Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Gex

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Sal la toata lumea? a auzit cineva de seminarele acestei firme de brokeraj?KUNDENBROKER? care ce pare aveti, a fost cineva la vrun seminar.
credeti ca este serioasa treaba asta cu asigurarile de sanatate? eu nu stiu dak sa merg la acest seminar sa oplates o anumita suma de bani pt nist ore de "carte" si o diploma care nu stiu dak imi va ajuta vreodata? sau dak nu este falsa?
dak este cineva care a re cunostinta de inf il rog sa posteze.
sanatate Exclamation
Skip ads

  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Daca te invata sa te exprimi corect in online, eu zic ca face banii Wink

La obiect:
http://raspunsuri.rol.ro/ar...rma_sanatatii.htm

http://www.1asig.ro/sondaj-...125&l_page=36
  • Gex

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2009

  • Mesaj Privat
denisCT, am citit astea, nu stiu ce sa cred ca sunt multe opinii PRO si multe CONTRA, cum noi suntem in Romania tind sa ma inclin spre alea contra,( de ce? pentru ca sunt un om care munceste de dimineata pana seara si care respecta pana si virgula legii, si vad ca uni din semeni nostri seamana teroare si merg pe marginea si dincoa de linia legii si o duc din ce in ce mai bine, dar nu asta era intrebarea mea) vroiam sa aflu o parere din "interior" dak exista printre membri opel cineva ce are cunostinte reale destre acest eveniment ce pretinde a se intampla in tara noastra. Dak aceasta companie functioneaza legal, dak aceasta compania nu vrea sa "castige" banii mei si a multi altora doar spunandu-ne miciuni si gogosi cat mai "dulci" ca sa castige bani cat mai usor.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Omule , nu mai folosi limbajul de mirc,mess gen dak si altele...
Skip ads

  • pentea

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Gex a scris:denisCT, am citit astea, nu stiu ce sa cred ca sunt multe opinii PRO si multe CONTRA, cum noi suntem in Romania tind sa ma inclin spre alea contra,( de ce? pentru ca sunt un om care munceste de dimineata pana seara si care respecta pana si virgula legii, si vad ca uni din semeni nostri seamana teroare si merg pe marginea si dincoa de linia legii si o duc din ce in ce mai bine, dar nu asta era intrebarea mea) vroiam sa aflu o parere din "interior" dak exista printre membri opel cineva ce are cunostinte reale destre acest eveniment ce pretinde a se intampla in tara noastra. Dak aceasta companie functioneaza legal, dak aceasta compania nu vrea sa "castige" banii mei si a multi altora doar spunandu-ne miciuni si gogosi cat mai "dulci" ca sa castige bani cat mai usor.

e cat se poate de legala e la fel de legala ca o firma de brokeri de rca
  • Gex

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2009

  • Mesaj Privat
bine OMULE nu am sa mai folosesc limbajul de mirc, mess.
Sa-mi fie cu iertare.
Cat despre aceasta firma, si despre aceasta reforma, nu sunt lamurit! chiar nu stie nimeni ceva concret dintre colegii opelisti?
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
au fost sora +nevasta mea la un seminar la Sibiu. e o mare vrajeala. Profita de naivitatea romanului. Dupa curs, care e dumunica, daca vrei sa treci la nu stiu ce nivel, trebuie sa faci 2 sau 3 asigurari pe 2500 RON ( cu plata integrala) pana in joia urmatoare. Dau termene scurte pt a nu te lasa sa analizezi corect situatia.

Daca esti bun de clanta si ai pe cine sa vrajesti, faci bani. Dar nu e chiar asa de roza cum o prezinta ei.

Pt a atrage lumea vin cu viitoarele asigurari obligatorii de sanatate, dar de fapt ei iti prezinta alte lucruri.

Si ca sa convinga omul, afiseaza ostentativ in fata hotelului unde se face prezentarea cateva masini scumpe, care sunt inscriptionate Kunden Broker.
Noi am luat partea buna din acest seminar: am petrecut un week-end in Sibiu si a meritat. Sibiu - un oras minunat:)
PS: reforma sanatatii va veni cand vom emigra in CONGO...
  • Silex

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Tot ce stiu despre aceasta firma este ca in Cluj au niste masini frumoase, AUDI A4 RS, A6 RS, TT RS si cred ca si ceva Porsche ii tot al lor. Eu credeam ca is ceva brokeri pe Bursa si masinile sunt ale sefilor. Smile
  • Gex

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Da, am hotarat sa nu merg la acest seminar, chit ca este la gioagiu sau oradea la un hotel de 4 stele, prefer sa fac altceva cu banii acestia.
Mi se pare cam hotie aceasta qestie cu reforma sanatatii, findca din ce am auzit\vazut\citit nu este nici un proiect de lege pt reforma aceasta.
Sunt niste puncte pe care doamna din agentia kundenbroker nu mi lea prezentat ceea ce ma facut suspicios, motiv pt care mam adresat forumului si am cautat pe internet opinii.
Din ceea ce am gasit se pare ca f f multa lume nu este multumita si cred ca au fost mintiti si dusi de nas.
tin sa multumesc colegilor opelisti care au raspuns, si sa auzim de bine.
Sanatate
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR