Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • Oke

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2008

  • Mesaj Privat
cutzitaru a scris:Eu nu as renunta la kadett-ul meu nici pentru un astra H full... Nu se compara senzatiile si fetele altor soferi cand te vad...
E o masina cu mult potential...
ON Topic Vezi ca o sa o pun pe a mea la vanzare (3 usi, 1989, motor 12S de 60 cai... poze in garaj) - cam peste 2-3 sapt ca atunci iese BEN-ul din restaurare... Poate mai strangi niste bani si te intereseaza... Are motorul omologat si ITP pana pe la sf lui 2009... deci vb daca te intereseaza...

Hmmm.... mi-ar place cam cat ceri? Dar dupa cum ziceam vreau sa o iau si sa o fac eu ca ies mult mai ieftin. Dar de ce o vinzi?
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
cutzitaru a scris:Eu nu as renunta la kadett-ul meu nici pentru un astra H full... Nu se compara senzatiile si fetele altor soferi cand te vad...
E o masina cu mult potential...

*
Mda, te credem cu totii, tot ruginiturile de cand era mama domnisoara sunt mai bune Laughing
Potential la CE, mai ales cea cu anticul, puturosul si gurmandul motor de 60 de poney ? Eu asi zice mai curand ca are mult IMpotential... Twisted Evil
Singurul avantaj e ca e o masina atat de simpla incat orice ingramadit de mecanic stie sa o faca, iar parcurile de dezmembrari gem de sutele de Kadetturi care le populeaza...
End off topic...
Acuma, ca sa nu transformam acest topic din unul de sfaturi in unul de propuneri comerciale, eu cred SINCER ca tipul masinii e prea vechi ca sa mai bagi banii in ea, chiar putini... Dupa mine, astra F este "minimul acceptabil"... Este un sfat compect dezinteresat...

PS: am si eu o masina de vanzare, cred ca ai inteles deja... Razz
  • Oke

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Fratilor mi-as lua Lamborghini dar daca nu am mai mult de 1000 tot pe la Kadett ma gandesc. Trebe sa plecam de jos ca sa ajungem sus. Ca nus copil de bani gata ce fac fac pe fortele mele.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Vine vara, vine vacanta, se coc capsunile si nu are cine le culege spaniolilor... Embarassed
Iar la intoarcere, cine vine calare pe un Astra Question
Contrar a ceea ce poti crede la o prima lectura, NU fac bascalie ieftina pe seama ta...
Sa iei o janghina si dupa aceea sa ai de ales intre a o tine pe butuci si a baga in ea de 7 ori pretul de cumparare, nu e o afacere...
Acuma, nu zic, exista (probabil) si exemplare de Kadett corecte, dar... prinzi tu unul din alea rare Question
Skip ads

  • mind_hunter

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1982 13s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
hmmm...eu mi-am luat o joanghina de kadett d cu 13 milioane si am mai bagat cam 12 in ea(segmenti, cuzineti cutie in 5, aprindere electronica)..e enervant ca mai troncane pe la gropi si mai scartaie cate ceva, consum 8% cu carburator de dacie...dar din semptembrie am mers pe toate terenurile posibile si nu mi-a picat nimic...rugina este..am un prag mancat , si o aripa spate..dar pana o sa fa rost de bani sa iau alta mai merge 2 ani...asa ca decat dacie de 10 ani mai bine kadett de 27 ani ca are mai putina rugina si e si mai ieftin
sorin666 ce naiba sa bagi de 7 ori pretul ei?
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Asa, ca idee, am un Polo Diesel 1992, ca sa il am inscris in fata casei m-a costat circa 200Euro... Cat crezi ca ma va costa daca imi pica motorul si ma hotarasc sa-l refac Question
Contrar a ceea ce iti poti imagina, masina arata extrem de bine, gasesti poza ei pe forumul dedicat marcii... Rolling Eyes
  • Oke

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Bine zice colegu ca decat Dacie mai bine Kadett. A avut mama o dacie si de 2 ori pe an trebuie sa ii fac reparati majore. Si dupa cum zice celalalt coleg de Astra, imi plac dar cand nai nu dai. Da am obs ceva tot mai putina lume vinde Kadett-uri sau au inceput sa dispara?
  • cutzitaru

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Kadett 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Sunt putini care le vand... De fapt sunt doua feluri de posesori de Kadett:
unii care le tin sa le rupa, care merg cu ele pana cad complet si dupa cauta altceva, astia le mai vand, sau macar incearca
si altii ca mine, ca Dragos si altii care le tin in stare cat mai buna, tunnate sau originale, care nu le vand decat daca sunt "obligati" (cel de la care am cumparat eu Kadettul asta care il conduc l-a vandut ca a primit masina de servici si il tinea de 8 luni pe dreapta, cel de la care l-am cumparat pe cel care-l restaurez are acum o familie prea mare pentru a incapea in Kadett - are 3 copii si nevasta, soacra, etc - si si-a luat un astra G in 5 usi)

Nu cred ca vor disparea... Crezi ca va disparea Calibra? atata timp cat mai sunt si in Germania foarte multe in stare foarte buna nu cred ca au cum sa dispara de la noi!
  • Oke

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Cam ai dreptate.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR