la lampa din fata cand incerc sa le aprind pe cele 2 din spate.stie cineva ce as putea face?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR