Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • MarianPlop

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2008 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Slick a scris:Si eu incepusem sa fiu la fel de indignat pe marca Opel ca si bertone insa treaba sta altfel.

Obisnuieste-te... asa e la toate marcile de masini (accesibile). Orice iti iei, dacie opel vw bmw audi cu toate patesti la fel. Am destui prieteni cu masini din toate marcile si li se intampla la fel. Le pica piesele total aiurea chiar si la marcile mai "vestite" cum sunt bmw si audi. Da.. e adevarat pica putin mai rar insa costa mult mai mult. Orice marca de masina ai cumpara o sa patesti la fel. (De Ferrari sau altele din clasa aia nu cunosc).


Excelent comentariu! Sunt 100% de acord! Daca vrei Mercedes, si iti cumperi Mercedes, sau Saab, sa Volvo, simplul fapt ca-s mai scumpe nu iti da garantia ca nu se vor defecta. E o masina imperfecta, produsa de oameni imperfecti. E supusa erorilor de proiectare, uzurii si componentelor cu posibile defecte sau sensibilitati de fabricatie. Toate se strica. Cele mai scumpe, de o calitate superioara (sector "premium") se strica mai rar, dar cand se strica sunt cheltuieli mai mari de reparatii... Exista si in cazul masinilor avantaje si dezavantaje. Pentru mine un lucru e clar: indiferent cati bani ai avea, e absurd sa dai mai mult de 20.000 de eur pe o masina. Chiar si aceasta suma mi se pare foarte mare, insa exista nevoi diverse in ceea ce priveste masinie; in general vorbind, cu banii astia trebuie sa-ti poti lua cam orice masina iti trebuie, inclusiv de teren.
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
bertone a scris:
dodo_13 a scris:AstraG 1.7DTI
AstraH 1.9CDTI
La AstraH am ajuns pentru ca am vrut 200CP cu garantie si cu consum de benzinar 1.4.
Probleme:
- opritor usa sofer inlocuit pe garantie
- amortizoare spate scurse, cu zgomot din prima luna


as completa si caseta de directie schimbata pe garantie Laughing


Pana la urma se pune si caseta de directie. Am fost azi la o reverificare si s-au decis ca asta e. Vedem daca am scapat de zgomot in doua saptamani, cand trebuie sa vina caseta.
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Eu am asteptat 1 luna si 2 saptamani pentru caseta. Iti recomand sa tragi calumea de ei.
  • lol69

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2009

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Pana la urma se pune si caseta de directie. Am fost azi la o reverificare si s-au decis ca asta e. Vedem daca am scapat de zgomot in doua saptamani, cand trebuie sa vina caseta.

Ti-ai luat loc de parcare in curte la reprezentanta? Very Happy
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Cam asa ceva...
  • lol69

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Bine a spus cineva pe aici sa va reorientati catre japoneze...
  • MarianPlop

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2008 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Bai lol69! Ai intrat aici sa scrii la sictir? Ti-ai luat ceva trotineta japoneza cu finisaje la standard american si acuma stii care e miezul problemei?
Hai siktir cu japonezele tale cu tot!
  • lol69

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2009

  • Mesaj Privat
MarianPlop a scris:Bai lol69! Ai intrat aici sa scrii la sictir? Ti-ai luat ceva trotineta japoneza cu finisaje la standard american si acuma stii care e miezul problemei?
Hai siktir cu japonezele tale cu tot!

A vorbit cineva cu tine? Nu crezi ca facand comentarii agresive la adresa altora incalci regulamentul? Nu crezi ca te dai cam istet cand nu este cazul facand presupuneri? Crezi ca avand mai multe posturi decat mine esti mai presus, sau cum? De unde pana unde comentariul tau si de unde pana unde ai gasit vreo urma de sictir in ceea ce am spus?

Iti doresc sa ai si tu parte de ghinionul lui dodo_13, sa iti iei masina si sa o tii mai mult in parcare la service, sa vezi atunci cum este.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Ei, nici chiar asa. Masina mea are 38mii km si a stat cel mult 20 de ore cumulate in parcare pe alte motive decat dauna sau revizie. Ideea e ca service-urile Opel din Romania sunt jalnice si ca atare folosesti masina cu probleme rezolvabile.

In rest, mai glumim si noi.
  • MarianPlop

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2008 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2009

  • Mesaj Privat
OFF TOPIC!
Ok. Ca l-ati suspendat pe lol ala am inteles, dar pe mine de ce m-ati suspendat? Nu vi se pare corect ce i-am zis? Se apuca sa vorbeasca la sictireala despre masini japoneze?
Vreau explicatii pentru ce am fost suspendat!
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
La inceput ..in 2003 aveam permis...si conduceam masina vecinului de 17 ani..mama lui avea dacie nou Very Happy si mi-am facut scoala pe ea..apoi mi-am luat un job..si intr-un an jumate am reusit sa am un post important..care imi permitea sa fac un imprumut in banca..stiu ca nu e bine..dar chiar nu aveam alta posibilitate si imi doream o masina mult!La inceput ma gandeam la o dacie..orice..apoi am dat de o super nova..buna ..la pret..fusese a unei doctorite..fix cu 2 zile inainte sa ii dau banii o daduse , dar..cum tot raul e spre bine..am vazut Corsa C ..masina care o am..treceam mereu pe langa ea..si ma uitam..dar nu aveam banii..mi se parea prea mult..intr-o seara am mers cu un prieten bun de-al meu si fix la 11 noaptea am sunat la nr de pe afis..eram langa masina..am chemat proprietarul si am spus ca vrem acum la oara asta sa facem test drive..ala a venit in pijamale..si am facut..160..pe centura..mi-a placut..in primul rand ca nu avea nimik din metal pe interior..cum au astea de 3 lei..matiz ..dacia..si altele..totul e acoperit..cu panza cu ce o fi..da sa nu vad tabla..si avea tot ce imi trebuia plus ca era coupe Very Happy nu am familie nu fac taxi-maxi..consuma putin..e trecuta de 2000 anu..de fabricatie..si ce e cel mai important..nu e made in Romania ...era fix din Germania cu carte service ..tot..mi-a placut..si am negociat 1 saptamana cu proprietarul..era fix de ziua mea..cand am mers cu ea..si imi tremura mana pe volan..o senzatie super..sa ai Opelul tau Very Happy il iubesc si acum si nu l-as schimba ptr alta..e perfecta ptr mine..si se simte clar diferenta intre una din Ro...care pica din prima..
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR