Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • simy85

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
stiti careva cum sau cu ce se lipeste o luneta spate la o vectra berlina?
Skip ads

  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
cred ca e vorba de parbriz spate.
dar daca nu stii cum sau cu ce se lipeste atunci nu cred ca o sa poti face tu asa ceva
mai bine dute la meseriasi care se ocupa cu asa ceva ca nu e chiar asa usor de facut si poti sa il spargi ceea ce e mai grav
  • simy85

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
deci luneta care a fost pe masina era lipita cu un fel de silicon dar un pic mai tare decat cel sanitar( parca asa se numeste). de cum se prinde acolo m-am cam prins dar nu stiu acu siliconu acela de unde sa-l iau, poate o fi mai special,mai caut, poate ii dau de cap si fara s-o sparg Confused
  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ii silicon special dar nu stiu unde se gaseste,eventual daca stiu alti colegi de pe forum
Skip ads

  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
am gasit link de mai jos:
http://www.aspad.ro/produse...JMCFQbVXgodmFYfdA
http://www.aspad.ro/downloa...pire_parbrize.pdf
Nu stiu mai mult
Mai exista un teroson: Terostat MS 939 de la Henkel. Este si adeziv si etansant si cred ca ar tine f bine.
  • simy85

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ms pt link-uri, am gasit ceva p-acolo si maine o sa dau o fuga pana la skf sa vedem daca au astia
  • flasher

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
incearca la http://www.olimpiaautoglass.ro/montaj.html am si eu nevoie de o luneta ptr astra g. aveti idee unde gasesc? mi-a spart-o grindina astazi, nu gasesc p nicaieri. merci
  • simy85

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
flasher a scris:incearca la http://www.olimpiaautoglass.ro/montaj.html am si eu nevoie de o luneta ptr astra g. aveti idee unde gasesc? mi-a spart-o grindina astazi, nu gasesc p nicaieri. merci

vrei luneta noua sau second? daca vrei second pot sa-ti dau niste nr de tel unde sa incerci: 0721.938.808 dezmembrari berceni p langa spitalul budimex si 0722.205.641 dezmembrari glina. poate te ajuta astea cu ceva
Skip ads

  • flasher

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
merci mult de tot. nu stiu care sunt preturile. o sa incerc si second..pana la urma sa mearga dezaburirea..ca ii pun folie.
  • flasher

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
sa ne spui si noua daca gasesti adeziv, cred k o sa merg si eu pe aceeasi varianta: de ce sa dau bani la altii k pana acum nu am facut-o.. Wink
  • Oke

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Este un adeziv special care seamana cu siliconul dar nu stiu exact cum ii zice Sad . Am vazut la un magazin auto axat pe schimbat de parbrize. Incearca pe la magazinele specializate. Sau cel mai bine dute la un service. Succes
  • simy85

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
flasher a scris:sa ne spui si noua daca gasesti adeziv

am gasit adeziv la un service, "pe sub mana" la un pret de 80 ron tot kit-ul, nu stiu exact cum se numeste dar daca vii azi la intalnire ti-l arat live
Skip ads

  • blind
  • Suspendat
  • 107 mesaje
  • din 09 Nov 2007
  • Rekord 1971 1,7S in acte, 2.0 (rek E) momentan, in curs de schimbare
  • Bucuresti
  • blind

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1971 1,7S in acte, 2.0 (rek E) momentan, in curs de schimbare
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pai fa-i frate o poza si atasaz-o, ca sa stie si altii cand mai cauta.
  • ilconteleone

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 1 6 16 v XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2007

  • Mesaj Privat
sal io am adeziv mi am schimbat parbrizul acum 2 saptamani si am luat de la baieti pe sub mana un calup de 400 ml ajunge nici atat nu a fost necesar sa il puna pe al meu cca 75% se foloseste io nu am la ce sa il mai folosesc cu el am avut spoilerul lipit pe bara din fata nu stiaam cum se numeste pt ca am batut 6 ore sa il dezli[pesc cu o dalta fina fara sa stiu ca se foloseste o sarma subtire pt taiere! are diverse intrebuintari si este nr 1 pe piata am intrat pe site le ei SIKA se numeste.cat despre montat e super usor cel putin acum la parbriz am vazut pe ce am dat 170 lei montaj. pt 20 minute. SIKATACK DRIVE, AUTOMOTIVE LINE.

  • simy85

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
uite si niste poze cu ce am luat eu




inca nu am incercat sa vad daca e bun de ceva, va anunt dupa ce vopsesc masina, ca abea dupa ce o vopsesc cica se monteaza si luneta. dupa cum a spus vopsitoru s-ar putea sa mai dureze vreo 3 sapt, deci mai am de asteptat Sad Crying or Very sad
  • flasher

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
am rezolvat. am gasit la GIMAROM luneta cu 570 RON cu tot cu montaj.in 3 zile o aduc. merci! bafta!
  • simy85

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
bafta si tie, cam scump ai gasit dar e bine ca ti-o aduc cat de cat repede. daca te mai intereseaza sa mai faci asa o diferenta de pret vezi ca mai sunt unii pe langa targu vitan care se ocupa numai cu asa ceva si sunt si un pic mai ieftine
  • flasher

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
pai ai cumva vre-un contact d la ei? dak e diferenta d c sa nu incerc si la ei.. poate au preturi mai bune, cine stie.pana la urma o montez si eu, macar sa pun un ban la ciorap. :p
  • ilconteleone

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 1 6 16 v XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2007

  • Mesaj Privat
sal daca ai kitul poti sa o lipesti si tu.de exemplu am gasit parbrizul nou cu parasolar cu 300 ron +50 lei sikatak= 350 lei cam atat ma ducea dc il montam io in schimb ma dus parbrizul lor + montaj 580 lei! numai ca iti trebuie o sarma sa il dezlipesti pe cel vechi ,si de curatat am vazut ca au curatat o data cu spirt marginea parbrizului si cu benzina tabla masinii unde a fost cel vechi lipit,si inca ceva se curata bine lipiciul celui vechi cu o lama de cater>,mai intai se monteaza ornamentele pe el si dupa se trage de jur imprejur o linie de sikatak drive,se lasa 2=3 minute duppa care se ia si se monteazape masina,chestia este ca ei au niste ventuze dar poti si cu mana libera trebuie 2 persoane la aceasta operatiune dupa ce s a montat se misca usor sus jos stanga dreapta pt a-l fixa drept,dupa ce a fost fixat se lipeste in 4-6 benzi scoci pt a nu se misca.scociul se pune de obicei la parte de sus,o banda de scoci de 30 cm jumate pe plafonul masinii sunate pe parbriz. se lasa intre 2-5 ore si dupa poti sa pleci linistit cu masina,asta este operatiunea!
  • flasher

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
bine, cred k depinde si de producator acum.. am gasit luneta pilkington, ca cea originala de la gm. partea proasta e ca nu gasesc in alta parte ca ma riscam la ceva mai ieftin. 2 mil nu mi-ar strica in buzunar.. Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR