Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • lucasss

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Visez.
La un viitor mai bun.Oare cind vom avea parte de el?
Este de ajuns ca sa ai probleme cu un copilas de 7 luni si sa iti dai seama ca restul nu mai conteaza.
Este de ajuns sa refuzi externarea lui din spital pe motiv ca doctoriţa pune mama intr-un salon plin de ţigani.
Nu sint xenofob.Ba poate ca da.Daca ai intilnit 100 de ţigani toti ţi-au facut rau poate ca nu merita sa crezi in ţigani buni.Daca mai si vezi cum o ţiganca isi zvirle copilasul de 3 luni in pat si ii spune "Taci in p_z_a matii " doar doar ca a fost observata cit e de smechera.
Este de ajuns ca doctoriţa sa auda ca dau orice numai ca mama si copilul sa fie mutaţi din salonul inghesuit de ţigani,ca sa umble prin tot spitalul sa faca rost de un loc.Da,doar de un loc.Spitalele noastre au loc doar pentru copil.Mama?Aaaa...ea poate sa doarma pe jos ,ca ce , doara nu ai vrea sa aiba si ea pat daca tot sta mai multe zile.
Este de ajuns ca o asistenta cumsecade sa iti spuna ca poti sa pleci acasa ca nu este asa de bolnav copilul.
Este indeajuns sa-i vezi făţăul doctoriţei cind descopera ca s-a lins pe bot de bani.
Sint dezamagit.
P.S. Asta se intimpla ..... atunci cind n-ai ce face si trebuie sa fii treaz sa-Å£i veghezi odorul.
  • ludi_f

  • Mesaje scrise: 363
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Imi pare foarte rau pentru ca ai ajuns sa te confrunti cu asemenea probleme...si eu am avut copilasul de 2 luni in spital....ne-a ajutat Dumnezeu si am trecut cu bine si acum suntem sanatosi si voiosi.
Da, stim cu totii ca traim intr-o tara cu multa mizerie din toate punctele de vedere. Si cred ca fiecare alimentam chiar cate putin aceasta mizerie, iar pentru asta nu vom scapa prea curand.
Dezamagirea o simtim toti dar cu ea ramanem. Speram (e mai usor sa speri decat sa lupti cu sistemul) ca incet-incet lucrurile se vor schimba.
Si eu sunt dezamagit dar inca sper.

PS. Nici eu nu sunt xenofob dar nu m-ar deranga sa vad mai putine ciori.
  • dragosh_sotto

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Citez "daca aviara dadea in ciori,dormeam linistit!"
Imi pare rau pt. ce ti s-a intamplat, asta e Romanica, mai ramane doar speranta...
  • malex

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2004

  • Mesaj Privat
offfffffffff
cand aud d-astea cu copii, ma-nfior
ei sunt tot... cine n-are o sa simta cand o avea (si daca n-o sa simta, nu-i merita)
copii sunt "oamenii" pentru care poti sa faci orice ... sa minti, sa furi ... chiar sa ucizi (nu, nu fac parada, chiar asa e... sau ma rog, asa simt eu)
iar asta cu tiganii in spitale, in romania, este omniprezenta
tiganii nu merita nimic ... da, accept sa-mi spuneti ca sunt xenofob, dar eu n-am intalnit inca (in destul de multi ani) un tigan care sa merite ceva (respect eventual, nu o bucata de paine)
nici nu mai zic nimic, ca ar insemna ca merita atentie. deci PUNCT.
revin la copii. ei ne schimba (de cand apar Wink ) dramatic. cu totul: viziuni, perceptia lumii, mod de comportament, prioritati. sunt cel mai bun lucru care ni se intampla (indiferent de ce vor face si cum se vor comporta cu noi in urmatorii 20-30-40 de ani) , si, prin urmare, lucasss, eu iti inteleg REVOLTA si URA. MERITA ! am simtit de nenumarate ori ca as pune mana pe bâtã!
iti doresc sanatate pentru pitic(ã) si-n rest sa ai nervi si bani sa ii satisfaci toate capriciile (asa cum noi n-am avut parte) si la 20 de ani sa-i iei.... OPC (sau mai bine Porsche) Very Happy
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
O sa am si eu unul de-asta mic in 2 luni...
De ce trebuia sa ma speriati?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR