Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • lenartraul

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Am fost surprins sa vad cate discutii pro si contra am intalnit in ceea ce priveste calitatea, pretul si aspectul acestor elemente necesare sigurantei noastre in trafic, dar in acelasi timp imi caut si eu o pereche de faruri Angel Eyes, care sa aiba pozitia pe led, dar ca pret sa nu depaseasca suma de 500 lei. Sunt extrem de multumit de felul in care ilumineaza farurile mele originale, dar mi-ar placea ca aspect sa montez angel eyes, chiar daca sunt noi sau folosite. Merci anticipat pentru ajutor.
Skip ads

  • Brook

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2010

  • Mesaj Privat
pot sa aduc orice tip de far pentru Astra G. Dar ca pret , nu cred ca te incadrezi in 500 lei. Poate SH , dar nici asa nu stiu cine vinde faruri SH , cand ele merg super.
  • lenartraul

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2011

  • Mesaj Privat
pai eventual imi poti comunica o lista de preturi si de modele si principalele motive de care ma feresc ar fi matuirea si aburirea farurilor mai ales pe timp de iarna. Eu prefer ceva model pe negru...intereseaza-te si anunta-ma despre preturi, cred ca le stii mai bine, ale tale sunt bestiale si imi place cum ti-ai facut bara de bertone si stalpul dintre usi cu negru, acolo ce material ai folosit?
  • Brook

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2010

  • Mesaj Privat
1.Farurile mele au costat undeva la 170 euro (pe vremea aia nu ma bagasem in XENON si faruri auto).
2.Bara mea fata nu-i facuta , e pur si simplu bara de bertone , vopsita la culoarea masinii.
3.Stalpii i-am facut cu folie negru lucios.

de matuit nu prea se matuiesc.Le am de 1 an. Deaburit s-ar putea sa se abureasca , dar dupa un cerc de silicon de jur imprejur , nu mai aburesc nici daca le bagi in apa (asa am facut eu personal).

Te uiti pe site-ul dectane.de , alegi ceea ce iti place , imi dai link pe pm , si eu iti dau un pret (ceva mai mic decat cel de pe site.)

L.E. Vad ca esti membru nou.

te uiti in josul paginii si imi transmiti codurile care te intereseaza.sau pui linkurile direct aici.nu cred ca facem publicitate.
Skip ads

  • ZAQ
  • *
  • 8 mesaje
  • din 15 Sep 2010
  • Astra 2001 Y17DT
  • Neamt
  • ZAQ

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2010

  • Mesaj Privat
De vreo jumatate de an am si eu faruri Depo angel eyes cu interiorul negru... kit-ul in sine e super, toate cablajele cu adaptoarele de rigoare, pur si simplu a trebuit sa le dau jos pe cele vechi si sa le pun pe astea. Problema cea mare cu ele este ca pur si simplu sunt chioare pe faza scurta! Am incercat tot felul de becuri, blue light, white light etc insa nici o imbunatatire.... precizez ca farurile au fost reglate la aparat in service si bat bine, insa faza scurta ma enerveaza la culme. Lupa aia pur si simplu galbejeste lumina de la bec foarte tare si ii scade intensitatea. Ce sa le mai fac? Nu sunt fan al xenon-ului, insa pun si xenon daca as sti ca face mai multa lumina.
  • Brook

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2010

  • Mesaj Privat
da-mi pm cu o adresa de email , /yahoo , si vorbim. 100% te luminez si pe tine.
  • angelo89

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Corsa 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Am cumparat aceste faruri dayline marca Sonar pentru corsa c pe care se zice ca se pot monta motorasele originale(valeo) de reglaj electric pe inaltime dar nu se nimer.Imi poate da cineva vreo idee,ce trebuie sa fac?
  • salim

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2011

  • Mesaj Privat
am eu angel eyes dectane si sunt multumit de ele masina arata altfel cu ele iti trb xenon ca nu bate lumina bine cu becuri normale
  • angelo89

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Corsa 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Am montat si xenonul dar inca nu am montat farurile.Sper ca o sa se vada bine.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR