Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • lucianvectrac16nz

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am gasit pe site-ul www.mobile.de o gramada de masini bune la preturi mici. M-ar interesa daca a cumparat cineva vre-o masina gasita pe site, si daca preturile sunt conform celor afisate de dealer. In principiu, as fi interesat de un Opel Vectra model 2004-2006 undeva in pretul de 9.000-10.000 euro. Problema e ca preturile difera de la o masina la alta foarte mult, unele fiind exagerat de ieftine. Asa ca daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi, v-as ramine vesnic recunoscator. Embarassed
Skip ads

  • mitza_viola

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Primele anunturi care le gasesti pe site(5-6) nu sunt adevarate multe dintre ele au numar special cu tarif mare,restu care le mai gasesti cat de cat cam ieftine is cam "ingenunghiate" sunt vandute in mare parte de turci,romani si alte natii numa neamt nu.Gasesti vectra din 2004 in bani care zici tu da depinde ce optiuni si cat km vrei.Unele masini au pretu un pic mai mic decat cer ei pe ele(ma refer la anunt de persoana nu delear) iar cand ajungi acolo iti cere mai mult pt ca ai mers atatia km trebuie sa te intorci cu ceva.Cam atata stiu eu de la prieteni care au mai adus masini.
  • lucianvectrac16nz

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am gasit un Opel Vectra GTS 2.2 DTI in 8,950 euro cu 80.000 km/bord si optiunile urmatoare: ABS, jante aliaj usor, inchidere centralizata, Cruise control, scaune electrice incalzite, geamuri electrice, ESP, istorie service, imobilizator, euro3 la adresa http://suchen.mobile.de/fah...&pageNumber=1
e un pret bun sau nu pentru masina in cauza?
  • Tazman

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 1997 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Am fost acum o saptamana si am gasit la fata locului exact ce am vazut pe net.
Nu am avut surprize.
Skip ads

  • mitzidim

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Si eu am luat din germanica o masina ieftina si buna, dupa 3 zile de umblat,Vectra B automata motor de 2000 din 1998 la 3200 de euro.
Cred ca poti gasi masina pe care ti-o doresti dar ai de cautat si sunt foarte multe tepe.
  • lucianvectrac16nz

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Tazman a scris:Am fost acum o saptamana si am gasit la fata locului exact ce am vazut pe net.
Nu am avut surprize.


Ai cumparat masina de la un dealer sau de la persoana fizica? Da-ne mai multe detalii! Multam!
  • Andrei_11_dny

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
si yop miam luat masina de pe mobile.de un opel astra G sport jante aliaj etc etc exac tce scria pe site exact aia am gasit plus ca miau dat si garantie de 6 luni(acu cine merge in germania pt rezolvarea unei probleme SmileSmile).in plus am mai neg si un pik la pret pt cei curiosi si cei care vor o masina din germania nu ezita-ti sa intrati aici si va veti convinge si singuri mobile.de/popa.
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
sa ne convingem ca sunt lovite trei sferturi din masini sau ce?
sfatul meu pentru cei care vor sa-si cumpere masini de pe mobile e sa se duca in germanica cu un prieten care se pricepe la masini sau sa apeleze la cineva care se ocupa cu asa ceva.....nu de alta, dar risti sa iei de acolo vreun taxiu sau vreo alta tzeapa
Skip ads

  • GRGGHN

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Z22YH 150CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salut, EU am fost in germania si mi-am luat o frumusete de Zafira/2005 cu 12000E si 18000km in bord. Noua nouta! Pana atunci, deoarece vroiam sa-mi iau un WV ( deh, parerile atarnau spre ei) si am fost sa vad ce gasisem pe mobile.de, autoscout.de, samd si tot ce am vazut erau manarite, nu aveau "inspektionen", se vedea uzura pe ele si in bord aratau 50.000..... de afaceile cu masini se ocupa de obicei turcii, polonezii, romanii...cu obiceiurile lor, de a trage tepe! Stiu pe unul care si-a luat un Fiat ieftin si i s-a spart blocul in Cehia Evil or Very Mad
Deci.... nu luati masini de la handleri Nu! . Duceti-va la Autohaus, ca turcii nu au bani de asemenea afaceri, va tocmiti ca se poate, mai ales ca masina pleaca din Germania si cel putin 1000 puteti sa dati jos nebeneficiind de garantia pe cere sunt obligati sa o dea. Daca aveti timp de stat sau prieteni/rude care sa va suporte, extraordinar este sa dati un anunt in ziar sau sa cumparati ziarul local si va duceti la nemtisor acasa si luati supermasina la bani buni. Nu luati masini ieftine de la oricine, fara numar la poarta Nu! . E teapa curata! Si inca odata: NU LUATI DE LA HANDLERI, ei cumpara masini, le spala, le umbla la km si le ascund bubele, le fac carti "erstehand"si te incanta! Si eu am invatat din greselile altora.

Eu v-am zis, am fost la Autohaus, i-am spus neamtului ca-mi place masina pe care el cerea 15900 si dupa 5 min de negocieri am luat-o cu 12. Asta nu inseamna ca neamtul a pierdut! Nuuuuu sa nu va ganditi la asa ceva! doar a castigat mai putin si nu mai mi-a dat rotile de iarna. I-am spus ca n-am nevoie ca in Romania nu e iarna daca rotile costa 1000, cu garantia de care nu am nevoie ca voi fi la 1600km distanta am mai dat jos inca 1000 si negociere....restul!

Sa auzim de bine!
  • adi_iacob

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2008

  • Mesaj Privat
@GRGGHN
Sa stapanesti sanatos masina, ai luat-o bine, dar parca prea putini sunt kilometrii, totusi. Vorbesti ca unul care se pricepe, dar aici unde sunt eu acum, in Belgia, dealerii de masini noi vand si ceea ce se cheama voitures a occasion adica sh, si crede-ma ca la o masina cu un an jumate vechime nu prea am vazut mai putin de 20.000 de km in bord, si am vazut destule! Iar una de asta cu vechime putina si nemasluita e cam scumpa, de asta m-am orientat spre o masina noua, sa stiu ce iau.
Nu sunt tepari, pe aici legislatia pedepseste aspru matrasitul kilometrilor si defecte ascunse cumparatorului, toti dau cel putin 6 luni garantie la masina vanduta si au atelierele auto proprii unde ti-o repara, nu te plimba pe drumuri de la un service la altul. Nu stiu daca se poate negocia cu ei, nu am incercat, inclin sa cred ca da, dar o masina de 3-4 ani si diesel de clasa compacta rar o gasesti sub 70.000 de km. rulaj normal, iar daca e tin la pret tare de tot. Uite aici un exemplu un link de la cei care am comandat eu masina noua, www.willemsmons.be sa vedeti ce preturi au. Si asta e cam cel mai respectat dealer Opel din Mons, nu-si permite sa dea tepe ca i se duce faima si nema clienti dupa aia. Sper ca va descurcati cu franceza.
  • costinvasile

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2008

  • Mesaj Privat
www.willemsmons.be

am intrat si configurat!
mult mai scump ca la noi!
  • Andrei_11_dny

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Tzepozzz NU a fost lovita nici macar un sfert si sa stii ca tipul de acolo mia zis exact ce tre s amai sch la masina adica toba esapament si in plus mia urcat-o pe elevator mam uitam pe dedesubt si sa stii ca deja am facut cu ea in TZARA noastra cu drumurile de kkt 15000km si nu am probleme cu ea asa ca daca nu stiti mai bine nu mai tst aiurea pe aici,nu de alta dar poate c auni va cred aberatiile
Skip ads

  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
mai andrei, romanul tot roman e...de la popa am luat si eu o masina si crede-ma ca nici nu mai iau de la el vreodata. in poze era masina perfecta, n-avea nici pe dreaq, l-am si intrebat daca are vreo problema masina(zgarieturi, accidente, etc), iar cand am vazut masina acolo, era lovita o portiune de juma' de metru in partea din spate. n-am mai luat masina respectiva, am luat alta cu care am ramas in pana pe drum.
crede-ma ca stiu ce vorbesc...nemtii sunt corecti, dar problema e ca majoritatea parcurilor sunt detinute de arabi, turci, polonezi, rusi, romani, asa ca probabilitatea sa iei o masina buna scade dramatic
bineinteles ca depinde foarte mult si de noroc
pe viitor sper sa folosesti un limbaj adecvat si sa nu te mai agiti degeaba ca nu ti-a dat nimeni cu parul in cap
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
lucianvectrac16nz a scris:Am gasit pe site-ul www.mobile.de o gramada de masini bune la preturi mici. M-ar interesa daca a cumparat cineva vre-o masina gasita pe site, si daca preturile sunt conform celor afisate de dealer. In principiu, as fi interesat de un Opel Vectra model 2004-2006 undeva in pretul de 9.000-10.000 euro. Problema e ca preturile difera de la o masina la alta foarte mult, unele fiind exagerat de ieftine. Asa ca daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi, v-as ramine vesnic recunoscator. Embarassed




poate este predare de leasing (exagerat de ieftine cum spui tu)
am prieten care merge des in germania si aduce masini la comanda , ideal ar fi sa suni pentru 3-4 masini si poti fi linistit ca te vei intoarce cu una acasa
ideea e ca la optiuni sa te uiti atent ce scrie in site si ce vei gasi la fata locului, multi obisnuiesc sa mai "umfle" putin optiunile. oricum preturi foarte foarte avantajoase. salutari
  • Andrei_11_dny

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Tzepozzz acu depinde si de noroc sincer iti zik si yop initial am mers la el pt un opel vectra caravan arata vis in poze si cand am ajuns acolo masina era revopsita,un pik ,,matrasita,,se vedea ca a fost implicata intrun eveniment rutier initial nu recunoscuse dar apoi dupa ce mam asigurat ca astra asta e ok iam zis si recunoscuse si el.Asa ca indiferent unde mergi tre sa CASTI ochi bine indiferent ca e neamtz,roman,francez
  • neamtone

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2007

  • Mesaj Privat
avand in vedere ca mobile.de lucreaza impreuna/achizitionat(nu's sigur exact) cu ebay- unde s dau mari tepe trage concluzia...bn nu dai banu cu cardu sa-ti vina masina...asta e teapa clasica nu electronica(same bulshit)
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
neamtone ai fost in .de sa te uiti de masini?pe ce te bazezi cand zici ca e teapa?ai auzit tu de la nu stiu cine ca lucraza impreuna cu ebay. am multe cunostinte care merg si iau masini de pe mobile.de si nu e nici o teapa. nu mai vorbii in necunostinta de cauza. daca iei de la toti arabitoii masini e clar.neamtu e foarte corect.. ii e frica sa iti dea o masina si zgariata, ca dupa aia il poti da in judecata.asa ca stai linistit.
  • lucianvectrac16nz

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Thrill, referitor la vectra 2004-2006 pina in 10.000e trebuie sa te anunt ca am gasit un ofertant, roman, masina din Spania,2005, 120CP, neinmatriculata. Masina arata destul de bine, motorul torcea si se vedea ca este intretinuta. Am testat-o la drum ce-i drept si mi-a placut cum merge... INSA... nu avea nici un fel de optiuni pe ea... desi daca ma gandesc bine avea handsfree bluetooth daca asta se poate numi optiune... in rest standard... CONCLUZIE >>> Daca tipul ala o vindea cu 10.000 si isi permitea sa mai lase la pret avind in vedere ca o adusese si in tara, inseamna ca o luase la un pret mult mai mic. Si sa fim sinceri... in Spania nu cred ca-s Opel-urile mai ieftine ca-n Germania...
  • GRGGHN

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Z22YH 150CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
adi_iacob a scris:@GRGGHN
Sa stapanesti sanatos masina, ai luat-o bine, dar parca prea putini sunt kilometrii, totusi. Vorbesti ca unul care se pricepe, dar aici unde sunt eu acum, in Belgia, dealerii de masini noi vand si ceea ce se cheama voitures a occasion adica sh, si crede-ma ca la o masina cu un an jumate vechime nu prea am vazut mai putin de 20.000 de km in bord, si am vazut destule! Iar una de asta cu vechime putina si nemasluita e cam scumpa, de asta m-am orientat spre o masina noua, sa stiu ce iau.
Nu sunt tepari, pe aici legislatia pedepseste aspru matrasitul kilometrilor si defecte ascunse cumparatorului, toti dau cel putin 6 luni garantie la masina vanduta si au atelierele auto proprii unde ti-o repara, nu te plimba pe drumuri de la un service la altul. Nu stiu daca se poate negocia cu ei, nu am incercat, inclin sa cred ca da, dar o masina de 3-4 ani si diesel de clasa compacta rar o gasesti sub 70.000 de km. rulaj normal, iar daca e tin la pret tare de tot. Uite aici un exemplu un link de la cei care am comandat eu masina noua, www.willemsmons.be sa vedeti ce preturi au. Si asta e cam cel mai respectat dealer Opel din Mons, nu-si permite sa dea tepe ca i se duce faima si nema clienti dupa aia. Sper ca va descurcati cu franceza.



Ai dreptate in felul tau dar masina a fost radiata din circulatie (se vede pe cartea masinii) in iunie 2006. deci a circulat 11 luni. Autohaus-ul a facut buy-back fiindca neamtul si-a tras un Audi Q7 de la ei. In Belgia o fi altfel, nu am fost acolo, dar in Germania sunt multi turci, romani ,polonezi care se ocupa de asa ceva si smecheresc masini. Nu-i intereseaza ca se prinde unul si altul fiindca nu prea vand la nemtisori. Cine ia masina de la ei pleaca din Germania cu teapa cu tot!
  • cont-sters-22860

  • Mesaje scrise: 146
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
eu am apelat la cineva care se ocupa.mi`a adus opel vectra c 2006 caravan 120 cai cu 11 500.sa fiti atenti la orice site nu numai mobile pt ca se poate ca sa nu fie pus si tva, la ei vta, sunt care iti scun ca atat costa masina net si iti zic cat te costa cu tva si sunt care nu iti spun decat net.in rest cum zic si baietii cauti mai multe si dai tel,pt ca daca e neamt si e corect o sa iti zica daca are mici probleme,daca nu ai sa mergi acolo si poate nu o sa iti placa ce vezi si mai bine sa ai mai multe variante.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR