Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:Adica spala masinile pt. un patron neamt, altfel nu ai ardea lui de repatriere Laughing
Acuma, serios, masinile la licitatie in FR nu e recomandat a fi cumparate de catre particulari, din motivul ca nu pot fi incercate, ci doar vazute si citit raportul de control (xerox fixat pe geam). Ele provin in general din filiera judiciara

Am întâlnit pe forumul reno o persoană care a cumpărat de la autohausul lui şi era extrem de mulţumit. În plus, când esti proprietarul tuturor spaţiilor comerciale care înainte de revoluţie au fosr alimentări şi restaurante, esti asociat la cel mai mare depozit de materiale de construcţii, ai propria fabrică de cărămidă, câteva zeci de camioane şi cumperi un combinat siderurgic în lichidare (de la Călan), nu speli maşini în germania şi ai şi destule motive să te repatriezi.
  • Drambales

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Dar ce parere aveti de masinile din SUA?Sunt mult mai ieftine, transportul e pana in 2000$..insa nu stiu exact cat mai costa inmatricularea pentru ca difera de cea pentru auto din UE...
  • Bobby-NOS

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1995 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Drambales a scris:Dar ce parere aveti de masinile din SUA?Sunt mult mai ieftine, transportul e pana in 2000$..insa nu stiu exact cat mai costa inmatricularea pentru ca difera de cea pentru auto din UE...

Inmatricularea? Embarassed nu vrei sa stii, ia incearca http://www.autosos.ro/taxe-inmatriculare.html si calculeaza la un motor de 6.0 L cam cat vine taxa?Very Happy in plus cat consuma masinile alea,n-am nimic cu USA dar Germania e "mai pentru noi"..am auzit ca in Olanda sunt preturi mici la masini..numa bine! Wink
  • Tazman

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 1997 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Din cate am observat, masini ieftine gasesti acum in Italia, cel putin asa am vazutz in Germania acum doua luni. Cele mai multe sunt "reimport Italia" (n-am habar ce insemna)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

De unde aducem masina?
Franta 4%
Germania 77%
Olanda 11%
Alte tari (specificati-le 7%
71 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR