Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • chefalul02

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1996 ECHO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Rolling Eyes Fratilor, am o problema delicata: Am un Vectra din 96 B pe benzina 1,6 si are usa pe spate dreapta blocata pe inchis, deci nu pot s-o deschid! Am inchidere centralizata, dar la usa aia nu functioneaza ( nu ii vine curent ). tijele alea din sistemul usii functioneaza manual, dar miscarea se opreste undeva prin motorasul ala din usa. Deci, va rog mult, care stie despre ce e vorba si ma poate ajuta cu vreo idee sa deschid si eu usa aia odata. Asa am cumparat-o, dar chiar nu stiu ce sa-i fac. La o tinichigerie s-a stresat ala 2 ore si s-a lasat pagubas. Sper sa ma majute cineva.

Question
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Se da fata interioara usa jos se deschide dupa care vezi ce problema are.
  • margelatu_55

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 x17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2008

  • Mesaj Privat
si la mine a fost la fel si cred ca din cauza gropilor si-a revenit si ieri iar s-a blocat si am tras cu patentul de tija aia sau cum ai zice si a mers,sau s-ar putea sa fie blocata din cauza sa nu fi fost inchisa pentru copii.trage cu patentu si mai dai si niste pumni (nu glumesc) poate ai norocul meu si sa se deschida,si mai incearca cu cheia de mai multe ori nu din telecomanda.bafta.
  • chefalul02

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1996 ECHO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Mai fratilor, usa e blocata pe inchis, deci nu pot s-o deschid ca asa era usor daca era blocata pe deschis. Miscarea se intrerupe undeva intre motoras si cupla (sau furca, nu stiu cum ii zice clar) aia care blocheaza sau deblocheaza usa
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR