Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • dorin_lavu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salutare! Citisem un articol despre opel si acolo se spunea ca ar exista o setare din cheia masinii care ar permite inchiderea geamurilor daca acestea sunt deschise! tot acolo se spunea ca ar fi posibil sa aprinzi farurile masinii tot din cheia masinii! de exemplu daca esti intr-o parcare care nu are lumina poti aprinde farurile masina fiind inchisa si dupa 1-2 minute ele se sting! As dori sa stiu daca aceste setari sunt posibile si la Zafira din 2001!
Multumesc anticipat!
Skip ads

  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Exista discutie cu acest subiect - incearca o cautare
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Orice e posibil daca ii montezi o alarma mai serioasa care poate face functiile astea.
In legatura cu ridicarea si coborarea de geamuri din telecomanda incearca sa cauti discutia pe forum dar inainte de a o gasi incearca sa bagi cheia in portiera si sa o ti mai mult timp pe deschis. Daca iti coboara geamurile deja ai castigat un punct. Evident ca poti incerca si inchiderea in acelasi fel.
Faza cu luminile in parcare .... cred ca se rezolva simplu prin functia dintr-o alarma mai pricopsita sau prin schimbare cu o masina generatie mai noua sau de ce nu un Mercedes...
  • GRGGHN

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Z22YH 150CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salut, am intrebat si eu in alt topic despre alarme, tipuri si daca ma poate sfatui cineva, care are alarma instalata, de unde sa o cumpar (Bucuresti) si cine sa o monteze. Ma intereseaza si pe mine functiile suplimentare oferite de alarma. Ma ajuta cineva? Idea

Am o Zafira B/ 2,2l.......
Skip ads

  • hif
  • *
  • 1 mesaje
  • din 19 Jan 2008
  • Zafira 2003 2.0DTI
  • Galati
  • hif

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Galati
  • Masina: Zafira 2003 2.0DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
dorin_lavu a scris:Salutare! Citisem un articol despre opel si acolo se spunea ca ar exista o setare din cheia masinii care ar permite inchiderea geamurilor daca acestea sunt deschise! tot acolo se spunea ca ar fi posibil sa aprinzi farurile masinii tot din cheia masinii! de exemplu daca esti intr-o parcare care nu are lumina poti aprinde farurile masina fiind inchisa si dupa 1-2 minute ele se sting! As dori sa stiu daca aceste setari sunt posibile si la Zafira din 2001!
Multumesc anticipat!


am o zafira din 2003 , introduc cheia in butucul usi rasucesc cheia sa inchid usile si daca o tin mai mult de o secunda se inchid si geamurile
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Daca vreti astfel de functii confort, Adam Opel nu a vrut sa vi le faca cadou, dar se rezolva cu o alarma chinezeasca.
  • GRGGHN

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Z22YH 150CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Eu am o zafira B si daca tin mai mult apasat butonul de inchidere de la cheie imi inchide si geamurile. Very Happy
  • GRGGHN

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Z22YH 150CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
GRGGHN a scris:Eu am o zafira B si daca tin mai mult apasat butonul de inchidere de la cheie imi inchide si geamurile. Very Happy


...am uitat sa completez: le si dechide daca tin apasat mai mult pe deschis!
Skip ads

  • bogdyy72

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2003 y 20 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2010

  • Mesaj Privat
daca vrei sa le inchizi ti mai mult cheia rotita in broasca spre dreapta pina se ridica,daca vrei sa le deschizi faci aceeasi treaba spre stinga,e simplu
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
bogdyy72 a scris:daca vrei sa le inchizi ti mai mult cheia rotita in broasca spre dreapta pina se ridica,daca vrei sa le deschizi faci aceeasi treaba spre stinga,e simplu


salut.
sa se inchida geamurile prin tinere apasat spre dreapta am incercat si merge, dar sa se deschida daca tii apasat spre stanga nu am incercat. o sa verific si la mine.
  • bogdyy72

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2003 y 20 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2010

  • Mesaj Privat
la mine merge.........trebuie sa fie si la tine la fel...
  • moldo2006

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Mures
  • Masina: Zafira 2002 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2010

  • Mesaj Privat
cu coboratu nu stiu daca iti merge,la mine la zafira daca bag cheia si tin in pozitia inchis se ridica geamurile,dar faza cu farurile e de domeniu audi,vw( adik inca nu am vazut o asa zafira:P )
Skip ads

  • fanu

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2010

  • Mesaj Privat
ezista un topic cu ridicarea si coborarea geamurilor ,dar cu farurile pe zafira nam vazut sau auzit ,totusi mai trebuie vazut ,la zafira cine stie ..
  • bogdyy72

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2003 y 20 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2010

  • Mesaj Privat
era vb ca pot inchide si deschide geamurile din cheie,farurile nu le pot stinge decit clasic.........
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR