Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Propun sa se deschida si un sub-forum despre sporturile cu motor...cu subiecte incepand de la "opel in competitii" terminand cu formula 1 ( atat auto cat si la barci...poate exista fani si aici Smile ).Daca a fost deja facut, ca de obicei imi asum greseala de a ma repeta...daca nu, astept parerile voastre despre aceasta chestie Exclamation
P.S. Am dat cautare dupa "sporturi cu motor" si nu am gasit nimic Shocked
Daca nu exista si trebuie creat, imi inchipui ca voi gasi o sumedenie de amatori printre voi
Cu stima si respect,
Mihai
Skip ads

  • andrei0481

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Eu am inceput sa cochetez cu ideea de Off-road.Am un vecin care are un Daihatsu din 1976 pe care il tine numai pentru asa ceva,din pacate situatia lui financiara nu i-a permis sa aiba o masina de show ci doar una perfect functionala dar la care aspectul exterior lasa de dorit.Ma rog masinuta er motor de 1.6 benzina 4x4,reductor etc...e fantastic ce poate face.Avem pe langa Mangalia un loc unde mai mergem "LA MOVILE" unde sunt niste movile dragute si pe acolo "rupem" masinuta in 2.Acum am inceput sa trec si io la volan si tipul ma invata cam cum stau lucrurile la off road.Dar vazic e dementiala senzatia....sa urci pante cu masina pe care nici in 4 labe nu te poti descurca grozav.
Deja am inceput sa ma gandesc serios la achizitionarea unui Suzuki Samurai de pe afara, se gasesc la preturi foarte mici si sunt excelente pentru o asemenea distractie, din pacate datorita taxei nu o voi putea inmatricula...asta e...O sa pun in continuare si niste filmulete pe care le-am postat pe youtube, pacat de calitatea video -au fost filmate cu o camera foto






Si acum sa pun si niste poze
Mai intai masinile inainte de plecare:(wrangler-ul si ims-ul sunt niste prieteni buni)






Si acum niste poze pe campul de lupta:









































Mentionez ca ultimile poze au fost luate de pe 4X4 mania,"fotograful" care le-a facut le-a postat acolo si eu de acolo le-am luat


Ultima modificare facuta de andrei0481 la Mie 21 Mai, 2008 12:51 pm
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
faine imaginile alea...ce era de inteles s-a inteles Smile...oricum eram curios (din ultimul filmulet) daca a mai iesit masina aia de acolo Smile
Oricum, pentru inceput sa le consideram sporturi cu motor...In continuare...astept sugestii privind subiectul asta
  • andrei0481

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Da a iesit dar cel cu wranglerul l-a tras ... Very Happy
Skip ads

  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
banuiam eu ceva, dar nu voiam sa "stirbesc" calitatile off-road ale masinii :d
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Mie imi plac cel mai mult drifturile. Am "prins" ceva documentare pe Discovery, asta dupa ce am jucat acum cativa ani NFS Underground (parca in acel joc au aparut drifturile din seria NFS). Driftul a aparut prin anii '60, practicat de un tanar japonez intr-o zona muntoasa de pe langa Rokkosan, Japonia. Organizarea de drifturi de amatori au inceput sa aiba loc in Japonia ramanand un fenomen underground ce a inceput sa se extinga in toata tara. De abia in anul 2001 s-a nascut D1 Grand Prix fondat de asa zisul "The Drift King" Keiichi Tsuchiya. Mai nou s-au implicat si americanii in concursuri, chiar deschizand si scoli de drift cum e cea din Phoenix, Arizona numita Bondurant Drifting School. Surprinzator, americanii au avut si ei ceva asemanator de prin anii '40 numit Midget Racing, un concurs pe noroi.
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Din pacate, constat ca un astfel de subiect nu prinde la forumul opel...observ un interes scazut, sincer, eu ma asteptam la un interes mai mare...mai ales la capitolul "opel in competitii" spre exemplu...totusi, doresc sa continui aceste discutii, iar in masura in care se deduce o lipsa de interes acuta...macar un topic de formula 1 tot as vrea sa ramana...la asta nu renunt nici iin ruptul capului Smile...Fan McLaren inrait...nu pot renunta!Smile...va salut cu deosebit respect
  • Agilul

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 J A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ma bag si eu Very Happy Fan McLaren Mercedes Cool
Skip ads

  • Cioara

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Interesant subiect dar constat ca nu prea sunt posesori de OPEL interesati de acest subiect, cu toate ca OPEL are traditie in sporturile cu motor chiar si in prezent se "alearga" cu OPEL.
  • Cioara

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Daci a scris:Mie imi plac cel mai mult drifturile. Am "prins" ceva documentare pe Discovery, asta dupa ce am jucat acum cativa ani NFS Underground (parca in acel joc au aparut drifturile din seria NFS). Driftul a aparut prin anii '60, practicat de un tanar japonez intr-o zona muntoasa de pe langa Rokkosan, Japonia. Organizarea de drifturi de amatori au inceput sa aiba loc in Japonia ramanand un fenomen underground ce a inceput sa se extinga in toata tara. De abia in anul 2001 s-a nascut D1 Grand Prix fondat de asa zisul "The Drift King" Keiichi Tsuchiya. Mai nou s-au implicat si americanii in concursuri, chiar deschizand si scoli de drift cum e cea din Phoenix, Arizona numita Bondurant Drifting School. Surprinzator, americanii au avut si ei ceva asemanator de prin anii '40 numit Midget Racing, un concurs pe noroi.



daca-ti placa drifturile poti sa le incerci si cu un OPEL cu tractiune fata chiar si cu ESP nedecuplabil
http://www.youtube.com/watch?v=gswjDmc63jI
http://www.youtube.com/watch?v=bmcMSfxDDo0
http://www.youtube.com/watch?v=bbAdukwX8jY
http://www.youtube.com/watch?v=LxMC1Jyao8I
http://www.youtube.com/watch?v=3VyDAalEcL8
http://www.youtube.com/watch?v=6tVoHz10UFs

BAFTA!
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
macar pentru DTM, WTCC sau alte chestii si tot merita...Nu renunt la acest topic...cine stie, poate in timp se mai strang clienti...si bai za uei...cred sincer sunt suficienti...perseverenta este cheia in astfel de cazuri Smile
  • vectraph

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2006

  • Mesaj Privat
bun... hai acuma sa vin eu cu o intrebare... in afara de scoala lui stefan vasile si a lui titi aur mai stiti vreo scoala de pilotaj? eventual si sa dea licenta de debutant?
Skip ads

  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
cauta cu google Smile
  • vectraph

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2006

  • Mesaj Privat
nu crezi ca deja am facut asta? problema e ca multe nu au site... e din auzite...
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Mersi mult de linkuri Cioara! Sa inteleg ca tu esti cel cu Astra (e GSI cumva?)? M-am uitat la garajul tau si nu ai poze cu masina ta si nici nu ai trecut modelul masinii la profil. Oricum daca tu esti cel din filmulete, felicitari pentru indemanare!
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
E chiar vectra diesel Very Happy Bine, una e driftul si alta e frana de mana, oricum, e de apreciat pentru un diesel.
Problema e ca opel nu prea participa la competitii de renume ci doar la obscuritati nationale... si pe o parte e bine, ca si asa sunt scumpe la achizitie, daca s-ar vinde si cu iluzii de F1 sau WRC, poate nu ni le-am mai permite.
  • andrei0481

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Poate ca ar fi trebuit sa adaug ca detin brevet pt conducerea ambarcatiunilor cu motor si cu vele-acestea din urma fiind o mare pasiune si ma gandesc serios sa dau examen si pt categoria A
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Powerslide nu e tot una cu drift. (ca fapt divers) desi apreciez ceea ce face Cioara.
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Deci...pentru pasionati...in 10 minute incepe cursa dela monte-carlo.Va invit sa o urmariti ca promite sa fie ceva foarte interesant...GO MCLAREN!...poate vb dupa cursa...va astept atunci...sau poate chiar in timpul cursei...cine stie?
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
http://www.formula1.com/new.../2008/5/7838.html
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR