Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
depinde si de cutie,
de turat cand iti face rar-ul stii cat ti-o tureaza @slick ? 4900 ture, bine e in gol si sa o incalzesti inainte bine ca aia nu raspund daca se intampla ceva
sau mai bine te duci cu o pila (si nu de unghii) ca ii plangi de mila la masina.
vezi ca scrie in tis cu se pregateste de verificare ... (schimbat filtru aer, motorina, alergata, ulei, si cate alea aaa era sa uit si cea mai buna motorina de pe piata )
Skip ads

  • King of the road

  • Mesaje scrise: 489
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Normal ca depinde si de cutie , depinde si de motor , de modificari , etc . Nu cred ca face persoana respectiva cu un vectra cu motor de 1.6 standard 80 km/h in viteza I .
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Ce ??? cum sa nu raspunda de ce se intampla lol... pai dau in ei... daca apasa pedala sa dea drq de nu dau in ei... pai adica ce imi rup ei mie masina ? ce vor sa faca daca o tureaza? eu nu trec de 3500 ture si baga ala picioru in ea ? hahah ii bat...
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
bag de seama ca nu ai facut verificarea tehnica tu Laughing
ii verifica opacitatea pana ii taie ECU (sau cine dracu') alimentarea cu motorina (cut-off)
ca asa se face la diesel
Skip ads

  • 8IMISTIQ

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
geniala povestioara cu Dacia Logan Smile) am privit-o scpetic la inceput, dar am sfarsit prin a ma tavali pe jos de ras Smile)

referitor la vectra ca a mea sa mearga in prima viteza pana la 80km/h, este posibil, daca ne referim la prima viteza in care intra cand tragi schimbatorul in jos Smile deci da, e posibil sa mergi cu 80, chiar 90 dar in a doua Smile) -- nu mai tin minte exact, oricum la dacia din 1980 mergea a doua pana la 80, noroc ca nu aveam turometru sa vad cele nshpe mii de ture. Smile Smile Smile
  • CatalinM

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Baieti,

Nu va mai mirati atita cu 80 km/h in viteza 1 mai ales la o vectra. Eu cred ca este posibil si o sa va spun si de ce. Acum vreo 5-6 ani eu, personal, am prins cu dacia lui tata (o dacie 1300 de vreo 20 de ani la vremea aia) in viteza 1 nici mai mult nici mai putin de 60 km/h. Eram cu un prieten in masina cu care dadusem pariu inainte. Nici el nu credea pina a vazut cu ochii lui. Turometru nu aveam (era normal pentru o dacia 1300) ca sa vad cit de turat era motorul dar urla de zici ca-l lua mama dracului. Nu am mai repetat niciodata de atunci chestia asta.
Daca a putut Dacia cu motor de 1300 atunci poate si Vectra cu motor de 1600 dar, normal, depinde de etajarea cutiei de viteze.

Catalin

PS: si azi tatal meu mai foloseste dacia aia si merge destul de bine. Very Happy
  • 8IMISTIQ

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Pai dacia 1300 avea 4 viteze, si eu am fost fericitul posesor al uneia Smile si am ajuns la 80 in a doua frecvent, dar mai mult nu putea.

In prima viteza 50 am prins sigur dar mai mult nu imi aduc aminte Smile
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Eu am dat (si nu o data) 80km/h cu bmw-ul 325ix din '86 al unui prieten, in 7000rpm, deci nu e poveste, dar nu cu Vectra 1.6i !!!
Alta tare : am pus pariu cu unu' ca nu poa' sa plece de pe loc cu a 5-a la deal (cu un Golf). Am pierdut pariul dar el si-a facut praf ambreiajul !!! Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR