Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
si daca vrei sa-ti iei o masina care sa te duca de aici pana acolo? iei un logan la 6400, jumate cat un classic II, e totusi o mica afacere.
Skip ads

  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Pai da, daca n-ai pretentii iei logan. Ideea insa e alta; am o garmada de cunoscuti care si-au luat logan si acum regreta. Parca le-ar fi placut o astra chiar si sh, dar deh... cum spunea si colegu'
Daca (n-)ai cap.....
Multi vor fi si cei care vor cumpara sandero si vor regreta.
  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
am si eu un var care si-a luat logan si acum ii trebe una straina,.
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
dacia sucks si orice masina straina poate fi si din 80' rules.,
Asta este adevarul
Skip ads

  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Ursu/\82 a scris:dacia sucks si orice masina straina poate fi si din 80' rules.,
Asta este adevarul


Nu-i criar asa. Stim cu totii ca dacia (logan) nu concureaza nici macar la clasa ei, dar totusi, sa nu fim rautaciosi.
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Asa cum va spuneam va tin la curent cu ceea ce priveste Dacia Sandero:

ovidiutm a scris:care face pariu cu mine ca Sandero nu se va vinde intre 17 si 20 mii de euro chiar daca o doteaza cu via9ra? .


Lista de preturi e cea oficiala chiar daca maine nu o sa o gasiti in reprezentante (decat daca au pe stoc cel putin un transport de sandero=minim 8 masini).

Dupa cum vedeti, sumele nu se ridica la 17-20000 euro:




  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Aştia de la Dacia sunt criminali. "Comandă recirculare aer" - indisponibilă pe modelul de bază. Şi când te gândeşti că şi bătrâna 1300 făcută în anii 70 avea acea comandă ...
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
am mai vazut optiunea asta (nici nu stiu daca sa pun ghilimele sau nu la "optiune", la Chevrolet)
Skip ads

  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
am mers cu un logan 1.6 MPI.....varza masina, mi-a fost frica sa merg cu ea mai tare .
am deschis capota si pe motor scria 1.4 MPI(?) proprietarul mi-a zis ca e motor 1.4 chipuit din fabrica si ca asa sunt toate. a auzit cineva de asa ceva?
OT: cat despre Sandero...... aceeasi mancare de peste ca si golanu' Laughing
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
aceeasi mancare de peste dar macar arata mai bine.
probabil era doar un 1.4 si tipul care-l avea si-a pus 1.6 sa para Smecher(cu J) sau eventual daca a luat-o de la careva cel dinainte.

nu cred ca vreun producator va declara vreodata capacitate cilindrica mai mare decat cea reala (+- ~4cmc)
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
am gresit eu ...nu e proprietar, e masina de firma. mi se pare ca si pe acte e 1.6, cand ma mai intalnesc cu el ii cer actele masinii ca sa ma conving Shocked
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
O chipuire nu modifica cilindreea, e irelevant ce scrie pe capacul de la motor sau pe protbagaj. Important e ce scrie in acte (omologat).
Si, oricum, diferenta intre cele 2 (ma refer la 1.4 mpi & 1.6 mpi) e insignifialbila... tot "masina" ieftina (a se citi proasta) ramane! Cat despre Sandero, alt patent la plastice si tablarie, atat! Nu au schimbat motoarele, nu au venit cu nici o imbunatatire folositoare. A, pardon... Sandero are stergator haion. ... Trist!
Skip ads

  • HaRRy_GTS

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 YDTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2007

  • Mesaj Privat
E praf .. da sa vezi ce se inghesuie lumea sa o cumpere ......asa a fost si cu loganu'.
Stiu sigur ca multi posesori de logan se gandesc sa renunte si sa isi cumpere "noua realizare a uzinei DACIA_RENO".sandero
hihihihi semnatura ....semnatura
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
bineinteles ca se inghesuie, ba mai mult.. o gramada se intereseaza sa ia NOUL MODEL prin programul rabla. Nu ca nu ar fi 32 de marci de autoturisme care activeaza in programul rabla dar ei vad numai Dacia.
  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
ovidiutm a scris:Nu au schimbat motoarele, nu au venit cu nici o imbunatatire folositoare. A, pardon... Sandero are stergator haion. ... Trist!


Nu numai ca nu au schimbat motoarele, nici macar toate motorizarile de pe logan nu sunt disponibile pe Sandero. Nu am vazut la Sandero motorizare diesel.
Nu exista motorul acela de 1.6 in 16 V si 105 CP.

Intrebare: Ce vor face aceia care isi vor dori Sandero diesel?
Raspuns: Isi vor lua Astra diesel Laughing

ovidiutm a scris:o gramada se intereseaza sa ia NOUL MODEL prin programul rabla.


Citeam intr-un ziar parca ca sandero nu intra in programul rabla. Deci cei care vor vrea sa dea vechea masina pe un Sandero nou nu vor putea.
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
de la dacia au declarat ca diesel-urile vor aparea si pe sandero ceva mai incolo, dar vor fi.
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
asa cum zice vladf, mai tre sa aibe Mioveniu' activitate peste cateva luni... in schimb, pe GPL nu cred ca o sa se faca.
Astea cu Sandero, daca intra sau nu la programul rabla sunt numai zvonuri, inca nu se stie nimic...
  • HaRRy_GTS

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 YDTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pai o gandesc fratilor .... sa iasa cat mai bine.... fac teste .....hai ca glumesc .......

Cei care nu au intrat in programu rabla acum sunt mandri......"uite domne am asteptat dar ne luam ceva scula" .....zise un vecin ...
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Adevarul e ca singurul Lighean care "merita" banii este ala in pielea goala, la 6 mii si un pic... Rolling Eyes
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Chiar daca aveti pareri atat de negative in legatura cu Sandero, cred ca pozitiv este faptul, ca si la alti constructori de autoturisme le-a dat de gandit succesul Loganului. Cred ca trebuie privit si din pct. de vedere al concurentei pe care o stimuleaza in piata autoturismelor.
Din partea mea cred ca pentru o masina noua calitatea si pretul sunt competitive si puteau sa fie si mai atractive. In primul rand nu platesc marca ci efectiv un autoturism necesar zi de zi pentru deplasare fara mari pretentii .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR