Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • just_me_ella17

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2008

  • Mesaj Privat
din pacate iar trebuie sa postez aici , la rubrica probleme Sad Astra g. y20dth
Ce sa zic... pur si simplu am ramas cu ceasurile in noapte , nu mai am nici o luminita , nici la ace , nici la ceasuri, nici la nimic...si pe langa asta nu-mi mai merge nici ceata , nici nu-mi apare pe bord , nici becurile nu se mai aprind....
Sa se fi ars pur si simplu toate becurile , sau au o siguranta ceva .... daca ma puteti ajuta astept parerile si sfaturile voastre .
Va multumesc
Skip ads

  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
sint 2 sigurante pe care le poti verifica.prima e : F 3,13 adica a doua sig de la dreapta spre stinga pe prima coloana-cea de sus.a doua e F 2,22 adica cea imediat urmatoare de sub F 313.adoua de la dreapte spre stinga pe a doua coloana de sus in jos.sper sa te ajute.
  • just_me_ella17

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2008

  • Mesaj Privat
CATA26BCN a scris:sint 2 sigurante pe care le poti verifica.prima e : F 3,13 adica a doua sig de la dreapta spre stinga pe prima coloana-cea de sus.a doua e F 2,22 adica cea imediat urmatoare de sub F 313.adoua de la dreapte spre stinga pe a doua coloana de sus in jos.sper sa te ajute.


Multumesc voi verifica maine sigurantele astea.Sa inteleg ca daca astea sunt ok, inseamna ca am toate becurile arse ? Sad In cazul asta , unde le-as putea schimba si cam care ar fi pretul
  • Cumnatu1

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2000 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema cu Tigra neveste-mii.
Ii functioneaza toti martorii de la bord dar nici un bec de la ceasuri sau de la butoanele de ventilare sau de la scrumiera.
Am verificat toate sigurantele, sunt ok.
Este posibil ca toate becurile ( cu exceptia martorilor adica a celor care se aprind cand pui contactul , a martorului de lumini aprinse, a indicatorului de aer conditionat din cadrul butonului de temperatura si a indicatorului de incalzire oglinzi si luneta din cadrul butonului de ventilare. Deasemenea functioneaza corect becurile din butoanele de incalzire in scaune ) sa fie arse ?

Singurul bec care numai uneori mai zice ceva, este unul rosu pe mijlocul ceasurilor. Dar si acesta lumineaza cam 10% din zona ceasurilor si numai uneori.
Un sfat ?

Multumesc forte mult !( pentru cei care au observat ca am postat pe 4 topicuri in ultima jumatate de ora relativ la tigra neveste-mii : vreau sa i-o fac perfecta dpdv mecanico-optica )


LE : nici lumina in portbagaj nu merge.
Skip ads

  • just_me_ella17

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Cumnatu1 a scris:Am si eu o problema cu Tigra neveste-mii.
Ii functioneaza toti martorii de la bord dar nici un bec de la ceasuri sau de la butoanele de ventilare sau de la scrumiera.
Am verificat toate sigurantele, sunt ok.
Este posibil ca toate becurile ( cu exceptia martorilor adica a celor care se aprind cand pui contactul , a martorului de lumini aprinse, a indicatorului de aer conditionat din cadrul butonului de temperatura si a indicatorului de incalzire oglinzi si luneta din cadrul butonului de ventilare. Deasemenea functioneaza corect becurile din butoanele de incalzire in scaune ) sa fie arse ?

Singurul bec care numai uneori mai zice ceva, este unul rosu pe mijlocul ceasurilor. Dar si acesta lumineaza cam 10% din zona ceasurilor si numai uneori.
Un sfat ?

Multumesc forte mult !( pentru cei care au observat ca am postat pe 4 topicuri in ultima jumatate de ora relativ la tigra neveste-mii : vreau sa i-o fac perfecta dpdv mecanico-optica )


LE : nici lumina in portbagaj nu merge.


pai cam asta e si la mine situatia, aceleasi becuri imi merg si mie , adica martorii care se aprind , mai putin ceata care nici nu apare pe bord nici nu merge , in rest .....ciuciu
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
ati incercat sa miscati de rotita aia din dreapta (sau stanga, nu mai stiu, oricum nu aia de unde se regleaza inaltimea farurilor, cealalta) de pe blocul de lumini? de acolo se regleaza intensitatea luminii de la bord. poate e la minim...
  • Cumnatu1

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2000 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2008

  • Mesaj Privat
NU e de la aia.
Ea functioneaza corect.
Asta am observat in rarele momente cand merge singurul bec de la ceasuri. Rotita lucreaza corect.
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
da jos becul de la bricheta si vezi care e situatia.ala este cel mai usor de verificat.dc e ars se schimba si at incepi sa schimbi si celelalte becuri.
Skip ads

  • just_me_ella17

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2008

  • Mesaj Privat
raducrisstian a scris:ati incercat sa miscati de rotita aia din dreapta (sau stanga, nu mai stiu, oricum nu aia de unde se regleaza inaltimea farurilor, cealalta) de pe blocul de lumini? de acolo se regleaza intensitatea luminii de la bord. poate e la minim...


pai stiu ca aia regleaza intensitatea si cand dadeam de ea se stingea si display-ul de la comp de bord .Acum cand misc de ea ...sufletul nu mai oscileaza nimic , parca misc degeaba
  • just_me_ella17

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2008

  • Mesaj Privat
just_me_ella17 a scris:
raducrisstian a scris:ati incercat sa miscati de rotita aia din dreapta (sau stanga, nu mai stiu, oricum nu aia de unde se regleaza inaltimea farurilor, cealalta) de pe blocul de lumini? de acolo se regleaza intensitatea luminii de la bord. poate e la minim...


pai stiu ca aia regleaza intensitatea si cand dadeam de ea se stingea si display-ul de la comp de bord .Acum cand misc de ea ...sufletul nu mai oscileaza nimic , parca misc degeaba


S-A rezolvat.... m-am uitat mai bine in panoul cu sigurante si am gasit una de 5 arsa .Va multumesc pentru ajutor .Se poate inchide din partea mea
  • frtlsorin

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2008

  • Mesaj Privat
stie cineva ce siguranta corespunde cu martorul (masina si cheia)? Nu se mai aprinde.
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
sa nu ai si tu aceeasi problema pe care a avut-o un coleg de forum din constanta.adica BANDA SCOCI peste led pentru a nu se vedea ca martorul e aprins si sint probleme la motor.acest martor este comandat direct de ECU.nu exista nici o siguranta pentru acest martor.
Skip ads

  • frtlsorin

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2008

  • Mesaj Privat
nu cred pentru ca i-am facut un tester in service si nu a gasit nimic la ea.
  • sorin03aib

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Signum 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2007

  • Mesaj Privat
''frtlsorin'' Daca nu se aprinde deloc, verifica totusi becul poate este ars !
  • frtlsorin

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2008

  • Mesaj Privat
ok. O sa verific. mersi mult
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR