Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • andrey_swo

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
salutare tuturor
ma intreb de ceva vreme si ma tot interesez daca as putea face o asemenea manevra.
am un opel vectra A , 92 , 1.8i , benzina.daca as mere in germania si mias acelas mode de masina,acelas an,acelas motor,si poate cu geamuri electrice sa alte briz-brizuri pe el nu pot sa folosesc actele de pe asta din ro si sal trec pe ala din ger pe ele fara sa fac recarosare.sal trec pe ala german pe actele din ro legal sau mai putin legal ca doar e romania.
astept pareri si sfaturi
poate a fost vreo unu ma destept camine cu ceva timp si a facut asa ceva.
Twisted Evil
Skip ads

  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2006

  • Mesaj Privat
paey ce faci la revizie tehnica?
Parerea mea.. faci revizie tehnica la opelu tau acum. aduci pe ala din afara si ori faci schimb de motorm schimbi motorul tau pe masina aia.. si in rest pui nr tale la masina aia. si tot.. de cate ori la control de rutina s au uitat la serii?

acum e totul cat esti cu tarie sau nu. eu am 2 masini identice si as vrea sa scot 2 randuri de numere si 2 certificarte sa umblu cu amandoua. mai nasol e cand se intalnesc ambele masini in oras, sau ceva.. dar daca ar fi in 2 orase diferite cred ca ar merge.
  • pentea

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2007

  • Mesaj Privat
andrey_swo a scris:salutare tuturor
ma intreb de ceva vreme si ma tot interesez daca as putea face o asemenea manevra.
am un opel vectra A , 92 , 1.8i , benzina.daca as mere in germania si mias acelas mode de masina,acelas an,acelas motor,si poate cu geamuri electrice sa alte briz-brizuri pe el nu pot sa folosesc actele de pe asta din ro si sal trec pe ala din ger pe ele fara sa fac recarosare.sal trec pe ala german pe actele din ro legal sau mai putin legal ca doar e romania.
astept pareri si sfaturi
poate a fost vreo unu ma destept camine cu ceva timp si a facut asa ceva.
Twisted Evil
mare prostie zici tu acolo ala e caz penal daca atat te duce capu fa asa edl mai bine aduci masina de dincolo si pui pe ata tot te tine o sapt poate da esti curat si fara stres parerea meqa nu mi-o lua in nume de rau Rolling Eyes
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Du-te linistit,ca nu te intreaba nimeni nimic..Mai nasol e cand umbli prin Buc,ca aici te intreaba.Dar pe drum,pana in RO,n-ai probleme,nici daca faci accident.Mai nasol e in Buc.,ca s-a smecherit Garcea,si se uita la astea mai vechi.La ITP pui nr.pe aia veche si gata.Sau iti iei din BG procura cu 300 E si mergi linistit.
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Vad ca unii il incurajeaza sa comita infractiuni! Cred ca si instigarea intra tot sub sfera penalului.
  • andrey_swo

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
ceea la ce ma gandeam eu era:
-am vectra A 92 92 1.8i GLS
-ma duc in germania si aduc un vectra A 92 1.8i GLS cu ceva tuning pe exterior interior si chiar motor
-il aduc in tara legal pe roti sau ca piese de schimb
-si aici sa gasesc vreo metoda prin sal scot pe al meu din circulatie si sal trec pe ala din germania pe actele la ala care il am eu
da dupa ce fac asta sa fie tot in regula pe acte sa nu stau cu frica in spate
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ma, termina cu acte in regula si prostii de genul asta... Twisted Evil daca ai bani de aruncat, da cu ei pe geam..Daca iti permit,poti fi in regula,poti plati tuningul pt a ta,nu e nevoie de alta.Recarosare nu stiu daca te avantajeaza.Asa ca pune mana,rupe-i seriile,si fa-ti treaba.Si daca te prinde zici ca ti-a spus @biela-manivela sa faci asa Twisted Evil .Eu am umblat 6 ani asa si crede-ma ca m-a oprit si Garcea de nenumarate ori,m-a controlat peste tot,dar numai unde trebuiau sa se uite nu s-au uitat.Si crede-ma ca dormeam ff. linistit.Am dat-o numai ca ma plictisisem de ea si era benzinar,iar eu aveam sursa moca de motorina. N.B.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR