Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
bea un energizant si dupa 20 de minute sufla intr-un etilotest si o sa constati ca te afli sub " influenta bauturilor alcoolice"
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Lasa, bre ca si Andrei Gheorghe a fost prins baut la volan! Luati-l ca model! Wink
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Baut dar el cred ca era si vegetarian , adica lua iarba.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am făcut şi eu un calcul pentru 2 beri: 0.07065410875785967. Cum @cristinikol spunea că a avut 0,19, rezultă, după calculul meu, cel puţin 4 beri adică muuuuuuuuuuuuuult peste 1 energizant sau rămăşiţele petrecerii de seara. Cum încă de la început omul a spus că a condus băut, nu înţeleg de ce se încearcă găsirea unor argumente în apărarea lui.
Faţă de aspectul că putea pleca liniştit fiindcă asigurările trebuie să plătească întrucât sunt multe, cum v-ar place să vă găsiţi maşina lovită de unul care a gândit ca mai sus iar voi să nu aveţi asigurare?
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Calculatorul e pentru alcool in sange. 0.19 dat de om e in expirat. Nu am gasit un calculator si pentru asta.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Calculatorul e pentru alcool in sange. 0.19 dat de om e in expirat. Nu am gasit un calculator si pentru asta.

Dpă o cutumă a poliţiei, în sânge este o alcoolemie dublă faţă de cea din aerul expirat. Adică tot mult.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Pai atunci ies doua beri, dupa calculul tau. Oricum, nimeni nu a incercat sa-l scuze. Pur si simplu nu imi place cand se pune un om pe cruce pentru doua beri. E un exces de zel gratuit, mai ales ca si-a invatat lectia inainte sa i-o dati voi.
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
subscriu la ce a scris dodo_13.....in plus daca in alte tari se poate nu inteleg de ce se ataca lumea in halul asta, daca citesti cateva replici ai impresia ca era omul beat mort si vroia sa se dea mare zmeu
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Nici eu nu am fost îngăduitor cu el dar nu atât pentru cele 2 beri (sau câte or fi fost) ci pentru faptul că a avut intenţia de a pleca.
  • Cipivectra

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2001 1.6 16 valve
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2008

  • Mesaj Privat
OFF sincer nu imi vine sa cred ce vad aici oameni maturi certanduse pt. o fapta pe care omul a fost pedepsit! Sunteti politisti,procurori sau ceva bineinteles ca sunt contra alcoolului cand conduci ca nu baga-ti omu in pamant ca o greseala, suntem oameni gresim! ON: pe contract scrie daca casco plateste sau nu depinde de ce contract ai incheiat cu ei..verifica!
  • cbogdan86

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Cipivectra, Totodata, in toate contractele scrie si ca daca circuli in ilegalitate, nu esti acoperit de nici o firma de asigurare. Ilegalitate la ei inseamna ceva de genul: lipsa ITP, bautura, si toate problemele alea.. gen defecte la sistemul de franare sau directie, bla bla bla.. alea din codul rutier. Caz la care se incadreaza si "inculpatul" nostru Smile) (e doar o gluma, sa nu va luati de mine Very Happy)
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
All Bandi a scris:
dodo_13 a scris:Calculatorul e pentru alcool in sange. 0.19 dat de om e in expirat. Nu am gasit un calculator si pentru asta.

Dpă o cutumă a poliţiei, în sânge este o alcoolemie dublă faţă de cea din aerul expirat. Adică tot mult.

*
0.38%% ENORM Twisted Evil
Adica sub minimul acceptat in cele mai multe tari din UE, unde politia iti strange mana si iti ureaza drum bun cand citeste acest rezultat, fara sa ceara spaga... Evil or Very Mad
Skip ads

  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
cristinikol a scris:
... m-am gandit fiind putin baut sa iau o curba la stanga cu mai multa viteza decat trebuia...

Mult, putin, nu conteaza - o data ca legea interzice complet si in al doilea rand si, cel mai important de altfel, chiar el recunoaste ca de la alcoolu' ala s-a trezit Schumi din el.
Tot ii dati inainte ca in tarile civilizate ai voie cu o bere cu nu stiu cate...da tu legiuitor dreptul romanului la o bere si normal ca el va bea o naveta intreaga sau o juma de vodka, pt. ca romanul, prin natura lui, latino-balcano-tiganeasca nu are limite si nici bun-simt.
Pe de alta parte, pana la proba contrarie, se pare ca autorul si-a invatat lectia si nu va mai pune picatura de alcool in gura inainte sa se urce la volan.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Cipivectra a scris:OFF sincer nu imi vine sa cred ce vad aici oameni maturi certanduse pt. o fapta pe care omul a fost pedepsit! Sunteti politisti,procurori sau ceva bineinteles ca sunt contra alcoolului cand conduci ca nu baga-ti omu in pamant ca o greseala, suntem oameni gresim! ON: pe contract scrie daca casco plateste sau nu depinde de ce contract ai incheiat cu ei..verifica!

Amice, d-aia ne gasim masinile lovite prin parcare si nimeni nu a intervenit, desi l-au vazut mai multi. Toti gandesc ca tine. "Ce, eu sunt procuror?"
Rusine! Probabil ti-ai schimba mentalitatea daca nevasta ti-ar fi violata sub ochii unuia care ar gandi exact ca tine.
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Cam exagerata faza cu nevasta, dar e drept romanului sa ii dai un deget si iti ia toata lumea. Oare profesorii, politistii si chiar medicii nu ar trebui lasati si ei sa guste putin ca deh tarile civilizate. Nu tot ce e in tarile civilizate e bun, trebuie sa alegi sa sti cei bun si rau, nu tot ce zboara se mananca fiecare tara avand partile ei proaste.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nu e exagerat deloc faptul ca toti sunt indiferenti, tocmai pentru ca nu sunt ei implicati in problema. Iar faza cu nevasta poate fi foarte reala. O vecina de-a mea a fost prinsa in lift de un narcoman care voia sa o violeze, dar a intervenit un alt vecin. Nu ii pare rau ca s-a bagat, chiar daca sotul aleia nici macar nu il saluta dupa faza asta.
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Asta e chestie de bun simt in primul rand, sa iti faci datoria de OM. Dar totusi, nu poti compara un om cu o masina, si eu, am vazut pe cineva care iesea din parcare, a lovit o masina si a plecat. Am fost ,,turnator'' si i-am zis proprietarului cine era. Nu cred ca daca cineva ar fi vazut accidentul nu ar fi anuntat si nu vreau sa cred ca vreunul din voi nu ar face asta. Sper ca intentia protagonistului era sa se intoarca maine, ori cu alt sofer...
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Ce faci cand te afli in trafic - sa zicem pe o straduta undeva in oras - si cel din fata ta sterge o masina parcata si pleaca ca si cum nu s-a intamplat nimic? Tu nu cunosti nici masina ce a lovit, nici masina lovita (propietarii nici atat).

Eu vad 3 variante:
1. Te opresti si ii lasi in parbriz celui lovit un biletel cu numarul masinii care i-a provocat daunele
2. Il depasesti (sau chiar urmaresti) pe cel care a comis fapta si ii sugerezi sa se intoarca pentru a rezolva problema.
3. Iti vezi de treaba ta!

Voi care ati aplica-o?
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Varianta 1. Varianta 2 suna a vigilanti si e mai periculoasa decat fapta initiala. Dar daca e masina de firma, as aplica varianta 3: in primul rand ca masina ar trebui sa aiba CASCO si evenimentul, fiind unul neintentionat, intra in clauzele contractului; in an al doilea rand, toti cei care conduc masina de servici conduc fara nici o grija fata de masina, asa ca ce mai conteaza inca o tavaleala in plus?
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Mi s-a intamplat. Ma plimbam pe jos in Constanta. Era cam 23:30. Norocul era ca masina lovita era parcata in fata casei. L-am trezit pe saracul om din somn si i-am zis (cu ce veste l-am trezit si eu Smile ) . Si am patit si eu sa zgarii o masina printre blocuri. Am sunat la o prima usa a bloculuik si am intrebat a cui e masina. Am aflat si i-am zis omului ca i-am zgariat masina.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR