Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • burburuzu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2008

  • Mesaj Privat
am o superbete de vectra b din 2001, 1.6 16 valve. are 69.000km, cutie automata. cand tre sa fac schimbul si ce ulei sa folosesc?m/am uitat si e inca curat.mi se aude un tacanit in zona motorului care nu cred ca e de la motor. sper... cand ambalez, tacanitul are aceeasi turatie nu se sinchiseste. Poate fi de la vreun rulment sau asa ceva pe la curele?am schimbat kitul de distrib. dar fara curea alternator. Sunetul il aud numai din masina cand ma apropii de bord. La capota e greu sesizabil. Cum verific nivelul de ulei din cutie? Imi pot monta computer de bord si cruise control? daca da cat m/ar costa?Ma scuzati... sunt novice !
  • vgv21

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Bine ai venit!
In legatura cu, si anume, cutia automata da un "cautare", s-a mai discutat. Am si eu tot una automata, cu acelasi tacanit, poate ne vedem sa schimbam pareri, daca esti din oras.
In legatura cu, computerul de bord si cruise control - se pot monta, vorbeste cu sorin03aib pentru mai multe detalii, el si-a pus computer pe a lui, si este tot pe local.
  • cruger

  • Mesaje scrise: 230
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Si eu am acelasi tacanit la relanti. din cate m-am interesat e de la cutie. Nu pot sa spun daca e un defect sau nu. Cert e ca pe unde am fost nu s-a constatat nci o problema.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR