Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • vladutz_av

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2008

  • Mesaj Privat
am fost sa vizionez un opel astra h 2004 care avea doar aproximativ 35000 km iar pe afisaj aparea 031500.Asta inseamna k a fost dat kilometrajul inapoi fiind deja trecut de 100000 km sau asa apare la astra?Multumesc Very Happy
Skip ads

  • Mihay

  • Mesaje scrise: 194
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Asa apar km pe bord, cu 0 in fata.
Daca sunt dati km inapoi, mai poti vedea in ECU (are si el kilometraj), dar numai pe tester.

Bafta!
  • daniel9687

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2008

  • Mesaj Privat
din cauza cauciucurilor si a rotilor apare diferenta
daca sunt pe R 15 iar in talon R 16 e posibil sa apara cativa km. in minus chiar si pe tester dar diferenta e mica
  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
vladutz_av a scris:am fost sa vizionez un opel astra h 2004 care avea doar aproximativ 35000 km iar pe afisaj aparea 031500.Asta inseamna k a fost dat kilometrajul inapoi fiind deja trecut de 100000 km sau asa apare la astra?Multumesc Very Happy


Salutare
asa este normal sa apara daca masina are sub 100000 de km, iar in legatura cu datul inapoi al km, se poate da, dar, nu sunt foarte sigur daca mai apare acel " 0" in fata, la Astra h se poate ferifica si km dar si in ecu, bafta
Skip ads

  • adi3636

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2008

  • Mesaj Privat
daniel9687 a scris:din cauza cauciucurilor si a rotilor apare diferenta
daca sunt pe R 15 iar in talon R 16 e posibil sa apara cativa km. in minus chiar si pe tester dar diferenta e mica

diferenta apare mai ales din cauza transformarii din hexazecimal in baza 10, dar diferenta nu are voie sa fie mai mare de 99 km Very Happy
  • cata_soare

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Astra H fabricatie 2005, nu se pot vedea km in ECU (sursa: GTT, Radacini)
  • gh3pard

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2007

  • Mesaj Privat
La Vectra C, model 2002 , se pot vedea kilometrii reali in ECU?
  • vali zak

  • Mesaje scrise: 386
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Oamenilor !-km reali se pot stabili prin uzura catorva componente ale masinii (volan,pedale,margine scaun sofer,stare turbina,discuri frana, eventuale sigilii pe anumite componente) ,carte service,constatari si lucrari efectuate la revizii precedente,datele reviziilor in raport cu km si mai ales ultima...aveti grija ca se practica ruperea foii cu reviziile de la km care nu mai corespund sau chiar am vazut cazuri de ciobanasi care le modificasera cu corector si apoi scrisesera ce trebuie Shocked ..Se umbla la km prin detasarea fizica a ceasului care contine contorul de aceea nu apare restartat ecu si nici nu poate sa spuna cineva daca s-a umblat la km....In UK o masina fara istoric (carte service )se vinde cam pe degeaba,la pretul uneia pt. dezmembrat.ATENTIE la detalii si nu cumparati fara sa fiti insotiti de un cunoscator sau o masina care nu are toate actele !
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
problema e ca nu te poti lua tot timpul dupa uzura anumitor componente.
am vazut eu cu ochii mei cum a adus cineva noaptea un astra g rosu facut praf care dupa vreo 1 luna de munca a iesit din garaj pe rotiile lui. ce crezi? fara accidente, cu putini kilometrii primul proprietar.
sunt chiar multi care stiu ce fac, si pot sa dea de pamant reputatia oricarui "profesionist" in gasit hibe masinilor second.
  • vali zak

  • Mesaje scrise: 386
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Orice masina revopsita se vede...nimeni nu poate da vopsea ca si cea de fabrica.Ideea e sa nu te grabesti cand cumperi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR