Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • calinmonea2002

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Am un opel vectra B cu instalatia GPL originala,care este defecta.Am incercat sa o repar aici in Romania dar nu am avut succes.Daca stie cineva
unde se poate repara,preferabil in Bucuresti
  • ELECTROAWA

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2008

  • Mesaj Privat
frate
de aceeasi boala sufer si eu
am o vectra din 2001 1,6 16v si are de la mama ei gpl
Masina am cumparat-o de la Oradea si e adusa din Belgia. A inceput sa-mi faca figuri cam de un an dar acum a murit de tot
Am ajuns la reprezentanta AUTOGAS Romania din Bucuresti. Str. Toporasi nr. 2-6, sector 5.
Am dat de un tip Marius Colteve sef service, si s-a uitat la masina.....
Concluzii: instalatie care nu a fost importata vreo data in Rom...BRC...dar problema ar putea fi la partea electrica a masinii.
Imi face probleme si pe benzina.
In service nu aveau interfata pt modelul meu de instalatie dar tipul avea acasa la el exact ce aveam eu nevoie.... PROPUNERE: sa ii cumpar interfata cu 200 e!
Cum nu aveam la mine si nici n-as da deocamdata, l-am refuzat!
Eu incerc sa o verific pe benzina la un tester si iti mai dau un semn. Oricum piese pt modelul meu cica n-ar fi in Rom dar incerc sa vad poate e de la masina!
A ajuns un prieten pe la botosani la un tip care monteaza gpl si am vb cu el.Mi-a spus sa vad la debitmetru si cica instalatia mea s-ar opri de tot cand da de un defect la masina!
Din ce am gasit aici pe forum opelul meu n-ar avea debitmetru ci 2 senzori..
Mai sap si te informez...
Oricum daca ai nevoie de telefonul tipului da-mi un semn ca s-ar putea sa mai am cartea de vizita!
Bafta!
  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR