Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • vectra_turbata

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
salut, am si eu 2 mari probleme si nimeni nu ma lamurit si pe mine, in primul rand, cand virez stanga-dreapta imi trosneste ceva, nu imi dau seama ce! si cea de-a doua problema e ca imi troncane ceva in spate pe partea dreapta! troncane si la cele mai mici denivelari sau gropite! mentionez ca tocmai i-am facut revizia de 60000 si i-am schimbat pe fata si capetele de bara si niste bucsi, pe spate mi-au spus ca nu are nimic, dar pe mine ma enerveaza la culme troncanitul ala! am mai vb cu posesori de vectra si au aceeasi problema, dar nimeni nu stie de la ce e! a mai avut cineva asa ceva, de la ce e?
Skip ads

  • ionela_georgiana2000

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2007

  • Mesaj Privat
despre ce vectra e vorba?cumva a?
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
La masina din semnatura mea au fost probleme de genul ala de care vb.tu.Am schimbat bucse ciolan spate,acum s-a dus cu troncanitul meu de pe spate... Wink
  • vectra_turbata

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
este vorba de o vectra c, din 2005 cu care am in jur de 65000km!
Skip ads

  • NATS

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Poate fi de la bratele superioare spate. Se duc bucsele din brat. Daca e de la brate, are joc roata. Nu cred ca e posesor de Vectra C care sa nu le fi schimbat...
  • gevolleyball

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Schimba bratele spate,renumitele "bumerange" care contin si bucsa "buclucasa" si costa intre 300-500ron/buc..Referitor la ce-ti trosneste pe fata la stanga-dreapta fii mai explicit..pot fi rulmentii axiali de pe amortizoare dusi sau daca merge greu servo-directia e alta problema mai spinoasa..bafta!
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
la cele de mai sus adaug:lipsa lichid servo.
  • cruger

  • Mesaje scrise: 230
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Eu nu va inteteg. Jur. Sunteti exact ca in reclama. Alo ? masina mea face poc poc bum bum . Ce are ?
De ce nu te duci la o constatare si vezi exact ce are ? Preferi sa isi dea lumea cu presupusu aici dupa care tot la constatare sa ajungi. Ai idee cate componente mecanice pot face poc poc ? Zeci. Nu crezi ca e mai bine sa te duci la service cu masina cand ai probleme ?
Ai putea sa ne ajuti deabea dupa, spunandu-ne ce probleme ai avut si cum s-au rezolvat. Noi te putem sfatui sau indruma daca ne dai un defect aproximativ, cu o recomandare de producator de piese sau un service mai bun.
  • vectra_turbata

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
[quote="cruger"]Eu nu va inteteg. Jur. Sunteti exact ca in reclama. Alo ? masina mea face poc poc bum bum . Ce are ?
De ce nu te duci la o constatare si vezi exact ce are ? Preferi sa isi dea lumea cu presupusu aici dupa care tot la constatare sa ajungi. Ai idee cate componente mecanice pot face poc poc ? Zeci.

Am fost la service, dupa cum am si spus mai sus (tocmai i-am facut revizia de 60000!) si i sa completat lichidul de servo si de frana! la fel imi facea si atunci, dar mecanicu a zis ca nu are nimic! am eu, ca multi alti posesori de vectra c o idee tampita ca troncane ceva pe spate? sau mecanicii sunt incompetenti?!? oricum, azi am fost la un service de ''cartier'' sa zic asa, unde baietii miau spus direct de la ce e! nu ca cei de la augsburg, erebus sau radacini! sunt bucsile de la brat, care probabil s-au macinat sau s-a intamplat ceva cu ele... iar referitor la zgomotul de pe fata, in momentul cand virez stanga-dreapta imi trosneste ceva (la fel mecanicii nu au avut ce sa zica, dar baietii de la service-ul de ''cartier'' au rezolvat problema! cand au schimbat meseriasii de la augsburg capetele de bara si nu stiu ce busci, au dat cu spray pt rugina si asa s-au mai degresat din elementele de directie, putina vaselina si putin wd-40 au facut minuni!
o sa va tin la curent si dupa ce o sa-mi schimb bucsile pe spate, sa va zic daca mai troncane sau nu!
  • dan1980_25

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2007

  • Mesaj Privat
o sa va tin la curent si dupa ce o sa-mi schimb bucsile pe spate, sa va zic daca mai troncane sau nu![/quote]

......si curent te-ai facut.......
Sau poate nu le-ai schimbat...... Rolling Eyes
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR