Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Si pana la urma, EU CU CINE VOTEZ???
Skip ads

  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Cu cine consideri tu ca e mai bun si ca merita...Smile...( raspunsul meu era extrem de greu de intuit )
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
mihai_b a scris:Ideea nu era sa voteze sau nu...din punctul meu de vedere, sa faca ce ii taie capatanile...ideea era sa nu incerce sa influenteze anumite opinii...si sa foloseasca "puterea exemplului"...exemple de dincolo, bineinteles

*
Eu nu am incercat asta, sincer, acum am aflat de alegeri... dar, pe de alta parte, nu vad cum poti opri persoane posedand cetatenia romana prin nastere sa se exprime liber... Evil or Very Mad
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu poti si mai ales...nu trebuie sa incerci sa opresti un cetatean sa voteze...e treaba lui, asa cum e treaba mea..a ta...a oricui. Numai sa nu incerci sa influentezi parerile altora...eu la asta ma refer...si mai ales, daca nu esti conectat la realitatile romanesti
OFF: sorin, e tare measjul tau cu "outside manell's land" Smile...fericitule!
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
OFF firma mea recruteaza informaticieni si e obisnuita cu romanii... Wink
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
dornit a scris:mergi la vot? de ce?
nu mergi la vot? de ce?

1 si 2. In functie de dispozitie (la varsta mea am deja tabieturi inradacinate)Mr. Green
1. Daca voi fi in stare, dupa o cursa la Iasi, voi merge sa-l votez pe "Nego". Nu apare, ca altii, toata ziua, pe diverse canale media, in schimb isi face simtita prezenta pentru locuitorii din s3 (aici locuiesc)
2. Nu as merge la vot. Toti nemernicii care tanjesc la putere ar trebui boicotati de intregul electorat.

Si o povestioara care are, cred, ceva legatura cu subiectul (unii poate o cunosc):
In delta, niste talhari il prind pe un individ, il lasa in fundul gol si-l mai si leaga de un copac, sa-l manance tantarii.
Spre seara, apare un pescar si-l vede pe omul nostru. Milos, se repede sa alunge tantarii de pe amarat, dar acesta il opreste:
- Nu-i alunga, ca astia sunt satui! Vor veni altii infometati!
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
eu am sa merg la vot pt locale.
de ce?pt ca in 4 ani s-a schimbat ceva in orasul meu,in bine.
la celelalte alegeri voi merge la vot pt a-mi anula votul.puturosii si somnorosii din parlament nu merita votul meu,dar in acelasi timp nu vreau sa dau ocazia sa voteze altcineva in locul meu.;o semnatura si o serie de buletin poate da oricine.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
marian_sro a scris:;o semnatura si o serie de buletin poate da oricine.


Legat de asta: Bunica mea (decedata de vreo 12 ani - fie-i tarana usoara), i-a fost adresata o scrisoare de la inimaroiu - primaria s4 - sa mearga la vot Shocked
Skip ads

  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
imi pare rau ca topicul deschis de mine a starnit atatea pasiuni... dar constat cu placere ca multi dintre voi au prins cu adevarat sensul a ceea ce am urmarit (incercati sa va amintiti de Caragiale Laughing ) ... daca mai adaugam si "un praf" de umor si o lingurita de "haz de necaz" cred ca am atinge "nirvana" Embarassed ... asadar...

hâc...vorba e...eu cu cine votez? Wink
  • JAC2.00tdi

  • Mesaje scrise: 1,452
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2007

  • Mesaj Privat
... vatam din datorie... votam din interes.... votam pt burtile pline de colesterol ale alesilor nostri.... votam pt o speranta in plus.... votam din pasiune.... votam din prostie... votam cu gandul la ziua de maine...

.... totul e o apa si-un pamant.... eu pentru cine si de ce votez.... ?
  • Oke

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Toti is la fel. Cred ca o sa merg la vot si o sa pun stampila la nimereala ca tot fix aia e! Mad
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Voi de locuiti in sectorul 3 de ce nu l-ati dat la capitala? Il tineti pentru voi ca nu va mai ajunge?... Oricum nu avea loc de baroni....

Sincer e o mare problema! Ma alatur celor care boicoteaza alegerile prin simplul fapt ca nu ai pe cine sa alegi din infecta clica politica.....

Mai fratilor, oare nu cumva primul rege roman era neamt ? Oare de ce nu ma insel?
Oricum e jale! Oare pot politicienii sa inteleaga ceva din alegerile astea? In urma referendului precedent nu au invatat nimic.

Daca castiga Piedone si Vanghelie cred ca trebuie sa luam in considerare la modul serios emigrarea din acest oras.

Eu cred ca ar fi mai bine sa ne prezentam la vot, ca sa aratam ca ne pasa, dar in loc sa votam, sa anulam buletinul de vot si astfel sa aratam ca nu avem pe cine alege!
Skip ads

  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ei...vedeti ca se poate? Wink
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Sau luati pixul cu voi si scrieti pe buletin un mesaj de genul "E datoria mea sa votez insa nici un candidat nu are ce cauta in postul de primar asa ca am anulat acest buletin pentru a nu fi folosit in fraudarea alegerilor. Cand va candida un om demn de acest post voi vota si eu!"

Poate cei care numara voturile vor trimite mai departe mesajele de la noi.
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Eu consider ca m'am nascut liber si am pretentia ca sint inca liber ! Asa ca nu am nici o datorie fata de nimic si nimeni !
V'ati gindit ca odata cu votul invalid creati posibilitatea "aparitiei" - prin inlocuire - a votului "valid" . Adica daca din 200voturi se gasesc 100 invalide , "baietii descurcareti" pot inlocui 80 din cele 100 cu voturi "fabricate" si totul e ok ... iar numarul de semnaturi corespunde cu numarul de voturi .
Atita timp cit buletinele de vot sint niste simple hirtii fara serie sau alte elemente de siguranta , orice mica tipografie le poate reproduce in cantitati industriale cu costuri minime dar cu "rezultate maxime" ...

Ce poate fi mai "garitor" decit boicotul prin neprezentare : Nu te'a interesat pe tine autoritate ce probleme am eu - alegator , eu - comunitate , eu - cetatean , timp de 4 ani , atunci poate sa ma doara si pe mine - alegator - la basca de tine - candidat - macar o zi din cei 4 ani de nepasare ai tai Exclamation

Cine va plati pentru cei 20 de ani de "democratie" furati din viata noastra in care calitatea vietii nu a evoluat Question , timpul trece , viata trece ... iar noi ne furam basca unii la altii !
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Am fost la vot si am votat, valid, nu cu entuziasm sau pasiune, pur si simplu am votat.

Motive:
1. Votand cat mai multi dintre noi se diminueaza considerabil fraudele electorale.
2. Mereu ai de ales intre 2 rele, asa a fost si este peste tot , nu numai la noi, pentru ca politica si cei care o fac sunt c-rve.
3. Simt o placere destul de mare cand vad ditamai lista de c-rve politice, iar eu dau votul unei singure puslamale dezavantajandu-le pe celelalte.

Sunt citeva motive care ma fac sa nu-mi pun vreodata problema daca sa merg la vot sau nu.
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
propun sa se inchida topicul asta...si sa se deschida "Hâc...vorba e...eu cu cine votez?-se intoarce"...sau "Hâc...vorba e...eu cu cine votez? - reloaded" Very Happy...avem nevoie de asa ceva
  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
@mihai_b: boicot?...inchidere?... daca te deranjeaza de ce mai intri aici? Confused topicul este de actualitate pentru inca 2 saptamani cel putin... asteptam povesti traite sau auzite mai ales de colegii din provincie referitoare la actuala campanie (acolo e deobicei "bataia porcului" pe ciolan, aici la noi sunt prea multe televiziuni Embarassed )...


deci Catavencu vs. Dandanache Laughing
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
bei uns ist alles klar.
  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
dorin-b a scris:bei uns ist alles klar.

corect... nici nu avea cum sa fie altfel... ca si la sectorul 3... Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR