Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • georgyous

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2004 1.7 dci
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
buna ziua. am un opel astra H din pacare un service acum....va intreb poate aveti din intramplare sau poate imi dati o idee unde as putea gasi o schita cu instalatia electrica a masinii.
A doua problema este ca in cartea masinii pt mp3 playerul care il are masina mea ar scrie ca ar avea line in(jack) dar mecanicul mi-a spus ca masina mea nu avea asa ceva cand a desfacut el....si ca daca vreau asa ceva mi-ar trebui o schita ceva sau macar unde ar intra in mp3 player....niste imadini sau macar pareri mi-ar fi de mare ajutor....sau macar cine are sau nu are sa imi spune poate e o dotare suplimentara care nu o sa are masina mea........
va multumesc mult
Skip ads

  • andreim4

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2007

  • Mesaj Privat
salut. te inteleg ca esti stresat din cauza masinii dar incearca sa scri corect ca ne este foarte greu sa te urmarim. foloseste functia search inainte da e deschide un topic nou.
vezi aici https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=19879 se discuta despre 3 programe care iti dau informatii despre masina. tis cred ca e cel care iti trebuie tie. ala stiu ca are schemele electrice. in discutie o sa gasesti si de unde sa le iei
nu stiu ce scrie la tine in carte masinii dar de obicei (din cate stiu eu) cassurile din fabrica nu prea au ele line in ... cel putin nu in fata. vezi pe spatele casuului.. poate are acolo. ca ele mai sunt compatibile cu magazii de cduri sau handsfreeuri. bafta
  • georgyous

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2004 1.7 dci
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
ms mult man ca m-ai ajutat ai fost singurul care a venit macar cu ceva.....o sa ma uit si o sa vad.....
si aveti idee de unde as putea gasi un pdf ceva cu manualul in limba romana sau engleza....manualul meu e in italiana si nu stiu aceasta limba.....mai inteleg una alta ca se aseamana cu romana dar mi-ar fi mai folositor un manual pe una din cele 2 limbi
multumesc mult inca o data
  • georgyous

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2004 1.7 dci
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
chiar e super ce am gasit acolo ms mult inca o data
Skip ads

  • andreim4

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2007

  • Mesaj Privat
nueu am vectra asa ca nu stiu daca aveti si voi la astra topic de documentatii. dai search. vezi ca mai e un forum special pt posesorii de astra. sper sa nu se supere nimeni pe mine ca iti zic de el.. e ceva gen concurenta au incercat sa fure useri de aici.. cauta si tu pe google bafta
  • georgyous

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2004 1.7 dci
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
ce am vrut sa spun in legatura cu line-in-ul acela e ca nu ar fi pe partea frontala a mp3-player-ului........al apare in cartea tehnica si in catalogul de la opel.......ca fiind un fir tras din spatele mp3-player-ului si care s-ar finaliza si ar iesi de pe sub masina sau pe unde o fi tras.......cu un jack de 3,5mm exact sub frana de mana.....acest jack si fir nu l-am gasit in masina.....dar ma interesa daca stie cineva exact pe une ar intrat in spate mp3-ului masinii......sau eventual o schema sa vad unde intra
  • andreim4

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2007

  • Mesaj Privat
mai singuru fir care stiu ca pleaca de la casetofon cu finctie de line in (cred) ar fi de la magazia de cd care duce ori la torpedou ori la portbagaj. daca e asta sincer nu stiu ce poti sa faci cu el. sper sa nu vb balarii
  • georgyous

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2004 1.7 dci
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
ms mult man inca o data. o sa mai caut
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR