Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Da, asta cu reprezentantele e stiuta...
Flota de sute de masini Renault la o firma mare (nu dau nume), reparatiile costau de ziceai ca e cine stie ce mertzan... schimb de consumabile (filtre, ulei si antigel) -> 1800 de lei la un symbol.
Schimbarea timonieriei (care s-a rupt in ultimele zile de garantie, dar s-a constatat utilizarea improprie a masinii cu toate ca masina a fost exploatata cu mila nu ca si cand ar fi masina altuia) 1000 de lei manopera pentru 3 ore de reparatii... piesa nu va zic ca a costat peste 2500 de lei, devizul lucrarii fiind peste 3500 de lei...
Casco contractat odata cu masina. In urma unui incident minor, masina a fost trimisa de catre reprezentanta Renault intr-un service care e reprezentanta Hyundai... dafuk?

vreti sa incep si cu vw?
un prieten cu masina noua din reprezentanta,
dupa vreo 35000 de km, distributie rupta pe autostrada, motor terci.
sunat la reprezentanta (avea asigurare de-aia de iti lua ligheanul de unde crapa si ti-l repara). nuuu, daca e la maxim 50 de km de reprezentanta, daca nu platesti... in contract nu era asa ceva...
omul plateste transportul masinii in reprezentanta cea mai apropiata (cam 70 de km), i se repara motorul (vreo luna a durat reparatul) si pleaca cu masina din service.
in drum spre casa simte ca motorul nu mai merge cum trebuie si se opreste, suna la reprezentanta, aia nu, ca s-a terminat programul celui care are platforma, ca nu mai stiu ce si sa o aduca el pe roti la reprezentanta...
omul ia masina si inainte sa ajunga la reprezentanta, se aude o pocnitura foarte mare dinspre motor si fum de toate culorile in spatele masinii (fumamau nu gluma). suna iar la reprezentanta, astia: nooo, pai nu ai folosit corect masina si de aia... sa impinga masina din drum pe dreapta si a 2-a zi urma sa se uiite la ea.
baiatul asta avea un prieten foarte bun la OPC. il suna si-i zice ce si cum. asta il sfatuie sa duca masina cu el (de la OPC) de fata.
zis si facut, se duc astia 2, cu chiu cu vai ajung la reprezentanta.
scot astia actele si verifica seriile... ghici ce... seria sasiului era corecta, seria motorului nu...
imbecilii de la reprezentanta i-au pus alt motor pe masina dar pe ascuns, fara sa-i zica ceva...
s-a lasat cu scandal mare si amenzi usturatoare pentru reprezentanta respectiva, din cate am inteles acea reprezentanta nu mai reprezinta vw acum.\
nu e in Galati, e in romania, nu conteaza unde.
  • deleted-69856

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
@jgyprime - mã speriaþi la câte relataþi aici. 2 ani garanþie la maºina pe care am comandat-o, nu-i mult ºi nici nu este de speriat ; poate o sã apelez la BR dacã la GL sunt mocofani.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Postãrile de mai sus sunt fãcute tocmai ptr cei care nu pot ocoli reprezentațele, sã fie alerți/vigilenți în relația cu ei, sã-și ia orice mãsurã (chiar dacã pare paranoidã) posibilã/imaginabilã ptr a evita necazurile viitoare, deobicei mai mari ... Deplasarea într-un oraș (sau chiar țarã) vecin(ã) sã nu fie exclusã apriori, chiar dacã pare mai incomodã/costisitoare!
  • deleted-69856

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
O șoferițã cu permis de conducere de numai 1 lunã și câteva zile, a reușit sã-mi loveascã dreapta fațã (bara protecție dreapta fațã spartã+aripa dreapta fațã ușor îndoitã și zgâriatã). Dupã ce am întocmit formalitãțile, unde sã mã duc sã o repar ? La Rãdãcini Motors Galați. Zis și fãcut. Aici am predat mașina luni la ora 10 d.lui Dan Șerbãnescu și am plecat acasã. La ora 14 mã sunã sã-mi comunice faptul cã s-a acceptat constatarea, s-a comandat bara și se vor apuca de treabã. Marti mã sunã din nou sã-mi spunã cã le-a venit bara dar cã au gãsit un defect ascuns fiind necesar și schimbarea farului dreapta și cã vor contacta asiguratorul ptr. întocmirea altui act. Miercuri sunt sunat din nou și mi se comunicã confirmarea acceptului și înaintarea comenzii, din nou. Joi, surprizã ! Sunt anunțat cã pot ridica mașina. Acum aratã (din nou) ca în poze ! Mulțumiri d.lui D.Ș. cãci s-a mișcat destul de bine și nota maximã ptr. comunicare.
Apropo ... cicã revizia ar fi 283 euro !
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR