Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • stoicaaurelian

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sunt fericitul posesor (zic eu) a unui opel frontera din 2001,si as vrea sa schimb uleiu de la cutie si diferentiale,am gasit numai suruburile pentru verificarea nivelului (la diferentiale)pe unde se da uleiu jos din diferentiale stiu ca se bagag ulei 80w90 gl5.si mai am o pb.cu uleiu de la cutie ,este adevarat ca se baga ulei de motor?5w30?,multumesc
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
salut. si eu am o frontera din 2001 de vreo 2 luni. am fost la un service autorizat si am aflat ca la editiile de dupa 2000 cutiile de la cardan nu se mai greseaza , deoarece sunt capsulate . asa ca schimba doar la motor si cutie. scces!
  • stoicaaurelian

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
intretimp am facut rost de o carte in care zice ,in cutiea de viteze este ulei de motor 5w30 si in diferentiale ulei de cutie 80w90
  • blondinul

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Frontera 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Daca mai intereseaza pe cineva cutie opel frontera B ulei 5w30 de motor,se schimba uleiul la toate diferentialele si reductoarele (NU SUNT CAPSULATE) in spate se da jos capacul cu totul pt. golire, fata pe la umplere inclini masina cat poti in fata si cu o pompa mecanica golesti. Succes. Daca mai doriti detalii la problemele intalnite de mine cu placere la tdrcostin@yahoo.com
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR