Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Vreau sa vopsesc masina si nu stiu exact ce anume marca de vopsea trebuie sa cumpar; ma intereseaza totodata si ce anume mai trebuie sa cumpar pe langa ea (diluant, lac etc etc) si eventual ceva preturi estimative, daca stiti. Nu doresc sa vopsesc decat exteriorul si am un Astra de 1.4.
Mutumesc. Smile
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Incearca pe viitor sa folosesti functia de "cautare"
pentru inceput vei gasi cateva detalii referitoare la ceea ce te intereseaza in link-ul urmator https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=1409
  • Mircea KDT

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Trebuie sa cumperi vopsea, diluant, vopsea intermediara, banda adeziva pentru izolarea detaliilor, smilgher, lac (daca vrei sa dai. e indicat daca vopseaua nu e metalizata), vopsea speciala pentru praguri. In caz ca are rugina si trebuie curata iti trebuie si niste chit.

Daca te duci la un magazin o sa afli preturile la toate astea. Depinde ce marca alegi sa cumperi. Un litru de vopsea poate costa si 4 milioane.
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Multumesc! Smile M-am documentat dupa cum mi -a spus roBERT (sorry pt postatul aiurea) Confused
Se merita folosirea vopselii d la Policolor? Ma gandesc si la varianta asta...
Skip ads

  • Mircea KDT

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Daca e alba, da. Poti sa iei alb boreal care e destul de bun. Despre alte culori nu stiu.
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Eu mi-am vopsit prima masina cu Policolor. Era Dacia si am considerat ca nu merita sa arunc banii pe o vopsea scumpa. Dupa trei ani arata inca beton (a ramas in familie), nu si-a pierdut luciul, cu toate ca nu a stat nici o clipa in garaj. Nu stiu cum sunt vopselele metalizate, dar in celelalte eu am incredere deplina.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Si eu mi-am vopsit pe vremuri Dacia cu vopsea metalizata de la Policolor, cu toate polish-urile aplicate nu a mai aratat la fel dupa numai un an. Am inteles ca exista o solutie de compromis sa folosesti lac-ul de la alta firma (calitate superioara)
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ramane de vazut; m-am hotarat asupra marcii Policolor (verde-albastrui); ca un facut, culoarea mea era printre cele mai scumpe Smile In fine, marca asta mi-a recomandat-o si vopsitorul...acum sa vedem ce iese Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR