Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Apropo dragos vezi ca ,capacul de la culbutori e pus invers la tine !!
Skip ads

  • dragoshel

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Pt cultura ta din generala Cool : capacul ala e simetric,,,poti sa il pui cum vrei .Odata desfacut trebuie schimbata garnitura si chiar nu am chef sa mai dau 360.000 pe o garnitura,,,asa ca il las pana cand va fi nevoie sa segmentez motorul(peste vreo 3 ani).
Apropo banii cand mi-i trimiti ? Rolling Eyes
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
baaaaaaaaa. potoliti-va! dragoshel, pune cutia pe masina, si pe urma vedem ce se intampla (hmmm, desi nu cred ca o sa functioneze, dar pana la proba contrarie...)
  • CoMbo`Man

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 1995 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2005

  • Mesaj Privat
pana la urma care este deznodamantul ca e cam tacere pe acest Topic...........Cum e Cu Cutia ?? E buna sau rea??
Skip ads

  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Daca te crezi la Teleshopping, sa cumperi un lucru la mina a 2-a prin posta fara sa-l intorci pe toate fetele primesti ce meriti.
Esti in ROMANIA prietene,iar faptul ca ai cumparat de la un posesor de OPEL nu include si corectitudinea germana. pacat ca lucrurile acestea se intimpla si intre opelisti
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Consider ca astfel de topicuri nu ar trebui sa mai apara (in primul rand sa nu se mai intample ceva asemanator in realitate, si apoi sa nu mai fie postate) iar rufele sa se spele in "famile", respectiv intre protagonishti, in particular. Rog adminii sa inchida acest topic, iar pe membrii sa nu mai provoace astfel de discutii pe forum Sa incercam totusi sa mentinem forumul curat.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
iulius a scris:Daca te crezi la Teleshopping... primesti ce meriti.


Iulius, nu stiu cum consideri tu clubul asta Opel. Dar noi, cei care ne-am tot intalnit si discutat, avem pretentia ca formam o comunitate. Si mai avem pretentia ca mizerii de-astea sa nu se intample intre membrii ei. Vino la o intalnire si vei incepe sa dai dreptate celor scarbiti de ceea ce s-a intamplat.

Normal ca nu am fi vrut ca acest topic sa existe. Dar uite ca cineva s-a folosit de credibilitatea implicita, ca si membru al clubului, si a comis magaria. Ce incredere vom avea de-acum in ceilalti membri?
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
gsi_master a scris:
ti-am dat cutie la pret de planetara si tu te astepti sa mai fie si noua decat sa te plangi pe forum ca o femeie mai bine mai bine schimbi capacul ala si garnitura si bucurate de cele 5 trepte.
PS: daca vroiam sa ii dau teapa ii trimiteam un bolovan in cutia de carton in care i-am trimis cutia si atunci chiar ca pute-ai sa ii faci poze si sa-l arati la lume.


Nu stiu cine e cel care le infloreste (probabil adevarul o fi undeva pe la mijloc), dar motviele de mai sus ma fac sa zambesc amar. Auzi, cutie la pret de planetara Shocked ... Pai cine a fixat pretul? Daca tot a fost asa ieftina, hai sa-ti vand un pont Idea Are dragoshel o cutie de vanzare la pret de planetara Very Happy Very Happy Very Happy O cumperi si o vinzi mai scump cu 100000... Si 50 imi dai mie, pentru idee...
Nu cred ca dragoshel se astepta sa fie noua, dar nici nu cred ca se astepta la un bolovan metalic... Si apropos de asta, daca dragoshel a spus adevarul, diferenta intre bolovan si cutia de viteze ar fi numai la compozitia chimica...
Skip ads

  • CoMbo`Man

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 1995 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu cred ca daca vroia sa ii traga tzeapa ii trimitea Blolovanu..........Deoarece i`a trimis cutia cred ca e buna si dragoshel ca sa`si scoata parleala ori vrea sa ii trimita o cutie rea ori sa ii trimite el un Bolovan SmileVery HappyVery Happy
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Poate vrei sa faci o afacere buna si sa o cumperi tu...
Eu stiu prin ce trece dragoshel, am muscat-o si eu la un nivel mai mic si mi-a fost ciuda. Atat ca eu am cumparat pentru piese de schimb si nu ma interesa starea de functionare a ansamblului. Dar cuvantul ar trebui sa fie cuvant. Macar intre niste membrii ai unui club, oricare ar fi acela. Eu daca ma aflam in situatia lui gsi_master, la prima reclamatie ii ofeream lui dragoshel posibilitatea de refacere a schimbului. Acesta este argumentul forte - daca nu i-a tras clapa sa isi ia cutia si sa-i inapoieze banii. Numai copiii de gradinita canta "ursulet de catifea / ce se da nu se mai ia".
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Oameni buni .. potolitzi-va va rog !! Lasatzi tampeniile si rog adminii/moderatorii sa inchida acest topic !
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Atata timp cat exista rubrica de mica publicitate, pentru cei interesati de ea un astfel de topic este foarte util. Daca pe cineva nu intereseaza este dreptul lui. Eu unul sunt interesat si as vrea ca toti cei care au patit-o (in interiorul clubului, bineinteles) sa se descarce aici sau la "coltul de pedeapsa". Astfel cei ca mine vor stii de ce si de cine sa se fereasca.
Daca doriti ca astfel de topicuri sa fie interzise eliminati si rubrica de mica publicitate. Daca nu stim in cine sa ne incredem putem apela la site-uri specializate, este acelasi lucru.
Skip ads

  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
perfect de acord kapix !!!
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
kapix a scris:Atata timp cat exista rubrica de mica publicitate, pentru cei interesati de ea un astfel de topic este foarte util. Daca pe cineva nu intereseaza este dreptul lui. Eu unul sunt interesat si as vrea ca toti cei care au patit-o (in interiorul clubului, bineinteles) sa se descarce aici sau la "coltul de pedeapsa". Astfel cei ca mine vor stii de ce si de cine sa se fereasca.
Daca doriti ca astfel de topicuri sa fie interzise eliminati si rubrica de mica publicitate. Daca nu stim in cine sa ne incredem putem apela la site-uri specializate, este acelasi lucru.


Atunci sa incercam in Coltzul de Pedeapsa ! Acolo sunt oricum mai multe bile negre acordate, si motivele pt. care s-au dat ... dar nici unul nu a dezvoltat atat de mult ca in acest topic. Mi se pare o murdarire a forumului cu astfel de topicuri. Coltzul de Pedeapsa insa .. sunt total de acord cu el. Si cred ca acolo ar trebui mutat acest topic, sau inchis.
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Din pacate nu se poate muta topicul, coltul de pedeapsã fiind tot un topic. Putem insa incepe acolo alte dicutii de acest gen, daca va mai fi cazul. Sau sa se deschida o rubrica "coltul de pedeapsa"... Puteti sa o luati ca o propunere, dar eu nu o sustin. Parca este totusi prea mult.

Sa speram insa ca urmasii nedemni ai lui Tepes si-au insusit morala si aceasta a fost ultima teapa trasa. Ca asta a fost categoric o teapa, ramane in discutie doar cine a tras-o, gsi_master lui dragoshel sau dragoshel noua tuturor.
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
departe de mine gindul de a scuza pe cei ce fac magarii , dar este o chestie de educatie.
si de educatie economica.daca gasesti un produs la un pret mult sub cel real nu te intrebi care este motivul pentru care are acel pret?
ori este furat ori este facatura ori are un defect ascuns.altfel s-ar vinde la pretul real
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
si inca ceva, pe aici prin Bucuresti cind iei o piesa de la cineva o insemneaza cu o vopsea si iti da o garantie de citeva zile daca nu merge sau nu se potriveste o duci inapoi si iei banii. asta daca nu te apuci sa o demontezi sa o faci varza.
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
M-am abtinut pana acuma insa tre sa postez si eu :
ma nu punetzi toti taximetristi in aceiasi oala (intamplator ati dat de unu) nu avetzi voi kilometri cu fata cat am eu cu spatele,dar sunt si exceptii cum sunt si femei care dau lectii de condus unor molai care se tin de volan sa nu cada din masina



Sunt chiar cuvintele lui ...si asta spune tot ..... Neutral .Incep sa cred ca oamenii din Iasi au ceva aparte.... Crying or Very sad
  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
[quote="florinike"]M-am abtinut pana acuma insa tre sa postez si eu :
[quote]ma nu punetzi toti taximetristi in aceiasi oala (intamplator ati dat de unu) nu avetzi voi kilometri cu fata cat am eu cu spatele,dar sunt si exceptii cum sunt si femei care dau lectii de condus unor molai care se tin de volan sa nu cada din masina[/quote]


Sunt chiar cuvintele lui ...si asta spune tot ..... Neutral .Incep sa cred ca oamenii din Iasi au ceva aparte.... Crying or Very sad[/quote]
si ce legatura are asta cu topicul asta ???
IL TOT DADACITI PE DRAGOSEL ASTA DE PARCA E UN COPIL
  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
mai bine te abtineai in continuare !! Si oricum oameni din iasi au ceva aparte .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR