Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
nu gasesc bidonul de la servo sa vad nivelul la ulei . cine stie unde e?
  • nydu2007

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: GIURGIU
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
banuiesc ca vrei sa completezi. Vezi ca am eu un topic amanuntit pentru cei cu vectra c , cum sa completeze.
daca nu, e f simplu.
opresti motorul cu rotile virate maxim stanga si le lasi asa si ridici capota.
iei o surubelnita cu capat in 6 stele, si desfaci contraaripa dreapta la roata fata, primele 3 suruburi incepand de jos in sus. incerci sa tragi de ea ca sa ai acces inauntru acolo( fara frica ca este de plastic moale si nu se rupe). inauntru vei gasi un bidonas alb galbui cu un capac negru. desfaci capacul, apoi vezi ca mai are o sita mica, o scoti si pe aceea si bagi degetul si vezi cat mai ai. ca sa completezi, iei un furtun, si il bagi pe deasupra pe la motor,direct la gura bidonasului si torni de sus cu ceva. e f simplu. succes Smile
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
nydu2007 a scris:banuiesc ca vrei sa completezi. Vezi ca am eu un topic amanuntit pentru cei cu vectra c , cum sa completeze.
daca nu, e f simplu.
opresti motorul cu rotile virate maxim stanga si le lasi asa si ridici capota.
iei o surubelnita cu capat in 6 stele, si desfaci contraaripa dreapta la roata fata, primele 3 suruburi incepand de jos in sus. incerci sa tragi de ea ca sa ai acces inauntru acolo( fara frica ca este de plastic moale si nu se rupe). inauntru vei gasi un bidonas alb galbui cu un capac negru. desfaci capacul, apoi vezi ca mai are o sita mica, o scoti si pe aceea si bagi degetul si vezi cat mai ai. ca sa completezi, iei un furtun, si il bagi pe deasupra pe la motor,direct la gura bidonasului si torni de sus cu ceva. e f simplu. succes Smile
multumesc chiar nu stiam unde e..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR