Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • marin

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Salut... am schimbat si au uleiul la masina pentru ca aveam cca 7000km si mi se cam aprindea becul la ulei.....dar surpriza ,dupa ce l-am schimbat becul a ramas aprins,palpaie si la turatii se mai stinge din cand in cand...precizez ca am folosit ulei Mobil 10-40 semisintetic TD.Tin sa mentionez ca inaite de a schimba uleiul a fost reparat alternatorul si ca sa poata sa-l scoata electricienii mi-au scos cateva fire si senzori...m-am uitat la cat ma pricep eu si nu am vazut nici un fir sarit sau senzor nepus...indrumatima unde sa ma mai uit...
  • Nicu01

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Asta nu e bine , eu zic ca daca se mai stinge becu la turatii mari nu e de la vreun fir scos- cred ca nu ai presiune la ulei dute repede la un service ca poti sa ai probleme mari
  • marin

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2007

  • Mesaj Privat
mii de scuze....rectific....la turatii mari este mai pronuntat,deci la relanti este stins si daca accelerez fara sa ma deplasez nu se aprinde,numai cand ma deplasez se aprinde..(cred ca v-am bagat in ceata),dar asta nu se intampla intotdeauna,sunt momente cand nu se aprinde...multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR