Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • cojocaru sorin

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2000 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salut. am un opel astra g cu geamuri manuale. mi-am luat de curand kit ptr. geamuri electrice fata, dar nu reusesc sa demontez manivela de pe usa. nu are nici un surub de prindere, am tras de ea si nu iese si nu pot sa-mi dau seama daca are vreo siguranta care o tine. a mai incercat cineva asa ceva?
Skip ads

  • ionelamartin

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
are o siguranta pe care o poti scote prin agatare cu o carpa!deci iti iei o carpa nu prea mare,o bagi intre maner si protectia rotunda de plastai si incepi joaca tragand de carpa de ambele capete pana simti ca prinde siguranta,grija mare ca sare de nu o mai gasesti.sper ca am fost cat mai explicit.
P.S.la cat ai luat kitul(ce are in componenta lui)
  • cojocaru sorin

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2000 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2007

  • Mesaj Privat
mersi de explicaþii. sper sã mã descurc. kit-ul e nou, þiplat, a costat 675 RON + 15 ron transportul (de la timiºoara la bacãu), conþine macaralele st.+dr. cu motoraºe încorporate, cabluri cu mufe, nituri, butoane, furtune de protecþie ptr. cabluri, schiþa electricã ptr. cabluri, carcasa pentru butoane, dopuri pentru astuparea gãurilor de la manivele. Butoanele se monteazã în lãcaºul de sub casetofon nu pe portiere (ca la astra CC) .
CAR SYSTEM Timiºoara
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
nu-mi trimiti si mie schema aia ?
Skip ads

  • cojocaru sorin

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2000 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2007

  • Mesaj Privat
naniacostin a scris:nu-mi trimiti si mie schema aia ?









  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
multumesc mult.mi-ai confirmat ce vroiam eu
  • cojocaru sorin

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2000 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2007

  • Mesaj Privat
cojocaru sorin a scris:salut. am un opel astra g cu geamuri manuale. mi-am luat de curand kit ptr. geamuri electrice fata, dar nu reusesc sa demontez manivela de pe usa. nu are nici un surub de prindere, am tras de ea si nu iese si nu pot sa-mi dau seama daca are vreo siguranta care o tine. a mai incercat cineva asa ceva?


gata. am reusit. dupa lupte seculare care au durat cateva luni am pus geamurile electrice pe masina. in afara de ce am avut in kit nu mi-a mai trebuit nimic. functioneaza perfect. daca masina ar fi in 2 portiere ai crede ca sunt montate din fabrica. butoanele sunt montate pe consola centrala, in spatiul de depozitare de sub butoanele de climatizare, firele au fost trase cu pini in mufele de la portiere, totul facut ca la carte. meserias tipul care mi le-a montat. mi-a luat 200 ron dar a muncit de la ora 18.00 la 23.00.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR