Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • geri

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra vectra c
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2008

  • Mesaj Privat
sal,va intreb si eu daca pot schimba volanul de pe dreapta pe stanga si sa imi ziceti ce trebuie sa fac,mai vreau sa stiu daca o pot inmatricula asa cum este,am intrebat la rar si mi-au zis ca se poate,dar trebuie sa schimnb farurile!astept raspunsuri!
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
volanu' ca volanu'!mai este si bordu'! sau vrei sa se uite pasagerul la ceasuri si sa-ti dicteze! Very Happy
serios acu':pe langa faptul ca o poti inmatricula gandestete la costurile make up-ului.
ciudat o sa fie cand esti cu volan pe dreapta si vrei sa depasesti un mare tir!(pe stanga) Wink
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
pe langa bord care trebuie schimbat, mai raman urmatoarele de schimbat:
- "tunelul" dintre scaune, unde ai frana de mana & shit.
- farurile cum ziceai tu (nu uita si de cele de ceata spate)
- Airbag Control Unit-ul, trebuie schimbat cu unul care sa stie ca soferul e pe stanga (si nu pe dreapta), sau reprogramat cu alt soft. nu de alta da nu cred ca ai vrea in caz de impact sa-ti detoneze airbag-ul pasagerului si al tau nu...)
- nu stiu exact cum e cu schimbatorul/cutia de viteze...dar m-as mira sa nu fie si "vitezele" in oglinda
- fetele de la usi (probabil pe usa soferului se afla butoanele ptr comanda geamurilor electrice si reglajul oglinzilor retrovizoare)
- blocul pedalier si toata partea de legatura (furtunase, cabluri, senzori?)


Sincer iti doresc multa bafta... in conditiile in care prin service-urile din RO mecanicii nu prea sunt in stare sa schimbe o piesa cu alta, m-ar mira sa nimereasca din prima o schimbare de asemenea anvergura... si mai ales, merita?

oricum sper sa nu fii unul dintre cei care fac de astea: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=25700
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Teoretic dupa cate stiam eu se poate inmatricula o masina adusa din anglia, nu exista nici o lege care sa impiedice acest lucru, doar lenea celor de la rar. Am vazut cateva masini relativ noi, inmatriculate, cel mai recent parca era un passat b6
Te duci cu ea la rar si aia o sa-ti spuna ca nu se poate, ca bla ca bla etc..... tu intrebi unde scrie, intrebi de un act oficial despre asta. Totul este sa ajungi la acceptul lor de ati verifica masina, chiar daca asta implica oleaca de scandal.
Dupa aceea: Schimba farurile sau regleazele astfel incat cel din stanga sa bata mai jos decat cel din dreapta, la fel procedeaza si cu lampile spate, daca ai pe o parte stop de ceata si pe alta stop de mers inapoi.

Toata chestia e ca va deveni enervant pentru tine sa conduci cu volanul pe dreapta, si in plus nu cred ca vei reusii sa o vinzi cuiva.
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
tipic romanesc!!!!!
eu nu as omologa o masina cu volan pe dreapta!
Evil or Very Mad
nu as vrea sa ma trezesc cu un"englez" de-asta in fata,din spatele unui TIR!
  • geri

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra vectra c
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2008

  • Mesaj Privat
octav13 a scris:tipic romanesc!!!!!
eu nu as omologa o masina cu volan pe dreapta!
Evil or Very Mad
nu as vrea sa ma trezesc cu un"englez" de-asta in fata,din spatele unui TIR!

Ai dreptate si tu,dar numai un un nebun ar intra in depasire in conditiile astea,dar am o oare cum solutie,am un display maricel si o camera video buna,le pot monta permanent in coltul din dreapta lunetei,sa am ceva vizibilitate,am luat masina la un pret bun si asi pastra-o,am sunat si la rar,au zis ca se poate inmatricula,am primit o oferta de la cineva,bordul complet cu tot ce imi trebuie,la pretul de 1500euro,nu mi se pare mult,sunt cativa care am auzit sa faca aceasta modificare in orasi,dar nu stiu ce sa fac!
  • deleted-16555

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2008

  • Mesaj Privat
tu ai vreo masina temporar...a ta...sau de la munca?...daca da... las-o balta (parerea mea)...daca nu...inseamna ca te mananca rau....multa bafta...
  • geri

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra vectra c
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2008

  • Mesaj Privat
RedLabel a scris:tu ai vreo masina temporar...a ta...sau de la munca?...daca da... las-o balta (parerea mea)...daca nu...inseamna ca te mananca rau....multa bafta...

nu stiu daca ai mers vreodata cu o masina cu volan pe dreapta,eu merg de o saptamana si pot spune ca m-am obijnuit,masina este sa recunoastem maricica nu pot face cine stie ce depasiri prin orasi!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR