Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • danny71

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Signum 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2007

  • Mesaj Privat
In luna decembrie masina a stat 3 saptamani pe loc si s-a descarcat bateria. Am schimbat bateria dupa cateva zile si de atunci nu mai functioneaza sunroof-ul.
Are vreo legatura nefunctionarea lui cu ramasul fara curent? Trebuie resetat ? Cum se face asta?

Tot din acea perioada nu se mai deschide haionul, nici cand apas pe butonul pentru portabagaj de pe telecomanda si nici daca apas din interior pe butonul de pe usa soferului. Haionul nu-l mai pot deschide decat din interior cu cheia. Cand apas a doua oara pe telecomanda ca sa deschid toate usile masinii, se deschide pe jumatate incuietoarea haionului si nu-l pot ridica.
Credeti ca are si asta vreo legatura cu ramasul fara curent? Pot rezolva situatia prin ceva setari din telecomanda?

Multumesc pentru ajutor.
  • gevolleyball

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Cam asta zice in TIS cand se volatilizeaza setarile..baterie descarcata sau decuplata

Mode of Procedure

1.) Electric windows

Move all the windows to the topmost position and hold the switch pressed down for 2 seconds.

2.) Sliding Roof

Move the sliding roof to the respective end stops to recalibrate the sensors.

3.) Sun blind - car roof

Move car roof sun blind to respective end stops to recalibrate the sensors.

Bafta!
  • danny71

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Signum 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ok. Cu sunroof-ul a mers. A trebuit sa apas si pe butonul care-l comanda. Acum functioneaza. Merci.

Dar nu stiu ce sa fac la incuietoarea de la haion. Nu pot deschide haionul si ma dispera.

Am intrebat la reprezentanta si mi-au spus ca trebuie schimbata incuietoarea, dar fara sa verifice nimic.

Stie cineva procedura ca sa verific incuietoarea de la haion?
Are cineva o incuietoare? Cat costa?

Merci!
  • bonytrombony

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salut am vazut topicul despre trapa am si eu un opel vectra A hatchback din 90 si am o problema la trapa cand ploua se prekinge in interior , unde as putea sa o repar ? sa i schimb garniturile ? trapa e manuala ,auzisem ca pot fi infundate scurgerile ......
  • >David<

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Salut!Am avut si eu aceiasi problema la incuietoarea hayonului(am un signum 2004),doar ca la mine s-a blocat pe pozitia deschis.Am fost la service unde mi-au spus ca e motorasul care actioneaza dispozitivul.Am incercat sa dau o comanda dar nu gaseau nu stiu ce cod asa ca l-am inchis manual si l-am lasat asa vreo 2 luni fara sa-l mai deschid.Chestia e ca dupa acest interval cand am incercat sa umblu din nou la el a mers ,si merge si acum fara probleme.Am inteles ca pretul e undeva la 200 si ceva de euro.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR