Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Eu m-am saturat sa votez de fiecare raul mai mic numai ca sa nu iasa raul mai mare. Cand o sa avem clasa politica adevarata, nu o sleahta de spagari nemernici care ne pupa in cur numai la alegeri si dupa aia uita de noi 4 ani, atunci o sa mai votez (exista sanse deci sa nu mai votez in viata asta). Asa ca duminica voi gasi ceva mai placut de facut, orice va fi mai bine decat sa merg sa votez niste hoti, porci imbuibati, tarfe politice (Parazitii dixit), mincinosi, analfabeti, abjecti si lista de epitete poate continua la nesfarsit. Din partea mea, pot sa-si puna orasul asta in cap, ca oricum l-au terminat pentru multi ani de-acum incolo.
Skip ads

  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
dar de ambuteiaje datorate schimbarii si reschimbarii si rereschimbarii si... etc...asfaltului ce zici slick... stiai ca sunt aici bulevarde care au fost "reparate" si de 4 ori intr-un singur mandat in timp ce alte strazi nu au canalizare si apa curenta ca sa nu mai zic de asfalt...vechea zicala "sa dam tarii cat mai mult carbune" sa transformat in " sa dam partidului cat mai mult asfalt"... scuze de impartialitate... hm... tocmai io... Embarassed
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Perfect de acord cu tine @iso, dar NU si la partea cu neprezentarea la vot - macar imi exprima opinia, atat cat conteaza, nu pot sa las pensionarii si toti "untermenschen" sa decida pt mine. Evil or Very Mad
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
dornit.. nu vreau sa intram in contradictoriu. De acord cu tine, o parte din ambuteiaje sunt provocate si de primarie insa eu consider ca sunt o parte mica. Daca nu ar mai fi nici o lucrare pe nici o strada tot ar fi ambuteiaje zilnice. Mereu cand intru in Bucuresti stau 1 ora 2 de la intrare pana la tineretului dupa ora 18 si soseaua este perfecta.
Principala cauza a ambuteiajelor = strazi prea mici pentru cate masini sunt
Cauze secundare = soferi, lucrari etc insa nu V este cauza principala.. el contribuie la cauzele secundare asa ca nu vad motivul pentru care sa dati vina pe V pentru ambuteiaje..
OK V este cum este.. tu sa fii primar maine crezi ca ai reusi ceva in legatura cu parcarile si ambuteiajele ?
Skip ads

  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
iso a scris:De cind astept subiectul ... Twisted Evil Imi "place" asta cu "datoria cetateneasca , civica , morala , bla-bla si bla-bla ... ", yak . Mad

Am avut "limba de lemn" pe timpul lui nea' Nicu iar acum avem mai mult decit atunci , limba de lemn - pseudo-democratica , prosteala pe fata , manipularea la mare cinste pe toate posturile de radio si Tv .
Nu este vorba de nici o datorie civica , etc , etc , este vorba doar de validarea pe functie a noilor lipitori , de perpetuarea interesului privat in dauna celui colectiv . Candidatii - viitorii alesi , au nevoie de "hirtie la mina" de asazisa legitimitate , validare populara , ... Jaful perpetuu cere continuitate . Mi'e scirba sa vad aceeasi grasi ghiftuiti ce se lafaiesc in lux desantat , care in viata de zi cu zi sint scirbosi , zeflemisti , ironici , sfidatori , hoti , etc , etc , aparind pe TV - radio cersind mierosi voturile populatiei , mi'e scirba ... niste gunoaie cu fata umana !

Am avut parte de o campanie electorala de cel mai prost gust cu putinta , ce denota inca o data realul dezinteres , sfidarea potentatilor zilei fata de cetatean si interesul acestuia . Incepind cu masinile cu panouri ce impinzesc orasul si tulbura linistea publica , concerte de prost gust artistic in mijlocul saptaminii(denota lipsa de respect pentru munca si cei ce muncesc) si terminind cu afisele din care candidatul ghiftuit rinjeste batjocoritor , totul demonstreaza ca sfidarea si bataia de joc nu are limite ...

In concluzie atita timp cit candidatul , alesul , reprezentantul meu nu'si va schimba atitudinea sfidatoare , de stapin fata de cetatean si nu am sa vad ca se face ceva in orasul meu , in folosul meu , voi boicota alegerile prin neprezentare la nesfirsit Exclamation
Din acelasi motiv n'am mai fost la vot din "91 si dupa cum merg treburile multi ani de aici inainte ...
... acum ma bucur ca in "89 , in infantilismul meu , n'am mai avut loc in trenul ce mergea la Bucuresti sa'i aduca la putere pe stapinii de azi ce ne umilesc si ne sfideaza ...


subscriu 101%... totusi... care alta tara?... vin si io...
  • BUF

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2008

  • Mesaj Privat
oau!
  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
@slick: solutii exista...tu esti baiat umblat si ai vazut ce inseamna sensurile unice afara...
  • ludi_f

  • Mesaje scrise: 363
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2007

  • Mesaj Privat
@iso: vad ca nu iti place situatia din Bucuresti, dar faci ceva sa o schimbi? Sau astepti sa se schimbe de la sine?
Skip ads

  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Poate V este prea incet sa vada solutiile... Sunteti suparati pe solutiile gasite de el ? Nimeni nu e perfect. Faceti un plan de strazi cu sens unic si sensuri giratorii si sincronizarea semafoarelor si altele si prezentati-l. Daca nu-l va aplica atunci aveti tot dreptul sa-l injurati si pe el si pe ceilalti..
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Din pacate, am observat si eu o atitudine tipic romaneasca...si din pacate o atitudine care seamana aproape 100% cu campaniile electorale din romania ultimilor 16 ani:NU CONTEAZA IDEEA TA SI CONCEPTUL TAU, CONTEAZA SA-L SAPI P-ALA CARE A FOST INAINTE!". Ca sa fiu sincer, chiar mie, personal, nu mi se pare deloc o idee constructiva...am vazut un mesaj al cuiva care spunea ca voteaza cu doctorul...imediat altcineva a inceput cu "d-aia il regreti pe iliescu..." stuff like tihis..daca am inteles gresit imi cer inca de pe acum scuze...altu zicea ceva de V si B...imediat au sarit voci care infierau bordurile lu V...una-alta.
Dupa parerea mea, ori facem direct sondaje si realizam exit-polluri Smile...ori sondaje de genul: "merg sa votez deoarece s-a schimbat ceva"...sau "nu merg sa votez deoarece toti sunt nesimtiti"...parca asa era topicul lui dornit
Aaaa, era sa uit...cu tot respectul pe care-l port celor plecati in afara granitelor noastre ( ma refer aici la oameni seriosi care totusi fac ceva, indiferent unde sunt, nu parveniti care spala pe jos si isi dau cu pareri de mari democrati ), ar fi bine sa se abtina la a face comentarii.Nu de alta dar, indiferent cat ar mai face unu-altul prin romanica noastra, bineinteles ca se va gasi cineva din anglia, spre exemplu, care sa distorsioneze imaginile si sa spuna..."aaa...uite cum e aici, tot nu e bun de nimic". In speranta ca am fost bine inteles, va salut din mers...
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Eu am inceput cu "regretatul tovarasului". Ideea era alta. Era de a demasca jocuri ieftine facute de continuatorii PCR-ului, pt. a pacali electoratul bucurestean, ca vezi doamne doctorasu' pui de securist ar fi independent, nu pedeserist. Evil or Very Mad
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pentru cine isi imagineaza "independenta" doctorasului, tin doar sa-i aduc aminte ca in 2004, un anume primar "care este" a castigat alegerile tot ca independent...asa ca, no comment Wink...sa fie doar o coincidenta situatia de fata? Smile
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Nu se va schimba absolut nimic indiferent de cine va ajunge la putere Exclamation It's all about the Benjamin's !
In romania cea mai sigura-rapida cale de imbogatire este vampirizarea bugetului local - bugetului de stat - bugetului public .
Atit timp cit acesta exista si este din ce in ce mai gras lipitorile politice il vor devaliza continuu .
Eu prin neprezentarea la vot imi arat indignarea si refuzul de a aproba viitorul jaf , viitorea devalizare , viitorul furt din bugetul local adica banii extorcati cu maiestrie de la noi , populatia ...

Consider ca prezenta mea la vot inseamna complicitate la furt si jaf Exclamation si dealtfel nu'mi place sa fac ceva numai asa de dragul de a'l face , fara sa aiba o finalitate , un rezultat palpabil ... Orasul meu arata la fel ca acu' 20 de ani , viata oamenilor este la fel de impovaratoare ... , este ca si cum ai vrea sa cumperi o masina noua iar vinzatorul te pacaleste si ti'o mai vinde inca odata pe cea veche ... Sad
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
iata un punct de vedere Smile...cu toate speculatiile...sa extragem totusi informatia de baza...iso nu se prezinta la vot Smile...si argumentat
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Si totusi, uneori se mai intampla si "accidente", in sensul ca se mai abat de la regulile mentionate de tine ISO - vezi cazul Sect.3, unde probabil Negoita va fi reales cu 85%.
Insa, foarte rar se intampla asa ceva din pacate Crying or Very sad
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
nush dece da' am impresia ca un astfel de topic de transforma intr-unul gen "benzina vs motorina"
fara cap si fara coada...
propun boicotarea lui!vad ca se poarta Laughing ...parerea mea.....moncher
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
mihai_b a scris:...cu tot respectul pe care-l port celor plecati in afara granitelor noastre ( ma refer aici la oameni seriosi care totusi fac ceva, indiferent unde sunt, nu parveniti care spala pe jos si isi dau cu pareri de mari democrati ), ar fi bine sa se abtina la a face comentarii... va salut din mers...

*
Nici o problema, parvenitii expatriati nu mai voteaza de mult, sunt convinsi ca veti alege pe cei mai buni dintre voi... Twisted Evil
  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Corsafuhrer a scris:Perfect de acord cu tine @iso, dar NU si la partea cu neprezentarea la vot - macar imi exprima opinia, atat cat conteaza, nu pot sa las pensionarii si toti "untermenschen" sa decida pt mine. Evil or Very Mad


OT: hmm, untermenschen, corsafuhrer, superioritatea rasei ariene, mein kampf, ceva, cumva? Laughing
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
OT: No comment Twisted Evil
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ideea nu era sa voteze sau nu...din punctul meu de vedere, sa faca ce ii taie capatanile...ideea era sa nu incerce sa influenteze anumite opinii...si sa foloseasca "puterea exemplului"...exemple de dincolo, bineinteles
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR