Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
La un opel astra '95, nu functioneaza cum trebuie mecanismul de ridicare -coborare a farurilor...adik motorasele se aud functionand dar farurile se ridica/coboara f putin si numai la sfarsitul cursei....Am intrebat cunostinte care au modele asemanatoare de opel si au spus ca exista niste tije in far care mai sar din cand in cand...poate cineva sa-mi explice pe scurt cum functioneaza mecanismul farurilor?
  • CatalinE

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2004

  • Mesaj Privat
am si eu aceasta problema: tijele mele nu sunt cat cele originale si nu regleaza bine...

trebuie scoase motorasele si tijele evident. exista vreo 2-3 sisteme: Bosch, etc

iti recomand cu caldura un manual tiparit la vreo 400mii despre Astra F. il gasesti la http://www.manualeauto.ro/m.../OPEL_ASTRA_.html si il poti cumpara direct de la sediul editurii care e undeva in spate la liceiul Sincai (daca esti din Buc). ai acolo explicat totul...
  • valentin.tudor

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Ba mai lasati-ne cu reclamele!Daca vrei sa ne ajuti spune-o pe fata , daca nu stai in banca ta.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Am facut rost de manual...in format electronic Smile) Very Happy. Dar nu m-am luminat...bine ca nu am mai dat si banii pe el.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR