Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • mihsoft

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Buna

De curand am schimbat oglinzile manuale de la astra G si le-am pus electrice. Ele functioneaza, adica le pot regla, dar nu se si incalzesc.
Mentionez ca am pus doar comutatorul pentru reglare oglinzi, care era cablat, am conectat oglinzile, aveam cablaj, am pus o siguranta de 10 A pe soclu 41, releul este la locul lui.
Cine ma poate ajuta, dupa toate conexiunile astea facute, tot nu functioneaza dezaburirea.
Skip ads

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
pai din cate stiu incalzirea oglinzilor la astra g se afla pe dezaburire luneta.ai tras firul acolo?cele 2 de la oglinda catre buton de dezaburire luneta?
  • koko69

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ca sa mearga incalzirea la oglinzi trebuie sa montezi pe langa siguranta (pozitia 41 ) si releul
Daca l-ai montat si nu ai tensiune pe rezistenta de la oglinda ai o problema pe circuit .

  • myhaylab

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2007

  • Mesaj Privat
De unde ti-ai cumparat oglinzile ? Vreau si eu doar un geam stanga si la Dibass mi-au spus 300 RON. Sunt de legat oamenii astia. Si stie cineva care este diferente intre oglinda de la reprezentanta si cea de la magazin care costa 100 RON ?
Skip ads

  • mirciulikas

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
myhaylab a scris:De unde ti-ai cumparat oglinzile ? Vreau si eu doar un geam stanga si la Dibass mi-au spus 300 RON. Sunt de legat oamenii astia. Si stie cineva care este diferente intre oglinda de la reprezentanta si cea de la magazin care costa 100 RON ?


Ia uita-te aici http://www.autoa.ro/index.p...cat=6&catp=38 ca s-ar putea sa fie mai ieftin.
  • a1ur3l

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2007

  • Mesaj Privat
sigur au si incalzire oglinzile tale?pt ca stiu ca mai exista si modele doar electrice...fara dezaburie/incalzire cum vrei s aii zici...dar daca ai connectat tot ce trebuia la ele si nu ti`a mai ramas nici un fir liber...cauta un electrician...ca stiu un pr care si-a facut praf toata instalatia electrica ca si-a bagat el nasul sa faca nsite improvizatii
  • myhaylab

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am gasit oglinda la un baiat Bogdan care aduce piese Opel. Se vede ca nu este originala. Cele originale au cei 2 conectori pentru incalzire in partea dreapta a oglinzii. Aceasta varianta ii are in partea stanga si este umpic mai dificil sa tragi firele pana acolo. Cei drept m-a costat 55 RON fata de 300 RON cat cereau la reprezentanta. Si merge la fel de bine cu exceptia finisajelor. Mersi pentru link !
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
cat te-a costat sa treci de la manuale la electrice ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR