Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
virgil, eu in timpul meu liber, si in cerc privat, pot face ce vreau eu, daca am chef sa stau dezbracat si sa fumez canepa salbatica in timp ce ma uit la doi care si-o trag, e dreptul meu.
daca am chef sa injur si sa fac scandal e dreptul meu....
acolo n-a gresit, cel putin din punctul meu de vedere.
ca a demonstrat ca e retardat si prost si nu stie sa foloseasca un telefon, e cu totul altceva, dar in timpul lui face ce vrea.
Eu am colegi la munca, sefi, care merg si se imbata in weekend de nici nu zici ca-s ei, dar de luni pana vineri intre 8 si 4 cat e programul isi fac treaba, sunt normali si n-am ce le reprosa....

PSD-ul are mult prea multi de ejaculat, si daca ejaculeaza tot ce e spurcat mai ramane doar sigla (desi nici aia nu-s sigur).
eu sper sa nu ajungem la 2 partide, caci ar fi trist sa nu ai de unde alege, uita-te la americani, eu nu vad nici o democratie la ei... la fel se va ajunge si la noi, de fapt este asa direct.

Momentan din ce am vazut eu, ciuma rosie e mai mare (fratemiu locuieste in CTA si am avut ocazia vara trecuta sa am tupeul sa-mi pun cerceaful pe plaja, unde maretul mazare vroia sa-si parcheze skyjetul, si n-ai idee ce scandal a iesit). daca nu e asa, imi cer scuze si astept si dovezi de ciuma portocalie (sau ce culoare o avea PDL).
doamne fereste, sper ca n-a inteles nimeni ca am zis ca pdl-ul sunt buni, sunt niste golani cretini la fel ca toti din politica.... doar ca in acest moment, putea fi orice aprtid tot la fel s-ar fi descurcat si tot la fel de mult ar fi furat.....
inca imi mai aduc aminte de madam paunescu (sotia senatorului PSD) care a omorat o familie si nu a facut o zi de puscarie.... si se pare ca nu ea conducea, ci fiica cea mica fara carnet, dar nu vom sti asta niciodata....
Skip ads

  • virgil grigoras

  • Mesaje scrise: 358
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2010

  • Mesaj Privat
nu te supara scorpio18, nu-ti lua informatiile numai de la televizor,
comunistii au fost foarte rai, si-au omorat proprii cetateni in numele unei societati noi, au ridicat prostia la rag de lege, au promovat prostii pt ca-i puteu manipula f usor, e foarte asemanator cu ce fac acum pdl-isti, difera doar timpul, dac n-am fi fost in UE si membri NATO, oare cum ar fi decurs lucrurile?
  • valy cu manta

  • Mesaje scrise: 223
  • Locatie: Braila
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2009

  • Mesaj Privat
si prosti suntem noi oameni de rand ,muncitori,elevi,somerii,..imi pare foarte rau de tara asta dar se duce incet incet spre rapa eu asa cred..
Sa dea la bac un subiect incat nici profesorul universitar nu ii intelege contextul,e bataie de joc..
La romana am comentat drama O scrisoare pierduta,asa e si romania O drama,O romanie pierduta intre mafioti,smecheri,tigani si conducerea tarii care trage totul pentru ei(de la secretar pana la presedinte)..
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
citat Caþavencii


Fiºele lui Bãsescu din Istoria românilor.
Etnogeza: Un cãcat, nu mã duc la orã

Noua publicaþie editatã de caþavenci publicã un pamflet cu fiºele preºedintelui din Istoria românilor.
E cunoscut cã Traian Bãsescu, în tinereþe, stãtea la biblioteci pânã striga bibliotecara „Ultima comandã de carte”. Nu am gãsit hârþile dupã care a învãþat Traian Bãsescu Geografie ºi a pus la cale reorganizarea teritorialã, dar suntem în posesia fiºelor de lecturã dupã Istoria Românilor
Etnogeneza poporului român – Un cãcat, nu mã duc la orã.

Burebista – A ars viile. Bine cã nu a dat foc arborilor de whiskey.

Decebal – A delapidat fondurile romane de preaderare la Imperiu, chestie dupã care plãtim ºi acum. Prost administrator, nu a investit în infrastructurã. În vremea lui s-a construit doar un pod. A încercat sã se opereze singur de tiroidã ºi a murit.

Mircea cel Bãtrân – Ce de cãcat ºi istoria asta, e pe porecle. Oare mie cum or sã-mi zicã?... Traian cel Modernizator?...

Vlad Þepeº – Asta da execuþie silitã! Nu ca la mine, care stau dupã curu’ lui Blejnar ºi câte douã zile (Mai are dreptate ºi Vadim ãsta, oricât de dobitoc ar fi : Unde eºti tu, Þepeº Doamne!)
Skip ads

  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
draga @scorpio...admir o "voce tanara" , o minte care incearca sa dezlege itzele incurcate ale haznalei numita "politica" in tara noastra....recunosc ca participant activ la marea "lovilutie" din decembrie 1989 ca avand varsta pe care o ai tu acum si fierbandu-mi in vine sangele tanar antibolsevic, impreuna cu zeci sau chiar sute de mii de alti anonimi la fel ca mine sa realizat ceea ce a urmat comunismului...faptul ca acum putem macar numai vorbi liber si nimeni nu ne cenzureaza ma face sa imi revizuiesc putin sentimentele fata de jertfa colecului din baricada care a murit si a colegei care a ramas restul vietii in scaun ...ma face sa simt ca totusi jertfa lor nu a fost in zadar dar crede-ma, aceste sacrificii ale lor sunt in mica parte si pentru tine , mine, noi toti...pe zi ce trece insa aceste sacrificii devin tot mai neinsemnate atata timp cat exista oameni gata sa sacrifice noi si noi victime doar pentru o idee crescuta din trufie si mandrie....nu iti doresc sa ajungi in postura de a hotara soarta unui singur om "dapoi" a 1000....1000 de vieti, de destine....si oare cati urmasi....sincer la vremea lui decembrie '89 gandeam la fel si poate chiar am avut ocazia sa imi dau pielea de pe mine....nu a fost sa fie iar acum dupa aproape 22 de ani am credinta ca faceam o mare prostie.....in rest numai de bine dragule...sper ca acest topic sa reziste inca 22 de ani....sunt convins ca iti vei da singur o replica ce nu va fi chiar dulce....crede-ma viata reala nu este counter strike sau cum i-o zice jocului ala unde 1000 de oameni omorati iti aduce 1 punct in palmares...
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
virgil grigoras a scris:nu te supara scorpio18, nu-ti lua informatiile numai de la televizor,
comunistii au fost foarte rai, si-au omorat proprii cetateni in numele unei societati noi, au ridicat prostia la rag de lege, au promovat prostii pt ca-i puteu manipula f usor, e foarte asemanator cu ce fac acum pdl-isti, difera doar timpul, dac n-am fi fost in UE si membri NATO, oare cum ar fi decurs lucrurile?


virgil, tu vad ca m-ai inteles gresit.... n-am zis ca comunstii nu au fost rai....
am zis ca poate daca regele nu ne vindea ca un las, poate, POATE, nu ne mancau comunistii....
Nato, e un caca maca pentru noi, n-avem nici un avantaj de pe urma lui decat soldati morti in razboaiele americanilor pentru petrol si dominatia globala (altfel s-ar face economia lor praf). In rest, mai avem un scut anti-racheta care sunt gata sa bat pariu ca nu are o racheta defensiva (poate doar rachete sa se apere scutul) si in rest e plin cu rachete indreptate catre Rusia, china si restul dusmanilor US). Parte proasta e ca nu sunt singurul care crede asta, si iarasi pot baga mana in foc ca toti dusmanii USA au rachete indreptate catre romania cu mult mai multe rachete....

si pentru Dornit, ma bucur pentru ca ati luptat pentru libertatea mea, si stiu ce era si pe vremea aia de la tata, insa faptul ca tu ai voie sa urli la unu ca fura si nimeni nu te baga in seama, mie mi se pare cam acelasi lucru.... comunistii nu te lasau sa vorbesti de rau, astia te lasa... care e diferenta? ca aia te omorau daca nu taceai, astia te omoara si toti tacem.... probabil nu se mai obosesc sa ne omoare, ca si asa nu ne baga nimeni in seama...
sunt sigur ca 1000 de oameni sunt ceva foarte grav, dar mai bine 1000 decat milioane.. si stiu ca s-ar putea sa nu facut foarte diferit, insa eu n-am fost crescut in puf ca el, eu n-am fost crescut doar sa conduc o tara, eu m-am chinuit toata viata ca sa ajung unde sunt, si nu mi-e rusine de ce am facut pana aici.....
dar acum o intrebare, daca n-a avut sange sa omoare 1000 de studenti, cum de a putut sa omoare o armata intreaga cu antonescu cand a intors armele? atunci nu s-a pus? si oamenii care au murit dupa, din vina comunistilor nu sunt o repercusiune a deciziei lui? nu poate garanta nimeni, dar poate, doar poate...
  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
dragul meu @scorpio...esti alambicat in exprimare....am impresia ca doar tii neaparat sa ai dreptate, nu sustii o idee ci doar iti simti mandria ranita....reafirm indemnul colegului pentru a studia putin mai mult si nu considera televizorul ca fiind "sfantul informatiei"....daca pui un egal intre televizor si Wikipedia esti foarte aproape de adevar...(daca sesizezi ce am vrut sa spun atunci speranta inca va trai)....ma simt dezarmat in fata explicatiilor tale si ma predau....incearca totusi sa te desprinzi de "generatia succesuri" si sa incerci sa studiezi mai mult pentru a-ti forma propriile idei si pareri....toate cele bune...
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
dornit, explica-mi unde am gresit... nu vreau mereu sa am dreptate, doar imi exprim punctul de vedere asa cum il vad eu... si mi s-a parut ca am fost inteles gresit.
sper ca nu mi-ai inteles gresit multumescul de mai sus, chiar apreciez ce au facut tinerii (din vremea aia) la revolutie (chiar daca le-a fost furata de ilici), si chiar cred ca ati participat la un mare eveniment al romaniei... daca nu erati voi, eu sigur nu mai aveam tata sau nici eu nu mai eram acum unde sunt...
Skip ads

  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
m-as obosi degeaba....incearca sa iti motivezi tie in primul rand afirmatiile de mai sus cu armate ucise si consecinte ale unui gest care nu a fost benevol ci fortat...ai impresia ca daca murea el se schimba ceva?...romanovii (poate ai auzit de ei) au fost masacrati cu totii...a scapat mama rusie de bolsevism? raspunsul este desigur "nu"...ba mai mult, l-a nascut pe stalin....o singura urare: spor la studiu....
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat


alege-ti voi Embarassed
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
a inceput campania electorala Wink
http://webtv.realitatea.net...a-scapam-de-gunoi

Evil or Very Mad

Igaº: Dacã ieºeau mai multe femei la vot, probabil cã am fi câºtigat în Maramureº


Udrea: Nimeni în România nu are o mai mare cunoaºtere a metodelor de fraudare a alegerilor decât PSD
  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Hac...vorba e...eu cu cine votez pe 29 iulie?....
Skip ads

  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Hac...vorba e...eu cu cine votez pe 29 iulie?....


Votezi cu cine ti-a fost mai bine...
De asta romanii sunt dezbinati, ptr ca sunt egoisti.
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
""Votezi cu cine ti-a fost mai bine...
De asta romanii sunt dezbinati, ptr ca sunt egoisti. ""

si cine a dus-o rau, sa nu fie egoist si sa voteze cu cine au dus-o altii bine Smile)
e bine sa fii altruist.
  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
G_S_C a scris:
Hac...vorba e...eu cu cine votez pe 29 iulie?....


cine a dus-o rau, sa nu fie egoist si sa voteze cu cine au dus-o altii bine
e bine sa fii altruist..


depinde de definitia altruismului in conceptia fiecaruia...nu?....eu sunt unul dintre cei la care faci referire si nu cred ca voi vota pentru cei care au dus-o mai bine ci pentru cei care imi vor urma (copii si nepoti) ca macar ei sa o duca mai bine...viitorul lor se construieste azi...nu crezi?...nu crezi ca a venit vremea sa terminam cu acest "vot negativ"(introdus cu atata emfaza de "prea slavitul scaunar "ce lupta azi pentru fotoliul caldutz si "feritor"de dosare penale de la cotroceni) si sa fim putin mai responsabili in fata unicului mod de a sanctiona clasa politica numit "vot"?
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
@dornit, am postat ironic la mesajul de dinainte:))
normal, fiecare voteaza cum il ajuta capul, altii de cat e de grea sacosa primita sau de nr micilor sau berilor primite.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR