Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • kokaine'car

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Kadett 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal.....de ce mi se incinge repede motoru....si acu se ridica super mult...am un buton si i dau yo drumu manual.....la prima liniuta.....dar se incinge prea repede...mai am o problema....imi tremura volanu cand calc frana la 100 km/h.....nici asta nush dc....am fost la centrat...indreptat.....si tot la fel face...sa fie de la planetara...de la disc de frana.....si cand merg pana in 30 km/h pe un drum cu denivelari huruie k nu stiu cum sa zic arcu fata stanga.....ce sa'i fac....tin sa reamintesc am un kadett d 1,3...ms mult
Skip ads

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
la franare ai zgomutul si trepidatia datorita discurilor ovalizate.motorul cat de repede se incalzeste?
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
motorul cald la aprox 90 grade in doar 3- 4 km =termostatul blocat pe o pozitie intermediara obligatoriu inlocuirea lui (unul nou face 27 lei)
vibratii la franare si in special la viteze de peste 70km/h discurile necesita rectificare dar la un strungar bun ca tre sa le faca dintro singura prindere ca altfel le face deageaba
huruitul nu stiu de unde vine s-ar putea sa fie rulmentul dar asta e presupunere caci nu am destule date . Ai ridicat masina pe cric sa vezi daca are joc sau huruie atunci i-ti vei da seama singur
  • clasic

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Galati
  • Masina: Kadett 1983
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2008

  • Mesaj Privat
am si eu o intrebare banala ptr voi dar grea ptr mine tinand cont ca vin de la un motor cu racire ulei...unde este nenorocitul ala de termostat si cum se schimba?!
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Sal,la tine,1.3 benzina e in partea st.a motorului.Poti sa-l gasest f usor urmarind furtunul care pleaca din radiator si se opreste undeva in st.motorului,intr-o chestie de AL,in interiorul curelei de distrib,deasupra pompei de apa la 15-20 cm.Ai doua suruburi de 8 mm,le desfaci cu o tubulara prin gaurile rotii de la axa cu came.La montare dai cu silicon negru sau rosu,sau pui garnitura noua.
  • clasic

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Galati
  • Masina: Kadett 1983
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2008

  • Mesaj Privat
o sa vad ce si cum.ms mult!
  • kokaine'car

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Kadett 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
termostat unde gasesc la piese auto prin comanda.....cielo are aja ceva....?....am ridicat masina si nu are joc....sa fie de la arc?...rulmentu nu are nimic...ms mult
  • Suller Istvan

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: turda
  • Masina: Kadett 1986 1,3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2007

  • Mesaj Privat
temperatura cel mai probabil de la termostat (se potriveste si cel de cielo), dar ar putea sa fie si radiator infundat si alte chestii de genu
trepidatiile de la discurile de frana, care in functie de gradul de uzura ori le schimbi, ori le duci la un strungar
huruitul de obicei vine de la rulmenti, dar ar trebui sa se auda si pe drum drept si sa se accentueze odata cu viteza, verifica dac nu iti freaca tabbla aceea de protectie de la discul de frana sau stiu yo ce..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR